Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

На диета съм - тема за съвети и подкрепа

(1/3) > >>

Fiore:
В тази тема може да споделяте на каква диета сте и как върви. Да се оплачете или да се похвалите.  ;)
Понякога човек има нужда от насърчаване и подкрепа.

brian_888:
Опитвам се да се храня много здравословно и ям от всичко по малко - малко месо, малко млечни продукти, сирене, зеленчуци, пълнозърнест хляб, плодове...Най-малко се храня вечер, а ако ми застържи стомаха, тогава хапвам плодове. Като цяло никога не ям гризки, соленки, чипсове, сладкиши или разни други подобни, но ям почти всеки ден по малко шоколад...Имам си идеология в храненето - гледам всичко да е много просто и действа. На 177 сантиметра съм 67 килограма и усещам страшно много енергия...

Мира:
Каквато и диета да спазвате без спорт нищо не се случва  ;)

ivan_ivanov:
Според мен тези диети са безсмислени - трябва човек да си създаде горе долу някакви правила за хранене и да се придържа към тях постоянно. :)

Nani:

--- Цитат на: ivan_ivanov в Юли 30, 2015, 12:48:06 pm ---Според мен тези диети са безсмислени - трябва човек да си създаде горе долу някакви правила за хранене и да се придържа към тях постоянно. :)

--- Край на цитат ---

Ако това беше толкова лесно приложимо, хората нямаше да напълняват и нямаше изобщо да говорим за диети. Правилата се нарушват, храната е вкусна, всеки обича сладкиши и всеки понякога му отпуска края, но някои щастливци просто не пълнеят и дават мъдри съвети с лека ръка. :)

Единственият съвет, който мога да дам на спазващите диета е: Не се насилвайте, не се самобичувайте и действайте с малки стъпки, поставяйки си лесно постижими цели, поне в началото. С времето и при първите положителни резултати ще се амбицирате и всичко ще става с лекота. При издънка не правете драми, а просто се върнете към режима на хранене - хора сме и сме роби на пороците си. Това не значи, че няма да успеем. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия