Здравословни проблеми,лечение,превенция > Лекарства и хранителни добавки

Как си набавяте калций?

<< < (2/7) > >>

ivo:
Това е интересно, със сигурност ще го запомна. Това което аз знам е, че овесените ядки имат доста калции, особено ако се консумират заедно с пшенични трици. Аз закусвам всяка сутрин ядки, трици и мляко. Подлаждам го с парче плод за да е по-здравословно. :)

Aleksandra:
Не знам дали си набавям достатъчно калции пък и като добавим и цигарите, които го разрушават... Както и да е, единственото което правя е да ям всеки ден сирене и през ден кисело мляко. Не пия добавки или витамини не съм им фен изобщо.

Петър Воденчев:
Да, добавките е много рисковано, защото се установи връзка между приема на калциеви добавки и риска от инфаркт на миокарда

brian_888:
Като цяло добавките не са много препоръчителни, явно. На скоро в аптеката поисках да си купя рибено масло и аптекарката напрово ме попита "Нали не го купувате, защото някоя реклама Ви е подтикнала?" ...Каза ми, че за здравия човек е важно да си набавя всичко от храната, в това число и калция. Общо взето ме отказа от намерението да купя това, за което бях там...

ivan_ivanov:
То пък най-новите изследвания показаха, че омега-3 от рибеното масло изобщо не се усвояват от организма и то приемът му с профилактичен ефект срещу сърдечно-съдови заболявания е безсмислено.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия