Автор Тема: Ще останат ли лекари в България?  (Прочетена 29113 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Ще останат ли лекари в България?
« -: Юли 31, 2014, 12:04:30 pm »
Това е като слона в стаята, за който никой не говори.Всички знаят,че е там,но си затварят очите.Познавам много лекари,които напуснаха България.Наистина добри специалисти.Само аз ли се притеснявам,че след няколко години няма кой да ни лекува?

DunDo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #1 -: Август 22, 2014, 01:51:06 pm »
При  500 лева заплата..... Малък е шанса при условие, че в Германия им дават около 2-3 хиляди Euro....

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #2 -: Август 23, 2014, 12:48:34 am »
Накрая ще внасяме и ние филипинци и индийци.Много се дразня като чуя някой политик да обяснява,колко добри специалисти имаме и че няма недостиг на кадри.Е мога да ви кажа от моите скромни наблюдения,че почти всичко кадърно се изнесе зад граница.За последните години толкова мозъци изтекоха,че тръпки ме побиват.Тук останаха само касапите.То и за това никой не им търси отговорност,когато убият пациент.
Съвсем естествено е един лекар или  медицинска сестра да търсят реализация в чужбина.Там не мизерстват,могат да изхранят децата си... и получават истинско професионално развитие.Имат достъп до модерна техническа база.Дава им се шанс да повишат своята квалификация, да развият максимално уменията си... и никой не може да ги вини за избора им.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #3 -: Август 23, 2014, 07:01:55 pm »
Едно нещо ми е много интересно...постоянно има кампании за събиране на средства за лечение на тежки болести в Израел например. Чудя се не можем ли да изградим подобни центрове у нас и вместо ние да ходим да набиваме едни грозни пари там - от другаде да идват при нас. 20 лечения по 100 000 евра - ето ти 4 милиона лева в икономиката ни...Малоумна работа е нашата да знаете

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #4 -: Август 25, 2014, 12:15:30 am »
Можем.Но нарочно това не се прави.Специалисти има.Пари ще се намерят.Тръгнат ли подобни центрове у нас ще привличаме и пациенти от чужбина,което ще възвърне инвестициите.Но нали целуваме вечно чужди задници... всичко е интереси.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #5 -: Септември 07, 2014, 08:52:15 pm »
Имам усещането,че нарочно се опитват да ни уморят и да ни затрият като нация.Лекари вече няма.Избягаха преди години.Медицината също не се развива.Ние сме просто апетитни клинични пътеки... с които се точат пари.Всичко друго е илюзия.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #6 -: Септември 30, 2014, 02:16:26 pm »
Можем.Но нарочно това не се прави.Специалисти има.Пари ще се намерят.Тръгнат ли подобни центрове у нас ще привличаме и пациенти от чужбина,което ще възвърне инвестициите.Но нали целуваме вечно чужди задници... всичко е интереси.

Ами нали все ревем за инвестиции...ето наистина страхотен начин да вкараме пари в икономиката, но наистина политическа воля просто... няма

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #7 -: Януари 24, 2015, 04:16:27 pm »
Според мен ще останат, но няма да са най-добрите, тъй като най-добрите бягат в чужбина, заради по-доброто заплащане и условия. Тук ще останат само по-слабите лекари, което ще доведе до повече лекарски "грешки". Нещата не изглеждат никак розови, но да се надяваме, че ни чакат по-добри дни.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2015, 10:40:25 am »
И аз съм на мнение, че нещата определено не отиват на добре. Младите кадри нямат никакво желание да работят у нас. И как да искат при тези ниски заплати. Добрите бягат на вън, а останалите си мислят схеми, с които да източват здравната каса, за да изкарват повече пари.  :(

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2015, 09:11:34 pm »
Да, но и в западните държави има проблем с прекалено високата цена на здравните услуги. Според мен не е нормално държава като САЩ да отделя 1/5 от националния си доход за здравеопазване, защото ако се върви по този път ще дойде момент, в който голяма част от икономиката ще функционира, за да финансира раздутият сектор на здравеопазването.

Dr.Oh Boli

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2015, 09:32:30 pm »
Истината е,че много лекари заминават в чужбина,но не успяват да се реализират и просто карат някоя специализация колкото да не са ходили напразно.

IvankaMonova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2015, 03:00:17 pm »
Може би да,може би не. Много млади хора следват медицина и планират да останат да практикуват в страната,но нищо не е сигурно. Според мен ще останат лекари,но доколко ще са работоспособни не се знае..  :)

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2015, 09:18:46 pm »
Ще останат, няма как, но няма да са най-добрите, защото най-добрите отиват в чужбина.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #13 -: Март 20, 2015, 11:02:23 am »
С оглед това, което НЕ се случва както трябва в здравеопазването - не! Дано обаче да се промени очакваното бъдеще без лекари, а то се променя с тотална здравна реформа!

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Ще останат ли лекари в България?
« Отговор #14 -: Март 24, 2015, 05:21:04 pm »
Някак си е много неясно бъдещето на здравеопазването у нас. Ако не се вземат някакви мерки за подобряване на системата и за защита на лекарското съсловие, защото напоследък се чуват постоянно новини за пребити лекари, може и да не останат за в бъдеще специалисти, които да ни лекуват. И тогава да видим циганите, пък и не само те, на кого ще си изкарват яда и кого ще бият.