Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравословни проблеми и лечение-ВЪЗРАСТНИ

Заплахата - туларемия

(1/2) > >>

Петър Воденчев:
От министерството на здравеопазването алармират, че се очаква епидемичен взрив на заболяването туларемия в България и то още през март с излизането на първите кърлежи. Най-неприятното е, че заболяването се разпространява освен чрез кърлежи и при ухапване с комари. Как мислите, че можем да се предпазим от тази неприятна болест и до известна степен животозастрашаваща болест.

Klara:
През лятото много внимавам да не минавам през тревни площи.Изпитвам ужас от кърлежите.
Ако ми се наложи да ходя някъде на разходка слагам затворени обувки и дълги панталони.
А срещу комарите за щастие вече има всякакви мазила като превенция.

brian_888:
Трябва да избягваш осново местата, на които има сянка - под дърветата, сенести пейки (с две думи, където изглежда най-приятно за почивка :) ) ... Кърлежите мразят слънчевите поляни, откритите пространства... Преди две или три години леля ми ходила на гробища и преди да си тръгне седнала на една сенчеста пейка за да си почине. Поседяла 5 минути и после и махаха към 7 кърлежа. Това било през юни месец ако не греша.

Klara:
Ха,това не го знаех.Благодаря за полезната информация  :)

cvetelina:
И аз не го знаех Значи където е най-готино да се излегнеш през летните дни там е най-опасно. Лично аз никога не съм "лепвала" кърлеж, нито пък съм намирала по тялото на моето дете. и изпадам в ужас само като си помисля за това. ???

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия