Анкета

За или против махането на забраната за пушене на обществени места?

за
7 (43.8%)
против
9 (56.3%)

Общ брой гласове: 16

Автор Тема: За или против махането на забраната за пушене на обществени места?  (Прочетена 32515 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Категорично съм против тази глупост.Забраната трябва да си остане!Никога не съм била пушач и винаги ми е било крайно неприятно,когато отида на заведение и там е пълно с идиоти,които не се съобразяват с никой  и пушат все едно са си вкъщи.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Никога не съм отишъл на бар, за да живея здравословно...гледам си пороците...пия, пуша, по жени ходя...не съм отишъл да пия сок от моркови и да си легна в 9 часа...ходете да танцувате в някви школи като искате да танцувате...аз съм отишъл заради пороците си все пак :D

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
След като въведоха тази забрана "изненадващо" процъфтя бизнеса с електронните цигари.Случайно? А дано,ама надали.
Не пуша.Не ми понася и ролята на пасивен пушач.Но съм категорично против тая забрана.

99% от приятелите ми са пушачи.Ща не ща се съобразявам и изминалата зима ми измръзна задника от висене на открито.Пушач не можеш да го накараш да си пие кафето без цигара.Собствената ми майка отказва да седне с мен на маса за непушачи... Тъй че в името на моя задник дано най-накрая разкарат тая тъпа забрана.

Преди си имаше зона за пушачи и зона за непушачи.Не виждам непушачите, какво мрънкат.Беше си супер.Винаги си намираш свободна маса.Дим няма...

Обаче забраната за обществени сгради,детски площадки ,болници и училища трябва да остане.
« Последна редакция: Август 17, 2014, 10:52:42 pm от Fiore »

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Да я махат.Пълна глупост.Хората нито спряха да пушат,нито станаха по-здрави.Вече има много по-вредни неща от цигарите.С тези глупости само се отклонява вниманието на хората от по-важните проблеми.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
След като въведоха тази забрана "изненадващо" процъфтя бизнеса с електронните цигари.Случайно? А дано,ама надали.

Ами това си беше лобистки закон просто. Като видях колко спам се изсипа малко след забраната по пощите ми, то нямам съмнение, че някой да не посочвам имена (тези дето вкараха закона де) беше добре подготвен за подобно стечение на обстоятелства. Случая много ми напомня на онзи, който Кунева забрани продажбата на хранителни добавки онлайн...отново поради конфликт на интереси ;)

moonlight

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Аз съм Против. Това, че някои хора са решили да си рушат здравето не значи, че трябва и ние непушачите да го отнасяме. Като искате да пушете си ходете и си пушете у вас. Аз искам да дишам чист и приятен въздух на обществените места.

mimoza

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
За. Тази забрана не е попречила на никого да пуши, само ни карат да се криеме като деца и да се лъжем, че не пушим. Ако не друго, тази забрана влияе зле на бизнеса, така че ако правителството не иска икономиката да страда, трябва да премахне тази забрана.

Аз искам да дишам чист и приятен въздух на обществените места.
То пък защото въздуха е толкова чист и приятен...

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Искам да има заведения за пушачи! >:( Стига с тя права на непушачите. Като не искат да вдишват цигарен дим да не се идват при нас. Съгласна съм да има някакво разделение, но не и нацяло да го забранят. Дано да отменят закона, че и без това не се спазва.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Може би трябва да има някакво разделение според типа заведение ... В някой да се пуши, в други не. Например в клубове, нощни заведения и други от този тип, където човек отива основно за да пие и танцува, да е позволено, докато в места, в които основно сядаш за да се храниш, например в някоя пицария, да е забранено. Все е някакъв компромис  ;D Фактът че и пушачите, и непушачите са недоволни ми говори, че нещо не е наред в момента, не мислите ли?  ???

Sham Tru

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Както казаха някои хора, най-добре ще бъде заведенията да бъдат разделени : За пушачи, За непушачи. Така всички са доволни и имат някакъв избор  :)

петър

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Забраната за пушене на обществени места реално съсипа много заведения в моя град.Просто след нея те останаха празни.

Милен Петров

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
За ! Много по-добре е заведенията да са разделени за пушачи и за непушачи. Всеки си има право на избор, а това си е чисто отнемане на права от човека!  >:(

IvankaMonova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Определно съм против. Не съм пушач и не смятам,че трябва да дишаме вредния дим - особено децата. А също е и неприятно да влезеш някъде и да ти се насълзят очите от цигарен дим.  ;)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз съм против, все пак достатъчно замърсители в лицето на автомобилите си имаме в големите градове и постоянното вдишване на цигарен дим се превръща в сериозен проблем, поне според мен.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Според мен забраната трябва да бъде премахната.
Освен че вреди адски много на бизнеса, забраната влияе и на хората.
В днешно време малко неща и ни останаха, които да ни правят кеф. Вече и цигари ли не можем да пушим на спокойствие?
В крайна сметка, както каза Бико, ходим на бар заради пороците ни, а не за да се правим на ценители на здравето.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер