Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Пролетната умора и начините за справяне с нея

<< < (2/4) > >>

Nani:
Пролетната умора се дължи на неправилно хранене през зимата. То не може да мааш пържоли цяла зима и да си в кондиция след три месеца. Аз не страдам от пролетна умора. Сигурно, защото вече съм изяла промишлено количество коприва, лапад, спанак, кислец и марули - всичко, набрано от двора - без нитрати и пестициди. :) е, добавям оранжерийни краставици в салатата, така че леко излъгах за нитратите. ;)

MitkoJordanov:
Аз се справям с пролетната умора, като взимам повече витамини. Набавям си ги като ям плодове, защото според мен натуралния начин на снабдяване с витамини е най-добър. Разбира се купувам си и от аптеката разни, но по-рядко.

ivan_ivanov:
Храненето следва да е балансирано, не мисля, че е добре за здравето да се консумират само и единствено плодове и зеленчуци, трябва и мазни храни да се консумират, защото за да се движи храната смляната по-лесно през червата са необходими мазнини, за да се хлъзга по-лесно. Затова си трябва яйца, мляко, месо. За да е здрав човек следва да приема определено количество белтъчини, мазнини и въглехидрати, които трябва да са в определено съотношение. А ако се консумират само плодове и зеленчуци е трудно да си набави човек достатъчно мазнини и белтъчини. А мазнините са много важни за синтеза на хормони, които се произвеждат от холестерол.  :)

Nani:
За да има полза за организма, мазнините трябва да са с растителен, а не животински произход. Протеините са изключително важни - да, но ако ще си ги набавяте, чрез месо, забравете за всякакви ползи.
Веганите си живеят прекрасно и без никакви животински храни, но пък не искам да отричам ползата от киселото мляко, а и яйцата са ценен източник на протеин и желязо, така че спадат към полезните храни.
На първо място храната трябва да е чиста от химикали и примеси, за да е полезна - на това трябва да се спрем най-вече, но определено от нея зависи в голяма степен дали ще бъдем уморени през пролетта.

ivan_ivanov:
Според мен не е точно така животинските протеини се усвояват много по-добре от растителните, затова и те трябва да присъстват на трапезата ни, макар и да не задължително да е всеки ден. Стомахът на човек става много ленив, ако не преработва и животински храни.  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия