Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Овесени ядки

<< < (4/5) > >>

Mimeto:
Първата рецепта ми допадна повече, но да уточним - овесените ядки смилат ли се преди това? Казваш ''фини'', но понеже не съм купувала от години, не знам какво значи това. :)
Няма да ми е проблем и да си взема едри и да ги мина през блендера, разбира се. Трудното е да ми дойде музата за готвене, но това е друга тема.
Рецептата може да се окаже добър заместител на сладкишите (които са ми голяма мъка), ако плънката се замени с нещо сладичко, но то пък тогава няма да е диетично. С малко настъргана ябълка или друг плод ще стане, мисля. ;)

Мария Христова:
Привет,
ако са фини, не е задължително. И все пак можеш да ги смелиш в бленер, чопър, каквото ти е под ръка. Рецептата се изпълнява точно за 5 минути. Ооо ако сладкишите са проблем, ще споделя и някоя бърза за сладкиши. :))) Само ми потвърди, че искаш ;)

Mimeto:
Ох, давай диетичните сладкиши, моля. :)

Мария Христова:
Ето и моята бърза рецепта за овесени бисквиткиии  :) такаа... настъргвате си ябълки, колкото ви душа сака.... прибавяте смлени овесени ядки, фурми, според вкуса ви (колкото повече, толкова по-сладичко), смлени орехчета иии това ее... Цялата смес се поставя в блендер за няколко минути... Постилате тавичката с хартия за печене и ги поставяте във фурната за 50-60 минути на вентилатор... Може да прибавите канела, стига да е по вкуса ви...Така приготвени, бихте могли да си ги похапвате за закуска - един незаменим носител на енергия и фибри... ммм да ви е сладко със здравословните и вкусни овесени бисквитки  :P

Mimeto:

--- Цитат на: Мария Христова в Юни 06, 2016, 03:48:08 pm ---Ето и моята бърза рецепта за овесени бисквиткиии  :) такаа... настъргвате си ябълки, колкото ви душа сака.... прибавяте смлени овесени ядки, фурми, според вкуса ви (колкото повече, толкова по-сладичко), смлени орехчета иии това ее... Цялата смес се поставя в блендер за няколко минути... Постилате тавичката с хартия за печене и ги поставяте във фурната за 50-60 минути на вентилатор... Може да прибавите канела, стига да е по вкуса ви...Така приготвени, бихте могли да си ги похапвате за закуска - един незаменим носител на енергия и фибри... ммм да ви е сладко със здравословните и вкусни овесени бисквитки  :P

--- Край на цитат ---

Това звучи доста добре. Ще се пробва още през уикенда. Ще заменя фурмите с нещо друго, обаче. Хич не ги обичам. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия