Автор Тема: Кой е най-добрият здравен министър?  (Прочетена 12042 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
За мен най-добър беше Гайдарски по времето на НДСВ, поне с такова впечатление съм останал, за Москов не мога да давам оценки, тъй като още не му е изтекъл мандата.

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #1 -: Март 26, 2015, 09:10:29 pm »
Не му е изтекла водата, но е най-добрия! Той отвори вратите на проблемите и бръкна дълбоко в раната, наречена българско здравеопазване. Ако няма хора като него винаги ще сме си на принципа - Боже пази България, че здравеопазването не може!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #2 -: Март 28, 2015, 07:32:37 am »
Сегашния ми се струва най-добър до сега...да видим дали ще остане такъв и за напред...

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #3 -: Март 28, 2015, 09:35:37 pm »
Колко да е добър сегашния. Добър му е пиара може би. А да ви питам какво означава най-добър здравен министър? Дела трябват не думи! Знаете кой го е казал :)
Живота е въпрос на време.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #4 -: Март 31, 2015, 07:02:27 am »
Истината е, че в държавата няма средства за почти нищо - нито за здравеопазване, нито за образование...За каквото и да било. Който е на власт винаги трябва да прави от нищо нещо... Трудно е да си добър когато средствата не достигат.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #5 -: Май 20, 2015, 01:32:27 am »
Това,че някой е добър лекар не го прави добър министър.Това по повод на Гайдарски.
А Иво е много прав в разсъжденията си. Пари няма за нищо.Твърде много се краде от цялата държава.Малкото което има в здравната система също се източва. От пусто в празно... За здравеопазване трябват наистина много пари. Никога не сме имали добър здравен министър.Всичко е лични интереси.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #6 -: Май 20, 2015, 02:04:23 pm »
Е как ще няма пари, това са оправдания. В Куба със същите пари, колкото ние даваме за здравеопазване направиха ваксина срещу рак на белия дроб за 1 долар, която ще продават и в САЩ. Така че парите са само оправдание.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #7 -: Август 26, 2015, 06:06:34 pm »
Най-добрия здравен министър за мен е този или тези които са били преди да се родя. :D

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #8 -: Август 26, 2015, 06:14:48 pm »
Рано е за оценки още, нека да минат 2/3 от мандата, пък тогава ще преценяваме.

Зоя_александрова

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 06:03:42 pm »
Сегашният министър има много добра програма но не знаем дали ще я изпълни, ако го направи ще допринесе много за нашето здраве!

Yori

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #10 -: Септември 08, 2015, 05:58:48 pm »
Според мен още не сме доживели този така бленуван добър здравен министър, също е възможно да не го и доживеем!

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #11 -: Септември 09, 2015, 08:56:46 pm »
Харесва ми, че Москов се опитва да прави реформи. Не знам да ли е най-добрия до момента, само времето ще покаже.
Здравната ни система от много време плаче за промяна, но никои няма смелост за тази крачка, защото винаги ще има недоволни и има огромен риск доверието в управляващата партия (която и да е тя) да се срине. По същия начин стоят нещата за пенсионната система, съдебната система и т.н

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #12 -: Септември 09, 2015, 09:57:01 pm »
Добър здравен министър? На фона на демографския срив? На фона на половината инвалидизирано население? На фона на циганите и политиците, източващи здравната каса? Не мисля, че имаме такъв от поне 20 години - толкова си спомням назад само...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Кой е най-добрият здравен министър?
« Отговор #13 -: Септември 09, 2015, 10:50:43 pm »
Добър здравен министър? На фона на демографския срив? На фона на половината инвалидизирано население? На фона на циганите и политиците, източващи здравната каса? Не мисля, че имаме такъв от поне 20 години - толкова си спомням назад само...
Ромите не източват здравната каса, защото тя плаща само за здравно осигурени лица, а ромите по дефиниция са здравно неосигурени и имат право само на спешна помощ, която се финансира от централния бюджет. А що се отнася за демографския срив в Германия, Италия и Испания раждат по-малко от българката, но притокът на имигранти компенсира недостатъчната раждаемост. Аз за мен си мисля, че проблемът с демографията е и в манталитета, жените решиха да правят кариери и затова така се получава. В Нигерия да не би да плащат на памперс по 20 долара, та има рекордна раждаемост. Там всеки си знае мястото жената си поема ангажимента да роди няколко деца, а мъжът се грижи за прехраната. Не знам защо съвременните жени си помислиха, че раждането и отглеждането на деца изобщо не е важно, при положение че бъдещето на хората като биологичен вид зависи от жените и на всяка нация, включително и българската, в частност. В Индия всяка снаха си поема задължението да роди поне 3 деца и след това, ако иска нека да прави кариера.
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 10:56:22 pm от ivan_ivanov »