Автор Тема: Хрема и кашлица  (Прочетена 12002 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Хрема и кашлица
« -: Август 02, 2014, 01:35:39 pm »
Как да се справим с хремата и кашлицата при децата?

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Хрема и кашлица
« Отговор #1 -: Март 31, 2015, 04:26:14 pm »
Освен посещение при личен лекар много чай с мед и отделно чесън и лук, ако ги обича, под някаква форма. Със сигурност, ще се оправи много по-бързо.

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Хрема и кашлица
« Отговор #2 -: Септември 06, 2015, 08:09:36 pm »
Чая от лайка и меда помагат ,но съм чувал и за други  неща които помагат . За успокояване на гърлото се препоръчва 100грама настърган лук и 200грама мед и от тази смес се взима по 1 чаена лъжичка по 5-8 пъти дневно има и друг начин с чай от орехови черупки .

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Хрема и кашлица
« Отговор #3 -: Септември 07, 2015, 12:36:09 am »
Аз се лекувам със следния домашен илач: равни количества мед, зехтин и ракия. Взема се по една-две чаени лъжички и успокоява веднага. Не знам дали е удачно да се дава на дете, заради ракията, обаче. Е, поне ще спи спокойно и непробудно. :)

Maret

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Хрема и кашлица
« Отговор #4 -: Май 11, 2016, 07:25:07 pm »
Мами помагайте моля. Детето ми е на 2г и 3 месеца и от месец и половина вече се мъкне с хрема и кашлица. Уж няма усложнения в белите дробове, но кашлицата не спира :(. Пихме зинат една седмица, пооправи се малко и след няколко дена пак го повтори. Днес свършихме с друг антибиотик- сумамед. Междувременно за това време е пил суметролин, стодал, проспан, еруис, умкадеп,  няколко вида капки за нос, марсианци, изопринозин, умкалор, и сега е на апимед. Омръзна ми да го тъпча с лекарства и имуностимуланти. Оправи се за ден два и наново. Дайте някой съвет моля ви :(

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Хрема и кашлица
« Отговор #5 -: Май 18, 2016, 04:43:37 pm »
Най-добре е да вземеш един инхалатор. Със сигурност ще му повлияе добре на детето, пък и така няма да се налага да пие толкова много лекарства. Правиш инхалации 3 пъти на ден с физиологичен разтвор и след няколко дена ще има чувствително подобрение.