Автор Тема: За или против електронните цигари?  (Прочетена 28198 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
За или против електронните цигари?
« -: Август 17, 2014, 11:43:54 pm »
От какво влезе забраната за пушене на обществени места направо не можеш да се отървеш от предложения за електронни цигари.
Пробвали ли сте да пушите такива цигари и как ви се отразиха на здравето?
Какво мислите като цело за това "нововъведение".
Кое вреди повече-традиционните цигари или електронните?

Предлагам ви да хвърлите едно око и на тази статия:
Проучване предупреждава за опасността от употребата на електронни цигари

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #1 -: Септември 07, 2014, 08:48:17 pm »
Познавам хора,които се опитаха да минат на електронни.След седмица едвам дишаха,беше им непрекъснато лошо.Зарибяват хората с тези боклуци.Според мен са по-вредни от обикновените цигари.

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #2 -: Януари 26, 2015, 06:20:20 pm »
Според мен най-добре е да се откажат изцяло. Не съм запозната с ефекта от електронните цигари и дали вредят на здравето, но най-добрия вариант е да не пушите изобщо.  :)

RealSugar

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #3 -: Януари 26, 2015, 06:24:01 pm »
Според мен най-добре е да се откажат изцяло. Не съм запозната с ефекта от електронните цигари и дали вредят на здравето, но най-добрия вариант е да не пушите изобщо.  :)
Съгласна съм. Една моя приятелка премина на електронна цигара, за да откаже обикновените и ефекта е нулев. Нито пуши по-малко, нито ги спря. Не ми е споделяла дали има здравословни проблеми, но както каза Night_Wolf е най-добре да се спрат изцяло.

mimoza

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #4 -: Януари 26, 2015, 06:31:02 pm »
Бях 2 месеца на електронна цигара и не видях разлика, за това се върнах пак на стандартните. Единственото, което забелязах, беше, че електронната ми излезна малко по-скъпа от стандартните и това е единствената причина да се откажа от нея.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #5 -: Януари 26, 2015, 08:36:21 pm »
Проблема на електронните за жалост остава скрит от обществото докато всички викат срещу обикновените - ето тук има инфо по темата с електронните цигари и техния ефект върху здравето на човек спрямо обикновените цигари - https://lechenie.bg/pomagat-li-elektronnite-tsigari-za-spirane-na-pusheneto

Ангелл

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2015, 03:00:48 pm »
Аз лично използвам електронна цигара и съм много доволен.Истина е че излиза по-скъпо и че си има недостатъците, но я предпочитам пред качаците, които се продават по магазините.

IvankaMonova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2015, 03:15:31 pm »
Нямам конкретно мнение по въпроса,не съм пушач и честно казано не се влияя от това дали има електронни цигари или не. Може би по-скоро е добре,че ги има защото хората казват,че не са толкова вредни колкото обикновените,а също и не се усеща дима.  :)

Dr.Oh Boli

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2015, 04:43:42 pm »
Реално електронните цигари са много по вредни от обикновенните.Не съм пушач,но съм останал с впечетление от мои познати които са опитвали електронни и не са никак доволни.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2015, 10:20:09 pm »
И аз мисля, че обикновените цигари са по-добрият избор, защото течността, която се съдържа в електронните цигари при нагряването си отделя вещества, които са по-опасни за здравето от тези, освобождавани при изгарянето на тютюна.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2015, 07:08:32 am »
Като цяло ми се струват доста безполезни. Доста хора се опитаха да спрат пушенето с електронни цигари, но никой не успя, поне от моите близки. Ако някой иска да спира може би по-трудният начин е за предпочитане - тоест решава и спира .... :) Може би единствената полза от тях е да можеш да пушиш на закрито в някое помещение, където няма друг вариант ....

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2015, 09:15:42 pm »
Против електронните цигари съм. Или пушиш истински цигари, или не пушиш. Кви са тия работи?  :D
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #12 -: Март 26, 2015, 07:10:40 am »
Ако все още електронните цигари минават за безопасни, то е само защото все още не са достатъчно дълго наложени сред обществото. Не знам дали логиката ми е вярна, но винаги правя асоциацията, че истинските цигари спрямо електронните са като маслото към маргарина. Много се консумираше докато не решиха, че е още по-вреден.

sweetteddy

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #13 -: Март 26, 2015, 07:54:42 pm »
Против!!! Та те са по-вредни и от цигарите и не защото не се знае какво има в тях, ами защото не помагат да се спре пушенето. Ако искате да спрете пушенето го спрете от ряз както направи моята свекърва. 8)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против електронните цигари?
« Отговор #14 -: Май 19, 2015, 02:41:28 am »
Пушач съм от години и то активен и съм твърдо против електронните цигари. Всеки, който се замисли малко ще осъзнае как електронните цигари са много по-гнусни и ти е много по-лошо от тях, защото те всъщност са синтезиран в лаборатория никотин