Автор Тема: Защо здравната каса ще въвежда лимити на ражданията?  (Прочетена 10173 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Управляващите се оплакват, че нямало от раждаемост, а днес от ръководството на НЗОК сервират тази новост, че щели да въвеждат лимити на ражданията, и не само, но и за интензивните грижи за новородените и за лекарствата за онкоболни. Що за малоумници са сложили да управляват тази здравна каса и да вземат решения за разходването на средствата. Според мен вас не е ли редно след подобни скандални изменения да има оставки или поне промените да се оттеглят?

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Не си представям как ще сложат лимити на ражданията. Особено да кажем в циганската махала в Сливен. Но точно там не пречи да опитат.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Ами... има нужда на определени групи, ама за жалост не го виждам как ще стане и аз самата.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Мен никой не ме е ограничавал колко деца да раждам. Здрав разум му се вика, а не да ги нацвъкаш 8-9 и после години наред по телевизиите да те дават и само да ревеш за помощ. В случай говоря за няколко семейства с по над 7 деца, всичките българи. Направили сума ти деца и чак след това се сетили, че парите дори и само за храна няма да им стигат.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Почнаха да източват частните клиники инвитро фонда и логичното се случи. Предизборно се говореше гръмко, но на всеки с 2 мозъчни клетки му беше ясно, че безлимитно - значи източване на НЗОК(не, че сега не го правят с безумни идиотизми като това на Москов с отпечатъците). Естествено неограничено винаги звучи по-добре преди изборите...точно като увеличение на пенсиите на 300лв, което също не се случи...

Venko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
За съжаление аз съм от Сливен, и тези цигани никнат като гъби, няма никакви лимити на ражданията, а трябва да се направи закон, който да им забранява да имат повече от 2 деца. Аз лично имам 1 дете искам  да имам и второ и трето, но просто нямаме възможност...Това не е нормално и много жалко....После нямало раждаемост... >:( >:( >:(

Dimo Dimov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Абе има още много хляб да изядем, докато станем и ние "европейци"...... Хората в Индия, вече им забраняват да раждат.. а на нас ни забраняват да "живеем" ....

andreyst

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • АНДРЕЙ ЕФТИМОВ
    • Профил
щото са прости и е проста и държавата
АНДРЕЙ ЕФТИМОВ