Автор Тема: Боледувахте ли тази зима?  (Прочетена 20682 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Боледувахте ли тази зима?
« -: Октомври 20, 2014, 10:19:39 pm »
Нещо всичките ми приятели рязко се разболяха, та реших да питам дали е масово или е само при мен (може просто да се скатават :D )
Боледувахте ли тази зима и ако да - от какво и колко време ви отне да се излекувате?

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2014, 11:26:54 pm »
Аз засега поне не съм, макар че зимата почва от 22.12, тоест има около 2 месеца.  :D Хапвам ежедневно лук и чесън за прочистване на храносмилателната система. Взех и си клеева тинктура 30% уж профилактично, ама за още не съм я почнал  :D

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2014, 12:23:50 am »
Не успях да избягам от тоя вирус... В момента съм болна.Ще видим как ще тръгнат нещата.За сега е гърло и сополи  ;D

mimoza

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #3 -: Януари 24, 2015, 04:37:32 pm »
Мен ме хвана "лека" настинка преди около 2 седмици. Лека, лека, колко да е лека, 39 градуса температура...  ;D Но освен стандартнита хрема, кашлица и прилошаване, с други трудности не се сблъсках през това боледуване. Моя съвет е да ядете повече плодове, както и аз започнах да правя.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #4 -: Януари 25, 2015, 05:34:45 am »
Аз си слагам противогрипна ваксина и всичко е ок  :). Последният път, в който ме хвана грип, беше 2004-та. До тогава не ги ползвах. После започнах и не ме е хващал грип повече. Лека настинка, хрема - да, но грип не е...Доста кофти неща се изляха по ваксините напоследък, но си е факт, че действат  :D

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #5 -: Януари 29, 2015, 01:59:09 pm »
За сега не съм боледувала, но аз взимам и превантивни мерки. Всяка сутрин приемам пчелно млечице. То е мощен имуностимулант и със сигурност ми даде голям рестарт а имунната система.

Ангелл

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2015, 03:06:16 pm »
Все още съм болен.. Всичко тръгна от една настинка миналата седмица, настинка настинка ама взе та стана грип.. Ама вече отминава.Иначе много от приятелите ми също се разболяха тия седмици.

Tumarov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2015, 05:01:43 pm »
Слава Богу не съм се разболял тази зима. Засега .. Всички минали зими прекарвах в тежко боледуване, но тази се пазя и засега съм добре, въпреки че обявиха грипна епидемия в областта ни.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2015, 05:16:06 pm »
Разболях се,всичко се размина само с имуностимуланти . Иначе не съм голям фен на антибиотиците.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2015, 07:26:05 pm »
За мое щастие не съм се боледувала от 2 години вече. Интересното е, че единствената промяна, която направих в хранителния си режим е да се храня по 3 пъти на ден и да пия чай почти всяка сутрин. Очевидно си дава своите резултати. Хранете се редовно!

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2015, 09:22:37 pm »
За щастие - не. Само леки настинки от време на време.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2015, 11:47:29 am »
Да, хвана ме кратка настинка. Но се оправих! Пих от онези билки на Д-р Мермерски.
Живота е въпрос на време.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #12 -: Март 20, 2015, 11:50:56 pm »
Аз изкарах грипа.Беше отврат.Една седмица ме боля стомах,беше ми лошо.Опитваше се да ме тръшне,ама аз нали не съм лесна  ;D не се дадох.Но на втората седмица вече ме хвана и до там.Хрема,сополи,кашлица и една ужасно силна билка в мускулите и коленете.Ужас.Важното е че бързичко мина.
Но ми казаха,че лесно повтаря,така че сега взимам превантивни мерки.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #13 -: Март 27, 2015, 12:37:25 pm »
Тук в Пловдив нали въздухът е най-мръсният в Европа и хремата някак си е постоянно присъстваща като начин организмът да се справи с изключително с праховите частици, които постъпват в дихателната система

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Боледувахте ли тази зима?
« Отговор #14 -: Април 02, 2015, 07:53:55 am »
koketna31 това, което казваш е много интересно. И аз съм забелязал същото. Дори през някои дни, в които не мога да се храня нормално по някаква причина, усещам че започва да ми дразни леко гърлото и когато се нахраня на другия ден не усещам нищо.