Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравни заведения,специалисти и здравна политика

Ще останат ли лекари в България?

(1/6) > >>

elipopova:
Това е като слона в стаята, за който никой не говори.Всички знаят,че е там,но си затварят очите.Познавам много лекари,които напуснаха България.Наистина добри специалисти.Само аз ли се притеснявам,че след няколко години няма кой да ни лекува?

DunDo:
При  500 лева заплата..... Малък е шанса при условие, че в Германия им дават около 2-3 хиляди Euro....

Fiore:
Накрая ще внасяме и ние филипинци и индийци.Много се дразня като чуя някой политик да обяснява,колко добри специалисти имаме и че няма недостиг на кадри.Е мога да ви кажа от моите скромни наблюдения,че почти всичко кадърно се изнесе зад граница.За последните години толкова мозъци изтекоха,че тръпки ме побиват.Тук останаха само касапите.То и за това никой не им търси отговорност,когато убият пациент.
Съвсем естествено е един лекар или  медицинска сестра да търсят реализация в чужбина.Там не мизерстват,могат да изхранят децата си... и получават истинско професионално развитие.Имат достъп до модерна техническа база.Дава им се шанс да повишат своята квалификация, да развият максимално уменията си... и никой не може да ги вини за избора им.

Biko:
Едно нещо ми е много интересно...постоянно има кампании за събиране на средства за лечение на тежки болести в Израел например. Чудя се не можем ли да изградим подобни центрове у нас и вместо ние да ходим да набиваме едни грозни пари там - от другаде да идват при нас. 20 лечения по 100 000 евра - ето ти 4 милиона лева в икономиката ни...Малоумна работа е нашата да знаете

Fiore:
Можем.Но нарочно това не се прави.Специалисти има.Пари ще се намерят.Тръгнат ли подобни центрове у нас ще привличаме и пациенти от чужбина,което ще възвърне инвестициите.Но нали целуваме вечно чужди задници... всичко е интереси.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия