Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Емоционално прегаряне ли е причината за цинизма на здравните работници?

(1/3) > >>

ivan_ivanov:
Повдигам този въпрос във връзка с пребитото 4-дневно бебе от акушерка в столична частна болница. Смятате ли, че е възможно емоционалното прегаряне да отключи такава жестокост.

brian_888:
Нищо чудно и стресът да е отключил всичко. Понякога човешкият мозък прегрява и може да спретне ужасни номера...

Nani:
Нека не ги оправдаваме толкова лесно. Кой не е под стрес в тоя напрегнат живот и особено в тая държава?
Ако им е толкова напрегнато - да си вземат по 2 козички и да ходят в гората на спокойствие.
Лекарският цинизъм се дължи на огромното его на лекарите. Имам чувството, че им наливат егото с пожарникарски щранг в болниците. Чувстват се, като полубогове и се отнасят пренебрежително, дори към малки деца и хора в безпомощно състояние, но не забравят да си изпросят/да те изнудят да им платиш добра сума за пренебрежението и некомпетентната намеса в живота ти.
Дори онкоспециалистите, които са просто едни безполезни  чиновници, защото не лекуват (и не се опитват, даже) са закоравели дотам, че да демонстрират надмощие над хора със смътна присъда и над техните близки.
Обзалагам се, че в развитите страни лекарите не се държат така цинично, въпреки че е нормално да обръгнат на ежедневните трагедии. Пак стигаме до просташкия ни манталитет, който се проявява на всички нива, независимо колко дълго си учил.

ivan_ivanov:
Според мен е доста тежка психологическата обстановка, особено ако се работи с тежко болни хора, в болниците и затова лекарите става сякаш безчувствени.

Nani:
Не искам да съдя никого, но не мога пък и да оправдая гадното отношение на медицинските работници, особено към деца и тежко болни. Сигурна съм, че в развитите страни поведението на лекарите не е такова. А, и корупцията и алчността им също.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия