Автор Тема: Часове по религия в училищата как приемате предложението  (Прочетена 29423 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз мисля, че е добро предложение въвеждането на часове по религия като избираеми предмети. Българският народ се е съхранил именно благодарение на религията през 5-те века на липса на държавност. А и до известна степен религията възпитава определени ценности у децата, ако щете и в семейни такива.

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Аз също съм за. Религията ще вкара в релси подрастващите, ще им покаже, кое е прието, кое не е прието (грешно), кои са добродетелите на християнството! :)

sweetteddy

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Съгласна, но трябва да е истинска религия, а не някакви сектантски теории!

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
За.
Но само под засилен контрол.Да не се допуска на децата да се промиват мозъците.
Децата трябва да бъдат запознати с религиозните норми.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Като цяло съм против. Не бих записал детето си да учи религия. Мисля че религиозните въпроси не обединяват хората, а напротив - разединяват ги и създавт проблеми в обществото.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Вярно е, че някои духовници не се опитват да преподават на хората ценности и да бъдат добри, а залитат към крайности :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Залитат...И още как. В повечето случаи религията започва да внушава, че всичко е лошо, грешно, вредно. Ако нещо не е съобразено с ценностите на хората от едно време това не значи, че е грешно.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
И моето мнение е, че е адски добро предложение. Важно е да се изучава религия, защото това ще покаже на децата един различен поглед върху нещата и според мен ще намали всички тези расистки и религиозни предубеждения, които виреят адски много последните години.

MitkoJordanov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Аз също смятам, че е добре да се изучава религия. Децата трябва да са запознати с вярата и сами да преценят дали да я последват или не.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Абе вие наистина ли сте с толкова промити мозъци или ви е по-лесно да дрънкате глупости, вместо да разсъждавате?

Кое точно в християнската религия е ''ценно''? Къде е толерантността в нея? Как точно пък тя ни е съхранила, а не инстинктът за самосъхранение? И защо една от най-покварените религии ще окупира човешките ценности и ще внушава, че не-христяните са кофти хора, дето ядат малки деца на закуска?

Ако искате да внушите на децата си възгледи, които да ги направят добри и толерантни ги запознайте с будизма, но религиите нямат място в училището. Точка!
p.s Будизмът НЕ Е религия, а система от възгледи!

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Мисля,че децата не трябва да бъдат ограничавани.Хубаво е да бъдат запознати както с християнството,така и с исляма,будизма и т.н. Всеки има правото да вярва в каквото иска. Факт е обаче,че зад религията се крият власт и интереси.Чрез религията най-лесно се дърпат конците на масите. :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Първо в часовете по религия се изучават всички религии. Второ какво проповядва християнството и какво са правили хората на практика през вековете са коренно различни неща. Инквизицията има общо с християнството, колкото рибата с вегетарианството ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Първо в часовете по религия се изучават всички религии. Второ какво проповядва християнството и какво са правили хората на практика през вековете са коренно различни неща. Инквизицията има общо с християнството, колкото рибата с вегетарианството ;)

Рибата няма нищо общо с вегетарианството - факт. ;) Но концепцията на християнството е самата основа на инквизицията, защото то (християнството) проповядва омраза, отправя заплахи и насажда перманенто чувство за вина.
Колкото и да имат нужда от малко сплашване дечурлигата, все пак нека бъдем хора и да не им го причиняваме. Само по религия не са започнали да държат матури, завалишките.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Така си е...религията не проповядва любов, а по-скоро омраза. не приемай това, не прави онова...не, не, не...Всичко е само какво не трябва. Имал съм досег с доста религиозни хора и имам наблюдения, че имат страшно много проблеми в семейството. Налагат си разни измислени норми и имат някакъв криво разбран морал, от което семействата им просто се разпадат.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
ТВЪРДО ПРОТИВ съм изучаването на каквито и да било религии в училище!