Автор Тема: Проблеми с косата  (Прочетена 21887 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Проблеми с косата
« -: Март 11, 2015, 01:54:51 am »
След раждането на сина ми на съпругата ми много започна да ѝ капе косата и затова започна да се притеснява. Личната лекарка ѝ каза да не се притеснява, че било от това, че се запролетявало и скоро косата ѝ спре да капе. Но все пак някой от вас някакви бабини рецепти за възпиране на този процес. :)

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #1 -: Март 11, 2015, 06:55:39 pm »
Една колежка, която роди тризнаци преди години имаше такъв проблем. Затова се мажеше с коприва във зехтин. Доколкото знам и помогна, но най-добре отидете на лекар преди да започнете с "бабини мазила"!
Живота е въпрос на време.

sweetteddy

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #2 -: Март 11, 2015, 07:16:33 pm »
Г-н Воденчев, хвощ! Само и единствено - хвощ. Аз имах същият гаден проблем след като родих малкия Георги. По съвет от моята майка, аз започнах да си изплаквам косата с отвара от хвощ. Минаха две седмици - нищо! Направо полудях! Но запазих търпение и след месец и половина наистина имаше ефект. И не беше внушение, както някои ще си помислят. Косата ми се сгъсти още повече, което е страхотно. Нека жена ти да пробва. Но пак както пише предната коментирала, отидете първо на доктор.

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #3 -: Март 11, 2015, 09:18:54 pm »
Мацки, човека ви говори за окапване на косата поради преминаването от един сезон към друг! Няма нищо общо с раждането. А колкото до билките, не знам, но според мен и гинко билоба ще свърши работа.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #4 -: Март 21, 2015, 12:17:02 am »
Ми на мен всяка есен дойде ли октомври почва да ми капе повечко косата.В началото се паникьосах.Нямаше медицинска причина за тоя косопад.Пробвах какви ли не мазила.Нищо не помогна.Спрях да обръщам внимание.След известно време проблема изчезна от самосебе си.
Ако здравословно всичко е наред няма причина за притеснение.
Да си подсилва организма чрез прием на повече плодове и зеленчуци и пчелни продукти.Много хора смятат,че причината за косопада е външна,но всъщност е недостиг на вещества в организма.Пък една бременност изтощава женския организъм.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #5 -: Април 19, 2015, 09:44:59 am »
Наистина тези проблеми се появяват пролет и есен. Нека да опита да яде всеки ден круши. Те са пълни с хранителни вещества, които имат благоприятно въздействие върху косата. Най-малкото ще стане по-здрава и лъскава със сигурност. просто трябва да го прави поне месец и ще остане доста доволна.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #6 -: Май 14, 2015, 08:01:59 pm »
След раждането на сина ми на съпругата ми много започна да ѝ капе косата и затова започна да се притеснява. Личната лекарка ѝ каза да не се притеснява, че било от това, че се запролетявало и скоро косата ѝ спре да капе. Но все пак някой от вас някакви бабини рецепти за възпиране на този процес. :)

бабините рецепти помагат до някъде, но и професионалната козметика е много добра. Фризьорката ми препоръча този шампоан http://cosmeticline.bg/protiv-kosopad/shampoan-protiv-kosopad-poly-vital-shampoo-cena и съм много доволна. От есента досега косопада ми намаля драстично..

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Проблеми с косата
« Отговор #7 -: Май 14, 2015, 08:03:38 pm »
Абе тея бабини рецепти май понякога са нож с 2 остриета...друго си е някак професионалните неща. Просто хората купуват евтините боклуци и после се чудят...ама то не помага...еми плати си цената и ще помогне :D: D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #8 -: Май 14, 2015, 08:07:50 pm »
Особено тва с чесъна е ужасно - смърдиш в продължение на месеци при всяко намокряне на косата, а ефект - съмнителен.. От скоро ползвам и продукти с арганово масло - страхотни са! Ако някой се интересува от марката, ето ги: http://cosmeticline.bg/kozmetika-s-arganovo-maslo/

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #9 -: Май 19, 2015, 09:21:06 pm »
Особено тва с чесъна е ужасно - смърдиш в продължение на месеци при всяко намокряне на косата, а ефект - съмнителен.. От скоро ползвам и продукти с арганово масло - страхотни са! Ако някой се интересува от марката, ето ги: http://cosmeticline.bg/kozmetika-s-arganovo-maslo/
Ползвам ги и аз. Наистина са страхотни и ги препоръчвам с две ръце :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #10 -: Май 24, 2015, 08:05:10 pm »
Като цяло чесънът е много полезен, но лошата му миризма винаги ще го прави нежелан за козметична употреба, без значение за коса или за кожа...

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #11 -: Май 25, 2015, 11:49:25 am »
Като цяло чесънът е много полезен, но лошата му миризма винаги ще го прави нежелан за козметична употреба, без значение за коса или за кожа...

Да, лоша работа! :) Чесънът е естествен антибиотик и вирусите и бактериите не могат да придобият резистентност към него, както към химически приготвения антибиотик, обаче пустата смрад ни кара да се въздържаме, защото каква е файдата ако си здрав и красив, пък никой не иска да те доближи и да ти се ... порадва? :)

За косата маслата са наистина добра идея. Маслото от чаено дърво пък е подходящо за мазен скалп, понеже намалява мастната секреция.
Аз лично предпочитам маските за коса под форма на козметични продукти, защото действат по-бързо и не се налага да стоиш с чалма с часове, а после да миеш, миеш, миеш, докато изсушиш косата до степен да се налага да я възстановяваш отново.
Освен това някои домашни маски с хума или алкохол свалят боята и убиват цвета, така че и това не е опция за боядисаните коси.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #12 -: Юни 01, 2015, 12:09:04 pm »
Г-н Воденчев, хвощ! Само и единствено - хвощ. Аз имах същият гаден проблем след като родих малкия Георги. По съвет от моята майка, аз започнах да си изплаквам косата с отвара от хвощ. Минаха две седмици - нищо! Направо полудях! Но запазих търпение и след месец и половина наистина имаше ефект. И не беше внушение, както някои ще си помислят. Косата ми се сгъсти още повече, което е страхотно. Нека жена ти да пробва. Но пак както пише предната коментирала, отидете първо на доктор.

Страхотна препоръка, между другото! :)

Пробвах и наистина съм много доволна, а съм правила процедурата само 2 пъти. :) Моята коса не пада, но е доста увредена от боята и сешоара  и определено изглежда доста по-добре, след като я изплаквам с хвощ. Благодаря за чудесния съвет.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #13 -: Юни 25, 2015, 01:27:05 pm »
Г-н Воденчев, хвощ! Само и единствено - хвощ. Аз имах същият гаден проблем след като родих малкия Георги. По съвет от моята майка, аз започнах да си изплаквам косата с отвара от хвощ. Минаха две седмици - нищо! Направо полудях! Но запазих търпение и след месец и половина наистина имаше ефект. И не беше внушение, както някои ще си помислят. Косата ми се сгъсти още повече, което е страхотно. Нека жена ти да пробва. Но пак както пише предната коментирала, отидете първо на доктор.

Страхотна препоръка, между другото! :)

Пробвах и наистина съм много доволна, а съм правила процедурата само 2 пъти. :) Моята коса не пада, но е доста увредена от боята и сешоара  и определено изглежда доста по-добре, след като я изплаквам с хвощ. Благодаря за чудесния съвет.

Хвоща наистина е едно от най-добрите и най-ефикасните средства за заздравяване на косата. Препоръчвам също така мента,лимонена киселина и боровинков катран, колкото и да ви звучи невероятно.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Проблеми с косата
« Отговор #14 -: Юни 25, 2015, 10:48:16 pm »
боровинков катран, колкото и да ви звучи невероятно.
Не звучи невероятно, а напълно непознато. Какво е това чудо и къде може да се намери?