Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Вярвате ли, че думите могат да влияят на здравословното ни състояние?

(1/4) > >>

ivan_ivanov:
Наскоро ми попадна, че лошите думи накъсвали ДНК, но аз поне няма промяна, поне засега. Защото и е да имало такава тя е на клетъчно ниво не е осезаема.

brian_888:
Възможно е... Аз съм чувал, че човек когато крещи му умират мозъчни клетки. Може да не е точно от лошата дума, а от негативните емоции, които се изпитват...Но ми звучи доста възможно...

Plamen Popov:
Да разбира се. Думите са вид ноти, с тоналност, звуци. Също както при растенията, които под звуците на определена музика се развиват по-бързо или умират, така е и с речта - тя носи различна тоналност и въздействие върху всички.

Fiore:
И аз мисля,че могат да влияят.Може би не самите думи,а интонацията с която ги изговаряме.Започнах много да се замислям за тези неща след една случка с моята котка. Един ден вкъщи нещо се скарахме по-сериозно и аз бях много ядосана.Котката веднага усети промяната,дойде до мен и започна да ме успокоява с мъркане.Не се замисляме,какви неща си причиняваме с лошите думи и лошите чувства.Това разболява.

Biko:
Накратко - не...на дълго...ако думите са "Сега ти счупих врата" може и да влияят :D :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия