Автор Тема: МЕД и пчелни продукти-лечебно и козметично приложение  (Прочетена 19988 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
При трудно зарастващи рани много помага намазването с мед, тъй като действа антисептично и унищожава патогенната микрофлора, която се формира в раната, когато не заздравее бързо. :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Медната тинктура е едно от най-ефикасните и полезни неща за лечение на рани

Yori

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: МЕД и пчелни продукти-лечебно и козметично приложение
« Отговор #17 -: Септември 08, 2015, 06:01:30 pm »
Аз при проблеми с корема приемам пчелен клей с прясно мляко, но трябва да внимавате защото е много силен и може само да влоши нещата при някой хора

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: МЕД и пчелни продукти-лечебно и козметично приложение
« Отговор #18 -: Септември 08, 2015, 07:14:10 pm »
Аз при проблеми с корема приемам пчелен клей с прясно мляко, но трябва да внимавате защото е много силен и може само да влоши нещата при някой хора

Прясно мляко при стомашни проблеми??? Тая гадост трябва да се забрани със закон. :)

Иначе за меда и пчелните продукти - твърдо ДА. Много полезни.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: МЕД и пчелни продукти-лечебно и козметично приложение
« Отговор #19 -: Септември 09, 2015, 04:14:14 pm »
Аз при проблеми с корема приемам пчелен клей с прясно мляко, но трябва да внимавате защото е много силен и може само да влоши нещата при някой хора

Прясно мляко при стомашни проблеми??? Тая гадост трябва да се забрани със закон. :)

Иначе за меда и пчелните продукти - твърдо ДА. Много полезни.
При стомашни проблеми медът е по-скоро вреден, тъй като ускорява чревната перисталтика.

MissKisSs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: МЕД и пчелни продукти-лечебно и козметично приложение
« Отговор #20 -: Септември 09, 2015, 06:39:13 pm »
Знам една рецепта срещу лунички в която се използва мед.  Смесване 100г мед с сок от един лимон (по възможност зелен) . Сместа се нанася на стерилна марля и се поставя марлята с сместа върху мястото с лунички за 15 мин.  Всекидневно трябва дасе прилага и резултат може да има след 12-20 ден.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Аз използавам меда като козметично средство. Правя си пилинг само и единствено с мед, няколко минути масажирам лицето, след което отмивам с хладка вода. Ползите от него са изключителни и резултатът е мека, гладка кожа и почистени пори.