Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Детоксикация - видове и методи?

<< < (2/5) > >>

bisko:
Аз също съм съгласен с Петър Воденчев.
През зимата трябва да трупаме енергия, а не да я изразходваме и да се прочистваме.
Лятото може да се съчетаят тренировки с детокс например... мисля, че ще има по-добър ефект.

Klara:
Е, зеленчуци в градината на баба отдавна няма.Всичко е вредно.В крайна сметка от две злини трябва да изберем по-малката,колкото и да е кофти.По-добре турски чушки отколкото дюнер. Хубаво е човек за постоянно да се ориентира към един балансиран хранителен режим.Резките промени са шок за организма,колкото и добри намерения да имаме.Какъв е смисъла 5 дена да пиеш сок от моркови и да набиваш жито и на шестия да се ядеш банички с боза...

brian_888:
Да не забравяме, че и прекаленото прочистване и стремеж към диетично хранене също е крайност :) ... Някъде бях чел, че най-здрави са хората, които са със средно телосложение, но съвсем леко пълни (подчертавам съвсем леко). Хората, които изпадат в хранителни крайности често си навличат здравословни проблеми....

Петър Воденчев:
Конвенционалната медицина смята, че детоксикацията всъщност е мит, създаден от производителите на подобни хранителни добавки, защото ако ги попиташ какво точно означава прочистване на организма и те не могат да ти дадат смислен отговор :D

Aleksandra:
https://lechenie.bg/tolkova-li-e-polezna-spored-uchenite
Ето ви една полезна статия за детоксикацията с лимон. Аз лично то много време на сам сутрин на гладно си пия вода с лимон или чай с лимон и се чувствам прекрасно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия