Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравословни проблеми и лечение-ДЕЦА И ЮНОШИ

Опасни ли са памперсите за репродуктивното здраве на момченцата

<< < (2/2)

ivan_ivanov:
Да бе сигурно, супер много запарват тестисите и това се превръща в проблем.

Mimeto:
Мисля, че няма да пречат ако се махнат навреме. Имам приятелка, чието моченце е почти на 2 годинки (след 2 месеца ще ги навърши) и не му маха тоя глупав найлон от дупето. В най-големите жеги милото носеше тоя балон, който сигурно запарва ужасно. Детето е достатъчно голямо и бърбори постоянно - може да каже ''имам пиш''. Въпросът е, че никой не го приучава. Вместо да се изграждат елементарни навици у децата, майките ги тъпчат със снаксове и ги оставят да вършат естествените си нужди в гащите, докато тръгнат на училище.

Мария Христова:
И аз съм на мнение, че след като детето достигне необходимата възраст, в която е абсолютно способно да "известява" мама за предстоящите си нужди, няма смисъл от поставянето на памперс. Това само би могло да навреди, от гледна точка на комфорта за малчуганите. За да се птстранят, обаче, на време е необходимо децата да се приучват към навиците на гърненце, така и те ще се подготвят за "реалността" :)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия