Анкета

Доволни ли сте от вашия личен лекар?

да,отличен специалист и винаги ми дава направление,когато имам нужда
13 (76.5%)
не,добър специалист,но не ми дава направления
2 (11.8%)
не,няма нужните качества и познания за тази професия
1 (5.9%)
нямам личен лекар
1 (5.9%)

Общ брой гласове: 17

Автор Тема: Доволни ли сте от вашия личен лекар?  (Прочетена 30864 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Какво е отношението на вашия личен лекар,когато го потърсите при проблем?Доволни ли сте?Дава ли ви направления при нужда?И считате ли,че здравната система има нужда от лични лекари?

Hristo Hristov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #1 -: Юли 30, 2014, 11:40:31 pm »
В началото преди години бях страшно доволен от личния си лекър. Много рядко лекуваше с антибиотици само в краен случай и си даваше направления като никой друг. Обаче в един момент не знам какво му стана взе доста често да липсва от работа или да закъснява за работа и някак си отношението му стана с една идея по различно. Имам чувството, че се ояде на пари и взе да не му пука, а може и да е друга причината знам ли... Жалко.. беше найстина добър.

Като гледам на къде вървят нещата ми се ще да не плащам здравни осигуровки и тези пари да ги събирам в бурканбанк и като се наложи да се ходи на частно  ;D

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #2 -: Юли 31, 2014, 12:11:40 am »
За сега съм доволна.Той не лекува.Рядко да предпише нещо.Обикновено ме пита дали сама ще се оправям или да дава направление.Аз от своя страна гледам да не дърпам направления,ако мога да си платя,защото знам че има хорица които влачат по сто болести и нямат стотинка.Така че гледам да съм точна и коректна.Дано не ми се налага да ходя за сериозни неща.
Преди няколко години имах друг лекар, който за десет години не ми беше пуснал едни кръвни изследвания.Наложи се в един момент да отида за напавление и той ми отказа.Бих му шута.10 години е точил здравната каса всеки месец като ми е писал фалшиви прегледи и изследвания и накрая при нужда да се прави на ударен.

А ти защо просто не го смениш.Може да попаднеш на читав лекар.

allegrialis

  • Гост
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #3 -: Юли 31, 2014, 01:28:18 am »
Имам личен лекар, но никога не съм се възползвала от "услугите" му. Грубо казано, но мисля, че като посредници между пациент и специалист са излишни. Така мисля аз. Но, дядо ми, който е на 70 години е доволен от така функциониращата здравна система. Когато имам нужда директно отивам при специалист и си плащам прегледа. От една година имам здравна застраховка и преди месец ползвах безплатен преглед - при специалист, без направление - бързо, без да чакам на опашки и слушам за болежките на лели и баби - просто предишният ден се обадих на посочен телефон в застрахователната ми карта. А проблемът ми не беше сериозен, и честно казано исках да "видя" как функционира услугата.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #4 -: Септември 07, 2014, 09:18:28 pm »
Личния лекар никога не е бил нито личен, нито лекар. Това са администратори.Занимават се единствено с документация и далавери.
Личния лекар си намира няколко специалиста например кардиолог,невролог и гинеколог.Като отидеш за направление,ако имаш късмет ти дава,но с уговорката да отидеш при неговия човек.След това си делкат паричките от здравната каса  :) Да не споменавам,че редовно са ухажвани от фармацевтичните фирми да пробутват точно определено лекарство разбира се срещу процент.А за това,че потребителската такса я прибират под масата да не споменавам.За нея нито касова бележка,нито нищо.От лабораториите също прибират процент за всеки изпратен пациент. Хубав бизнес нали :)

mimoza

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #5 -: Януари 26, 2015, 06:34:04 pm »
Моя личен лекар е под всякаква критика. Почти всеки път, в който отида с някакви оплаквания минавам само с платежна такса и успокоението, че проблема ми "ще се оправи от само себе си". За това и спрях да ходя на личен лекар и докато мога, ще го отбягвам. Има и кадърни специалисти, но повечето са пълни иди*ти и не знаят защо са сложени там.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2015, 10:46:47 am »
От както си преместих личния лекар в София съм страшно недоволна от него. Добре че не ми се е налагало някакво по-спешно лечение. Има толкова много хора, които лекува, че опашките пред кабинета му са огромни. За да имаш честа да влезеш при него е необходимо да си запишеш час и пак не е гаранция, че ще влезеш на време. Обикновено ми се налага да си отделя поне 2 часа около часът ми за преглед.
Недай се Боже да ти се наложи нещо спешно и да не можеш да си запишеш час. Отиваш пред кабинета и ... цял ден може да си отвисиш.
Да не говорим, че ми се е случвало да няма пациент, а просто някой колега от съседен кабинет при него. Вън чакат хора, а те са си на сладка приказка. Пълен абсурд!

петър

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2015, 12:14:34 pm »
Аз лично съм много доволен от личния си лекар. Дорибтакси не ми иска и винаги е на разположение (според графика си). Много рядко предписва антибиотици и е наистина услужлива.

IvankaMonova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2015, 03:04:33 pm »
Изключително доволна съм - много компетентен и внимателен човек. Винаги се държи любезно и подхожда с внимание към пациентите си. Никога не ми е предписвал нещо,което да ми навреди или нещо,от което нямам нужда.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2015, 09:18:28 pm »
Не съм доволен.
Сменил съм доста лични лекари и не съм останал доволен от нито един.
Това е заради свободната практика.
Правят си каквото искат, обърнали са го на пълна свободия.
Лекарите трябва да са държавни служители на заплата и нищо повече.
Много важни станаха изведнъж.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #10 -: Март 24, 2015, 05:24:18 pm »
Не съм доволна изобщо. Личните лекари са се превърнали в търговци. Имам чувството че не ги е грижа изобщо какво ти е, а само гледат да ти вземат 2,90 за прегледа и да те пратят някъде другаде с направление, ако изобщо ти дадат, ако не на частно да ти одерат кожата. Пълен абсурд!

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #11 -: Март 26, 2015, 09:06:13 pm »
Аз съм доволна. Няма по-прекрасен Човек от него. Но за да стигна до този лекар съм минала през какви ли не перипети и тревоги с пишман специалисти по всичко! Ама то е така, човек си чупи главата, но накрая стига до наистина добър лекар!

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #12 -: Април 22, 2015, 10:19:46 am »
Аз съм много доволен от моята лична лекарка. Голям професионалист.

m.pavlova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #13 -: Май 18, 2015, 01:34:34 pm »
Преди години бях страшно доволна от личния ми лекар (преди години разбирайте преди едно 10-тина години  ;D). Но за жалост не знам какво му стана но последните 3-4 години когато и да отида все го няма или идва за кратко и си заминава и общо взето повечето пъти сестрата преглежда, дава направления и т.н. и това работно време за нищо го няма.

Dr. Quinn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Доволни ли сте от вашия личен лекар?
« Отговор #14 -: Май 19, 2015, 03:29:27 am »
Сам съм си.

П.С.: Отличен специалист и винаги ми дава направление,когато имам нужда.