Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Сода бикарбонат-приложения

<< < (5/6) > >>

Иванова-Мария:
Содата бикарбонат е прекрасно средство за почистване на лицето . Помага при акне , екземи и други кожни заболявания . Нанесете 2 чаени лъжички сода и 1 чаена лъжичка топла вода разбъркване добре и получената паста я нанесете  с нежни кръгообразни движения върху предварително измити с топла вода лице. Построява се 2 минутки  И после се измива с топла вода.

Мария Христова:
Аз също използвам содата за почистване на лицето. Като козметичен продукт, тя наистина е незаменимо средство. Лекува акнеична кожа за много кратък период от време.

Delight:
Чувала съм, че содата се използва доста успешно за почистване на всякакви повърхности. Ще пробвам и ще пиша дали е било успешно.

Delight:
Като се замисля най-често ползвам содата за баница. Това с чистенето не ми се получи много добре. Или аз не търках много усилено, или просто си трябва силен препарат, за да стане чисто.

Biko:
Скоро ми се наложи да ползвам сода бикарбонат да си измия зъбите (бях си забравил пастата за зъби) и тъй като в едно предаване бях гледал, че това не е лош вариант в подобни условия реших да пробвам. Изненадващо, но бях доста доволен - можете да пробвате сами вкъщи. Абразивните частици на натриевия бикарбонат(така е името на содата) ми свършиха идеална работа и все се каня да я комбинирам с пастата си за зъби, за да видя какъв ще е ефекта и дали няма да съм по-доволен.

Не знам дали знаете, но содата бикарбонат е позната и като хранителна добавка под името E 500, та ако го срещнете в съдържанието на някой продукт да знаете. Странно как се е залепил етикет на E-тата, че видиш ли са само някакви неестествени добавки към храната,  а содата е масово използвана в почти всяка кухня в България.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия