Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Детоксикация - видове и методи?

<< < (3/5) > >>

brian_888:
Може и да е мит наистина...Ако се замислим какво точно наричаме детоксикация...Може би има значение в моментите, в които човек е ял тежки храни известно време, например по празниците, след което иска да помогне на тялото си да се освободи от всички тези натрупани в излишък хранителни вещества (особено мазнини). Тогава обаче не би трябвало да е детоксикация, а просто прочистване.

Plamen Popov:
По принцип детоксикацията е процес, който е хубаво да се извършва постоянно, а не на определени периоди от време - тоест на няколко месеца. Поради средата, в която живеем и некачествените продукти, с които се храним в забързаното ежедневие, според мен е необходимо човек постоянно да полага грижи за да детоксикира тялото си. Методи има много. Лично аз много харесвам метода с лимон и вода. Лютите подправки също са много добър метод, когато естествено не се прекалява с тях.

Nani:
Детоксикацията е начин да изхвърлим токсините, натрупани в организма - естествено, че конвенционалната медицина ще я отрича. На не я и трябват болни, а не свободни от токсини, здрави хора. Когато някой те ''лекува'', подтискайки едни симптоми с медикаменти, какво хубаво да очакваш от него?
Другата грешка, която забелязах тук е мнението, че детоксикация трябва да се прави само в толите сезони. Говорим за прочистване на организма, а не за
пране на килими, все пак. Един разтоварващ ден в седмицата е напълно достатъчен ако човек е здрав. При болест трябва да се гладува по-дълго и по определен режим. Най-добре под контрола на лекар. През зимата не ни трябват мазнини, защото не сме ескимоси. :) Малко глад тогава ще ни спаси от грип и вируси, а няма да отслаби организма.
Аз съм за!

Plamen Popov:
Абсолютно съм съгласен с нина :)

Maji92:
Аз смятам да пробвам от диетите за детоксикация но не от тези който са най-хардкор. някой може ли да препоръча нещо вече изпробвано от него.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия