Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравни заведения,специалисти и здравна политика

Топ 10 на най-добрите здравни системи в света

(1/3) > >>

Fiore:
Ако не знаете кои са 10-те най-добри системи за здравна помощ в света, то ето една статия от сайта, която разкрива къде по света каква здравна помощ се предлага

https://lechenie.bg/nai-dobrite-zdravni-sistemi

brian_888:
Моя близка беше лекарка в Австралия, а сега работи същото в Англия. Разказа ми, че в Австралия възрастните хора (и не само те, но и по-младите) масово са в много по-добро здраве от тези във Великобритания. Това което ми каза и което най-много ме изненада беше, че в Австралия се опитвали да приучат възрастните хора да спортуват и да поддържат много голяма двигателна активност, да се разхождат, да карат колело и дори ...кънки  ;D .

dalex1:
Според мен е  Канада. Понеже там здравеопазването е безплатно .

ivan_ivanov:
Със сигурност не е безплатно, тъй на този свят няма нищо безплатно, вероятно има задължителни здравни осигуровки, които покриват голяма част от здравните услуги и не се налага доплащане.  :)

Maji92:

--- Цитат на: ivan_ivanov в Август 17, 2015, 05:54:13 pm ---Със сигурност не е безплатно, тъй на този свят няма нищо безплатно, вероятно има задължителни здравни осигуровки, които покриват голяма част от здравните услуги и не се налага доплащане.  :)

--- Край на цитат ---

Да ,много ясно, че няма безплатен обяд ( взимат си ги от данъците ) но там е много по-добре от при нас. Една пломба една заплата ;)

А това много ме учуди

--- Код: ---1. Taйвaн

Taйвaнckoтo пpaвитeлcтвo плaщa зa здpaвнитe пoтpeбнocти нa вcичkи cвoи гpaждaни. To e в cъcтoяниe дa пokpият нyждитe нa нaceлeниeтo kaтo пpakтичeckи дpacтичнo ca ycпeли дa нaмaлят paзxoдитe зa здpaвeoпaзвaнe. Bcичkи гpaждaни имaт cпeциaлнa cмapт kapтa. Teзи kapти c чип cъдъpжaт мeдицинckaтa иcтopия нa пaциeнтa oт paждaнeтo. Инфopмaциятa пoзвoлявa нa лekapитe дa диaгнocтициpaт вcekи здpaвeн пpoблeм. Toзи мoдeл знaчитeлнo нaмaлявa вpeмeтo зa aдминиcтpaция. 3дpaвнaтa cиcтeмa в Taйвaн e ocнoвaнa нa зaeтocттa, cлeдoвaтeлнo, нa възpacтнитe xopa и тeзи, koитo нe мoгaт дa cи пoзвoлят здpaвни ycлyги ce дaвaт cyбcидии.
--- Край на кода ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия