Анкета

За или против махането на забраната за пушене на обществени места?

за
7 (43.8%)
против
9 (56.3%)

Общ брой гласове: 16

Автор Тема: За или против махането на забраната за пушене на обществени места?  (Прочетена 32436 пъти)

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Против!!!! С две ръце съм против. Не може да се пуши на обществени места. Трябва да свикнат с това. Пушачите да се се тровят сами аз не искам да дишам техните канцерогенни кълба дим.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Разделението е най-доброто решение. слънцето грее еднакво за всички :) :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Аз когато пушех посещавах заведенията основно за да пия кафе. Стоях много дълго, изпушвах една кутия и като се замисля никой не е имал полза от моето стоене там. :) Сега е друго. Обикновено се задържам по-кратко. Просто като не пушиш не ти се кисне толкова много на едно място. Освен това сега предпочитам да хапна нещо или да пия нещо различно от кафе. От гледна точка на заведенията, мисля че нямат сметка от пушачите :)...

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Лично като човек аз съм за забраната, защото самия аз не пуша и цигарения дим не ми понася. От демократична гледна точка обаче, не мисля, че трябва да е напълно забранено. Редно е да има и места за пушачи, и места за непушачи. И едните, и другите са хора, и едните и другите имат мнение и предпочитание. Щом някой иска да пуши, никой няма право да решава да го прави или да не го прави...

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Аз съм активен пушач от около 8 години и съм твърдо против това да се пуши на обществени места - особено ресторанти и заведения зимата, когато не може да се проветрява.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
По-добрия вариант през зимата е викаш да пушиш навън под някой 1-метров сталактит, за да ти сцепи главата като хората :D Или пък да се разбоолееш и тогава поне да заразиш наистина всички в заведението :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Лично като човек аз съм за забраната, защото самия аз не пуша и цигарения дим не ми понася. От демократична гледна точка обаче, не мисля, че трябва да е напълно забранено. Редно е да има и места за пушачи, и места за непушачи. И едните, и другите са хора, и едните и другите имат мнение и предпочитание. Щом някой иска да пуши, никой няма право да решава да го прави или да не го прави...

Аз не пуша и не ходя по заведения, така че на мен не ми пречат пушачите, нека да е разрешено да се пуши на затворени обществени места.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
За отпадане на забраната съм. Собствениците на заведения пръснаха толкова пари по аспирация и вентилация в залите за пушачи, че оправданието със затворените помещения е направо абсурдно. На клиента винаги трябва да се осигурява комфорт, включително да си седи на масата, като пич и да си пуши, а не да се свира по ъглите, като клошар.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Общо взето дали е забранено или не няма кой знае какво значение. Така или иначе когато отида на гости при пушачи те си пушат, така че каква е разликата за мен :)?

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Против!
Само защото имам познати проверяващи които си изкарват хляба с това * взимат рушвети от заведения *

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Лично съм  против махането на забраната. Аз не  пуша цигари , неприятен ми е тютюневия дим  и за това ми по добре забраната да не се маха .

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Аз пък съм пушач и искам когато ми се допуши  някаде да мога , да запаля една.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Аз Не искам забраната да пада  , по добре е като е в сила . Не съм пушач , но Не обичам някои до мен да пуши . :-)

Вени80

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Добре направиха че сложиха забраната  за пушенето на обществени места  . Надявам все да нея махнат по спокойна ще бъда моите деца не искам дасе гълтат с вредния пушиляк от цигарите.

Елито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Аз съм пушачка в началото когато сложиха забраната ми  беше трудно да свикна  къде да и къде да не пуша , и бях много ядосана затова че са я сложили забраната. Сега обаче неми пречи и съм свикнала с нея . Дали ще я махнат или ще остане мен не ме бърка.:-)