Автор Тема: Студова алергия - лечение  (Прочетена 8306 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Студова алергия - лечение
« -: Март 16, 2015, 10:17:13 pm »
На сестра ми от доста години ѝ се зачервяват ръцете, когато си ги мие с ледена вода и се напукват, но само когато е студено. Някой от вас знае ли какви кремове може да използва, за да не ѝ се зачервяват ръцете :)
« Последна редакция: Март 17, 2015, 12:52:59 am от Петър Воденчев »

sweetteddy

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Студова алергия - лечение
« Отговор #1 -: Март 17, 2015, 12:50:00 pm »
Имам същия проблем. Ужасно е! Всяка зима ми се напукват ръцете, само тези, които имат подобен проблем, знаят колко е нетърпима тази болка. Използвайте крем от мащерка, това ми помогна на мен.

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Студова алергия - лечение
« Отговор #2 -: Март 17, 2015, 09:38:40 pm »
Болката е ужасна. На мен са ми са напуквали до кръв, после идват въпросите какво ти е, защо ти кървят ръцете, защо са ти побелели ръцете, да не си болна и тн.. Единственото, което помогна на мен беше крем от смрадлика, всяка вечер се мажех, щипеше, дори болеше до смърт, но го превъзмогнах! И така, пробвай със смрадлика

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Студова алергия - лечение
« Отговор #3 -: Март 20, 2015, 11:45:11 pm »
Студовата алергия засяга цялото тяло и най-вече откритите части.За това зимата по-дебело облечени.Под панталончето слагайте клинче или чорапогащник (ако сте мъж обичайте по-плътен панталон) ,а на ръцете ръкавици.На мен ми измръзва и лицето.
Специално за ръцете използвам кремовете на Mixa с глицерин.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Студова алергия - лечение
« Отговор #4 -: Март 27, 2015, 12:39:36 pm »
Ходи на алерголог и той ѝ каза, че не е алергична, а било нормална реакция, защото е нормално като си измиеш 10 пъти ръцете с ледена вода и евтин сапун кожата да ти се напука и разрани.

Десиславката

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Студова алергия - лечение
« Отговор #5 -: Септември 08, 2015, 04:56:14 pm »
Аз като мия съдове ползвам гумени ръкавици с които предпазвам ръцете си от това!