Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Сода бикарбонат-приложения

<< < (2/6) > >>

allegrialis:
Много нови неща научих. И от двамата.  :)
 Сребърните си бижута почиствам със сода бикарбонат и парче вълнен плат - просто ги излъсквам до блясък. Но,начинът, който Фиоре описва, ми изглежда много интересен и непременно ще пробвам.  :)
Ще споделя, какви приложения на содата намира дядо ми - например при хрема или грип - той си прави инхалации по два-три пъти на ден с гореща вода, лайка и сода бикарбонат. Днес видях темата и специално го питах за съотношението, за да  споделя с вас:
вода - 2 литра, 5 супени лъжици лайка и 1 супена лъжица сода бикарбонат - престоява над горещата смес 15 минути, дишайки през устата.
И още - също гаргара - разтворена сода в чай от липа при болно гърло.

Fiore:
Содата е абразивна така че внимавай да не надраскаш среброто.
Пропуснах да спомена,че трябва да се внимава с бижута,които имат камъни.Горещата вода в комбинация със содата могат да ги увредят.

Вече се задава есента и с нея ще започнат хремите и грипа така, че рецептата на дядо ти ще е супер полезна.Инхалациите много помагат и облекчават дихателните пътища.

Пробвала съм гаргара с прясно мляко, в което е разтворена сода.Да ви кажа отвратително е и не ви го препоръчвам.Млякото става на парцали.По-добре разтворете содата в някакво чайче.

Biko:
Содата е доста добро решение и за почистване на петна от килими и дрехи между другото. Не знам дали сте опитвали подобни домашни трикове, но мисля ще е полезно, макар и не конкретно за лечение, а просто като добро решение на досаден битов проблем :)

allegrialis:
Пробвах вече метода на Фиоре - много съм доволна.
А ето, че и още нещо научих - не знаех, че със сода се почистват килими и дрехи.
Много полезна информация :)

koketna31:
Содата намира приложение и при почистване на мазни петна по печките, особено ако те са с модерните керамични плотове. Содата не ги надрасква и ги почиства много хубаво :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия