Автор Тема: За или против месото?  (Прочетена 74621 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #75 -: Август 17, 2015, 04:45:15 pm »
Идеята не е да живееш по-дълго, защото това е божа работа - може и в катастрофа, здрав, прав да си заминеш. Идеята е да живееш по-добре! Да изглеждаш и да се чувстваш по-добре. Щом, обаче мислиш, че труповете са ''хубави нещица'' - зАбрави! :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #76 -: Август 18, 2015, 07:20:44 pm »
Нани, разбирам напълно позицията ти, но все пак това че ти си избрала да не ядеш месо не означава че ще живееш, изглеждаш и
ще се чувстваш по-добре от мен, която яде месо. Месото не е вредно! Прекаляването с него е вредно! Както прекаляването със всичко. Човекът е всеядно същество все пак.
Вегетарианството и веганството според мен са избори продиктувани само и единствено от жал към животните, с които по принцип човек се храни. От там на татък всичко е облечено с префарцунени изследвания и изказвания, че месото е вредно и ни разболява и тн, за да може изборът да изглежда някак си по-обоснован. А може и да греша. Това си е моето мнение.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #77 -: Август 18, 2015, 07:35:13 pm »
Нани, разбирам напълно позицията ти, но все пак това че ти си избрала да не ядеш месо не означава че ще живееш, изглеждаш и
ще се чувстваш по-добре от мен, която яде месо. Месото не е вредно! Прекаляването с него е вредно! Както прекаляването със всичко. Човекът е всеядно същество все пак.
Вегетарианството и веганството според мен са избори продиктувани само и единствено от жал към животните, с които по принцип човек се храни. От там на татък всичко е облечено с префарцунени изследвания и изказвания, че месото е вредно и ни разболява и тн, за да може изборът да изглежда някак си по-обоснован. А може и да греша. Това си е моето мнение.

А аз уважавам твоето мнение и затова не съм започнала петиция за забрана на месото. :) Всеки избира, всеки решава.

Няма гаранция, че вегитата се хранят по-здравословно, разбира се, защото зеленчука също вече не е чист, а и както казах - дълголетието е въпрос на шанс, а не на начин на живот.

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #78 -: Август 19, 2015, 12:11:27 pm »
Вегетарианците прекаляват с насаждането на вина у хората, които ядат месо. Всеки има право да си реши какво да яде и по колко. Няма гаранция, че ще си по-здрав и ще живееш по-дълго, като пасеш трева.

Аз лично не мога без месо. Чувствам се гладен след 1 час.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против месото?
« Отговор #79 -: Август 19, 2015, 12:13:11 pm »
Вегетарианците прекаляват с насаждането на вина у хората, които ядат месо. Всеки има право да си реши какво да яде и по колко. Няма гаранция, че ще си по-здрав и ще живееш по-дълго, като пасеш трева.

Аз лично не мога без месо. Чувствам се гладен след 1 час.

Абсолютно съгласен съм с коментара ти. Насажда се вина от либералните фашисти, че ако не си като тях, то едва ли не си някакъв ненормален. Хищниците имат по-големи мозъци, защото са яли месо...а то трябва да се хване, че бяга :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #80 -: Август 19, 2015, 12:39:20 pm »
Това, че се чувствате виновни не е по наша вина. Явно подсъзнателно усещате, че не сте прави, но не ви изнася да си го признаете. А пък това със засищането е такава глупост. Според мен е въпрос на нагласа и нищо повече.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против месото?
« Отговор #81 -: Август 19, 2015, 04:07:49 pm »
Не чувствам никаква вина всъщност - просто натиска на модерните, които искат всички да са като тях ме притеснява. Аз не смятам да се лишавам от месо, нито от съвест :D

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #82 -: Август 19, 2015, 05:02:17 pm »
Това, че се чувствате виновни не е по наша вина. Явно подсъзнателно усещате, че не сте прави, но не ви изнася да си го признаете. А пък това със засищането е такава глупост. Според мен е въпрос на нагласа и нищо повече.
Абе ти ли знаеш кога съм гладен или аз? Баси хората, честно!!!

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #83 -: Август 19, 2015, 06:01:36 pm »
Аз съм за месото , обичам да ям добре приготвено месо. Малко ми са страни вегетарианците , защо не искат да ядът месо ,но и те имат право на избор .

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #84 -: Август 26, 2015, 05:06:00 pm »
Има място месото и месните продукти в менюто на човека. Лично обичам да ям месо.

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #85 -: Август 26, 2015, 05:10:02 pm »
Абе с или без месо, всичко си е ваше решение !
Но аз мога и без, който иска да си сложи допълнително

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #86 -: Август 28, 2015, 05:20:56 pm »
Замислете се зад това ( ако не сте религиозни тогава вие не мислите )
Защо сме еволюирали да можем да ядем месо , а не да смиламе тревата както го правят кравите?

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #87 -: Август 28, 2015, 05:39:46 pm »
Замислете се зад това ( ако не сте религиозни тогава вие не мислите )
Защо сме еволюирали да можем да ядем месо , а не да смиламе тревата както го правят кравите?

И аз мисля по този начин, щом еволюцията е направила така че да можем даго ядем това нещо то значи има нещо полезно в него

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #88 -: Август 28, 2015, 06:11:37 pm »
Най-новите научни изследвания показват, че печеното свинско предпазва от редица заболявания, така че според мен вегетарианците трябва да почнат да го ядат, за да извлекат ползите, които то дава на здравето на човека.

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #89 -: Август 28, 2015, 06:42:01 pm »
То всеки вид си има нещо различно с което помага и е хубаво да се яде поне 1 път седмично риба и рибни продукти