Автор Тема: Кога за последно си правихте изследвания за полово предавани болести?  (Прочетена 17280 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Правите ли си профилактични изследвания за полово предавани болести или прибягвате до тях само при съмнения за рисков контакт?
Кога за последно се изследвахте?

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
 ;D Тук никой нищо не е  писал.Що така бе хора  ;D

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Сигурна съм в моя мъж, както и в мен самата. Преди правех, но последните 1,2 години, не.
Живота е въпрос на време.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз съм се изследвал само веднъж и всичко беше наред... Може би хората се притесняват от тази тема и я избягват, точно както избягват да ходят на лекар за подобни проблеми... Но като цяло, ако човек внимава в избора на половинка и се придържа към здравословен полов живот, тогава не би трябвало да се тревожи излишно...:)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
И аз не съм си правил, но съм по-скоро моногамен, не си падам по множеството полови контакти  :)

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Аз пък не съм сигурна в моя мъж. Обичам го лудо, но той е  моряк  и знам ли, може да го чака някоя паралястница някъде на някое пристанище. И така аз си правя изследване всяка година.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Проверката, казват, била висша форма на доверие :) ...

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Ходя всяка година на гинеколог. Това мие превило, независимо дали имам проблем или не. Всяка себеуважаваща се жена трябва да го прави. Тук не става въпрос само за полово предавани болести, а и за редица други усложнения, които могат да възникнат в половата система на жената и колкото по-рано се установят, толкова по-добре.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Преди 5 години последно ходих  :D на подобни изследвания за хламидия, но всичко беше наред

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
От полово ппредаваните болести е добре човек да се изследва за СПИН и хепатит В и С. Другите заболявания като цяло не могат да останат незабелязани. :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
В казармата...от тогава разчитам на партньорите си да се чуе, ако има нещо :D btw подобно на антивирусните за компютрите и тук според мен е важно първо да мислиш с кой си лягаш и после всичко останало, защото половопредавани болести може да хванеш от доста места, но един такъв подбор на партньорите значително редуцира вероятността да заболеете от нещо гадно :)

Проблема на изследванията за полово предавани болести винаги е бил чакането - както казва Крис Рок, в такива моменти се сещаш за всяка "разкрепостена" гад, с която си спал на 5-6 ракии :D :D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Познавам момче и момиче, които пипнаха някаква инфекция от мръсна кърпа за баня, а после се заразиха един друг. Според лекаря са оставяли кърпата за баня или чистото бельото върху мъсна повърхност и се е стигнало до там. Бяха известно време на антибиотици.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Не мисля, че това е възможно причинителите на тези заболявания са много неустойчиви на външна среда. Трябва има температура 36-37 градуса, за да оцеляват, ако по-ниска умират за няколко минути.

neni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Правила съм си веднъж, преди години, когато имах съмнения, от тогава - не. Едва ли има смисъл, когато си познаваш партньора и ползваш презерватив. Естествено, редовните гинекологични прегледи са задължителни.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Имаше един период, в който ходех всяка година на профилактичен гинекологичен преглед, но лекарката ми се премести, а на мен не ми се ходи при друг и нещата останаха занемарени.
Опасното при нас жените е, че ракът на маточната шийка възниква от полово предавания човешки папилома вирус, който протича напълно безсимтомно при мъжете и точно те са преносителите - без да знаят. Затова съм съгласна за прегледа при гинеколога, иначе за специални изследвания за венерически болести - само при специален лайф стайл. ;)
Който много шава, без да се пази - трябва да се проверява. :)