Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Проблеми с косата

(1/5) > >>

Петър Воденчев:
След раждането на сина ми на съпругата ми много започна да ѝ капе косата и затова започна да се притеснява. Личната лекарка ѝ каза да не се притеснява, че било от това, че се запролетявало и скоро косата ѝ спре да капе. Но все пак някой от вас някакви бабини рецепти за възпиране на този процес. :)

cvetelina:
Една колежка, която роди тризнаци преди години имаше такъв проблем. Затова се мажеше с коприва във зехтин. Доколкото знам и помогна, но най-добре отидете на лекар преди да започнете с "бабини мазила"!

sweetteddy:
Г-н Воденчев, хвощ! Само и единствено - хвощ. Аз имах същият гаден проблем след като родих малкия Георги. По съвет от моята майка, аз започнах да си изплаквам косата с отвара от хвощ. Минаха две седмици - нищо! Направо полудях! Но запазих търпение и след месец и половина наистина имаше ефект. И не беше внушение, както някои ще си помислят. Косата ми се сгъсти още повече, което е страхотно. Нека жена ти да пробва. Но пак както пише предната коментирала, отидете първо на доктор.

alexse:
Мацки, човека ви говори за окапване на косата поради преминаването от един сезон към друг! Няма нищо общо с раждането. А колкото до билките, не знам, но според мен и гинко билоба ще свърши работа.

Klara:
Ми на мен всяка есен дойде ли октомври почва да ми капе повечко косата.В началото се паникьосах.Нямаше медицинска причина за тоя косопад.Пробвах какви ли не мазила.Нищо не помогна.Спрях да обръщам внимание.След известно време проблема изчезна от самосебе си.
Ако здравословно всичко е наред няма причина за притеснение.
Да си подсилва организма чрез прием на повече плодове и зеленчуци и пчелни продукти.Много хора смятат,че причината за косопада е външна,но всъщност е недостиг на вещества в организма.Пък една бременност изтощава женския организъм.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия