Автор Тема: Притеснявате ли се от уличните кучета и заразите,които разнасят?  (Прочетена 28410 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Аз не мисля,че кучетата са чак такъв проблем.Те редовно се обезпаразитяват и кастрират от много доброволци.В крайна сметка възпитавайте си децата да не пипат улични животни и няма да има проблем.Пускате ги като безпризорни,те пипат какво ли не няма кой да им каже да си измият ръцета и после кучетата били виновни.За лошата хигиена на вашите деца кучетата ли са виновни?Писнало ми е да слушам такива глупости.Какво е виновна животинката.Аз се грижа за 3 кучета в моя квартал и съм поела ангажимента освен да ги храня и да ги обезпаразитявам и нямат никакви болести.

Dancho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Такива като тебе трябва да се лекуват >:( Ти за кучешка тения не си ли чувала. Не може кучетата да са по-важни от децата ни.Трябва да се разчистят малко тия пумияри!!!

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Входът и градинките около блока се напълниха с бълхи, а тротoарите с ла*на...направо не се трае вече...или да се вземат мерки от организациите дето крадат пари като бесни или никой няма право да се сърди, че хората са взели нещата в свои ръце...ако толкова ги е грижа кучезащитниците да се обединяват те и да решават проблема, а не само да се оплакват, че някой друг се опитва да го решава по добър или не чак толкова добър начин...

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Милиони левове се дадоха за "справяне" с този проблем.В крайна сметка не се помогна нито на хората,нито на кучетата.Парите потъват.Това е ясно на всички.Не е далеч времето,когато хората сами ще си помогнат.Друг изход няма.Но това трябва да става по хуманен начин иначе всичко друго е избиване на комплекси.Да тровиш животни е твърде жестоко.Пък Бай Ганьо няма да е зле като си разхожда песа по детските площадки поне да му събира лайненцата и да му слага каишка и наморник.
Да не забравяме обаче,че монетата има най-малко две страни и че измъчването на животни за удоволствие е недопустимо в едно цивилизовано общество.Това също трябва да се наказва и то сериозно.Защото днес е подпалил котка ,утре със сигурност ще подпали дете.

moonlight

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Крайно време е да се намери решение с тези улични кучета. Аз лично изпитвам страх за здравето си всеки път, когато видя бездомни кучета. Общината трябва да предприеме някакви мерки, защото нещата преминаха допустимите граници вече. Както казаха някои хора в тази тема, освен опасноста от ухапване, има много болести, зарази, бълхи, изпражнения и т.н.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Най-коварната болест, която може човек да хване от кучета е кучешка тения или ехинококоза, с която човек може да се зарази на 20 години и да се прояви, когато стане на 40, затова през комунизмът е било много по-добре, когато са видели кучета от ХЕИ са ги тровели, дори и да са в дворове. Смятам, че опазването на общественото здраве е приоритет пред животните, а сега се практикува точно обратното. Разходват се обществени средства за приюти, покрай които доста хора се обогатяват, а други вземат заплати от тях

IvankaMonova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Понякога да,понякога не. Не е гаранция,че всяко улично куче е болно от тения или бяс. Решението е много просто: приюти,където да се грижат за тях,да им поставят ваксини и да ги кастрират. За съжаление,държавата много слабо се интересува от тези животни,впоследствие на което обществото понася последствията от ухапвания и нападения от улични кучета.

Dr.Oh Boli

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Не се притеснявам повече от болестите от колкото от реалната опасност да те нападнат и нахапят.Много често като се прибирам съм в толкова уплашено състояние,че от време на време си мисля,че ще получа инфаркт.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Мен лично, да си кажа честно, много неща ме притесняват свързани с кучетата.
1. Притеснява ме, че разнасят куп зарази, в това число глисти и тении. Колкото и да ги обезпаразитяваш си е чист развъдник на болести.
2. Притеснява ме, че е пълно, както Бико казва, с ла*на по улиците :) . Можеш да сгазиш някое на всяка крачка - в парка, пред блока...дори по главните улици в центъра...
3. Притеснява ме, че е адски ориенталско и много разваля общия облик на града. Бездомни кучета е все едно да има на всяка крачка бездомни хора  :-[ .
4. Притеснява ме, че хапят (някои от тях и предимно вечер, когато улиците са малко по-пусти в сравнение с през деня).
5. Притесняват ме и природозащитниците, които постоянно имат някакви претенции, но не намират начин да се организират и да направят нещо - да съберат средства за приюти, да си осиновят кучета и други подобни.
6. Притесняват ме и домашните кучета, защото си ги разхождат пред блока и пред входа се е превърнало в кучешка тоалетна.

Да ви кажа, в Морската градина във Варна обособиха едно доста голямо пространство, специално за разходка на кучета. Заградено е с мрежа, има си и беседка, че хората да си почиват там докато си разхождат кучето. Избраха дори и мястото да е такова, което по принцип привлича хора с домашни любимци. И сега знаете ли какво става? Събират се цяла тайфа хора от 15-20 до 70-80 годишни с кучета и ги разхождат непостредствено извън това заграждение, на десет - двайсет метра от оградата. Няма оправия :) ....

Божо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Всеки нормален човек би се притеснявал било то заради тенията и заразите или заради самата идея, че кучетата могат да те нападнат. Крайно време е да се обърне повече внимание на този проблем.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Определено уличните кучета са проблем, който трябва да бъде решен... и то превантивно, чрез подходящи законови промени.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Определено се притеснявам. Как да не се притеснявам като знам, че тези кучета разнасят бълхи и смъртоносни болести из цяла София! Писна ми искам някой помияри в общината да си свършат работата и да направят нещо за елиминиране на популацията от  зверове по улици и паркове.
Живота е въпрос на време.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз не, че някакъв защитник на общината, но тези бездомни кучета не са паднали от небето, а причината за тази голяма популация е, че всички са се втурнали да гледат кучета, които са си огромен ангажимент, както времеви така и финансов и ако стопаните им в един момент решат, че не могат да се грижат за тях ги хвърлят на улицата и после общината да се оправя с тях. Проблемът е по-скоро в културата на собствениците на тези кучета, а не в общината, поне според мен, но и на мен, ако ме нахапе куче и аз ще съдя общината, тъй като няма как да съм наясно кой го е изхвърлил това или тези кучета на улицата, но определено не е общината виновна, защото тя ще ми плати от общите данъци, тоест от всички нас.

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Тези зверове нямат място в града ни! Точка.
Живота е въпрос на време.

allegrialis

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Разбира се, че се притеснявам.
Отговорността е еднакво разпределена между собствениците на кучета и явяващия се контролен орган - Общината. Собствениците на кучета имат задължения, които ако не спазват, Общината е длъжна да санкционира съгласно Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на кучета на съответната територия.
Само малък пример - Общината организира залавянето на свободно скитащи кучета, независимо от собствеността им.
Общината има право да изземе дори куче, за което има данни, че не се полагат необходимите грижи.

Няма Община в България, която да няма приета Наредба в изпълнение Програмата за овладяване популацията на безстопанствените кучета... ЗМСМА, Закона за защита на животните и Закона за ветеринарномедицинската дейност.
 Но! Знаем как Общините спазват собствените си Наредби.

И аз искам да имам куче, но нямам време да се грижа за него и поради тази причина не предприемам безотговорни действия - да придобия нещо, което после да захвърля....