Автор Тема: За или против месото?  (Прочетена 74355 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
За или против месото?
« -: Юли 30, 2014, 10:26:02 pm »
Има ли място месото и месните продукти в менюто на човек?Каква е вашата гледна точка?

Dancho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #1 -: Юли 31, 2014, 02:51:44 pm »
Кокошките да си кълват просото.От месото не се отказвам.Съдържа много полезни вещества,които от марули не можеш да си ги набавиш.За един мъж месото е основна храна!!!

Manol Trendafilov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #2 -: Юли 31, 2014, 03:36:03 pm »
Има, така си храня мускулите с протеин :D А и хранителният ми режим го изисква, тъй, като тренирам силови тренировки във фитнеса.

А особено както си намерих да си купувам домашни пилета, няма хормони, няма чудесии, всичко е здравословно :D

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #3 -: Юли 31, 2014, 11:47:55 pm »
Рядко ям месо.Аз съм тревопасно  ;D Не мога да преглътна пържола,ако нямам салата.А в тия жеги веднъж на 2 седмици готвя нещо с месо и то не за мен а за фамилията.За мен истината е в плодовете и зеленчуците.На определен етап от еволюцията си човек може и да е имал нужда от месо,ама сега вече... повече вреди отколкото помага.Особено когато си мъж и една сутрин установиш,че имаш нужда от сутиен  ;D

RealSugar

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #4 -: Януари 24, 2015, 04:47:21 pm »
Месото е полезно и нужно, стига да знаем как да го сготвим и консумираме (или по-точно с какво). Аз лично няма да се откажа от месото, особено от пилешкото, защото ми дава нужните протеини, но съм готова да се съглася, че пилешкото продавано в масовите магазини и големи вериги е пълен боклук. Който има възможност, нека си гледа кокошки, който няма, ще се тъпчи с генно-модифицирани боклуци.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #5 -: Януари 28, 2015, 12:10:17 pm »
И аз съм за месото, по-рядко ям от така нареченото червено месо, макар че истинското телешко месо от млечно теле е с бледо розов цвят, тоест няма нищо общо с червеното, отделно много обичам пилешки черен дроб да ям, в който има много витамин А около 13 000 международни единици и то във форма - ретинол, която се усвоява по-добре от организма, отколкото каротинът, който е в растението. Понякога хапвам и свински черен дроб заради витамин В12 :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #6 -: Януари 30, 2015, 06:04:17 am »
За :) . Ако не е много мазно или пържено, месото е много полезна храна и може да намери място във всеки здравословен и разнообразен хранителен режим. Макар че доста хора говорят за вегетарианство напоследък, това ми се стува много крайно и вредно.  :P

Божо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2015, 03:27:27 pm »
Месото е изключително важна част от менюто на човека.Съдържа голяма част от важните вещества за развитие на тялото и поддържане на нормалните му функции.Пък и е много вкусно  ;D ;D

Ivanko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2015, 03:55:58 pm »
Разбира се че да  :) Човекът си е хищник, откъдето и да го погледнеш. Бях чел, че имунитета и функциите на човешкото тяло западат много, когато е подложен на диета без месо.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2015, 05:12:14 pm »
Месоядството е заложено в самата човешка биология.Но от друга страна яденето на месо може да доведе до много заболявания.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2015, 01:40:45 pm »
Обичам да ям месо още от малка. В къщи ме наричаха месарка. Не виждам нищо лошо в яденето на месо, но това не означава, че трябва да се прекалява с него. Необходимо е да има баланс в консумираните храни! Хората преди са били по-здрави от нас по ред причини и една от тях е спазването на постите. Лишението от месо за определен период от време изчиства организма и му повлиява много добре!

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2015, 09:09:40 pm »
Въобще мисля, че такъв въпрос не трябва да съществува и да се задава. Всички наши прадеди са яли месо и не им е имало нищо... глупаво е да си измисляме причини, за да не ядем полезните и вкусни за нас храни.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #12 -: Март 04, 2015, 07:06:35 am »
Месото съдържа изключително ценни хранителни вещества, би било лудост ако се лишим от тях... Освен това съм чувал, че лишаването от месо е много вредно за мозъка...

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #13 -: Март 31, 2015, 03:49:13 pm »
Твърдо съм за месото! Хората са всеядни същества и това каквато и да е модерна тенденция на вегетарианство няма да го промени. В месото има много ценни хранителни вещества, от които се нуждае организма ни, за да функционира правилно и безпроблемно. Разбира се не трябва да се прекалява с него.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #14 -: Май 20, 2015, 01:25:11 am »
Нека бъдем в опозиция на всички. Вегетарианец съм и съм на мнение, че месото не е нужно на човека. А и между другото природата също е на моя страна, защото иначе нямаше да създаде организмите ни непригодни да консумират месо. Да знам сега всички ще започнете да ме храните как без месо не може да живеете или ще започнете с тъпи шеги, но ако прочетете малко медицински книги или може би някой учебник по биология ще разберете, че организмът на човек не е пригоден да яде месо и всъщност само си товарите организма с него.