Автор Тема: Защо хората отказват да посещават личните си лекари?  (Прочетена 18860 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Наскоро стана ясно, че британците не ходят при личния си лекар, поради страх от лоши новини. Тоест това не е само българско явление. Отлагате ли и вие посещението на лекар?

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Глупости.Британците не ходят при личния си лекар,защото не могат да се вредят за преглед.Може да ти запишат час чак след месец.Резултата от една елементарна ехография се чака 2 седмици.Обикновени кръвни изследвания стават също след 2 седмици...То можеш да пукнеш до тогава. Хората си мислят,че ние сме зле,но се оказва,че определено сме по-добре от тях въпреки всичко.
На мен ми пречи това,че чакам по 2 часа в чакалнята и че после се прибирам по-болна отколкото съм отишла.Личния лекар не е лекар а писар.Не лекува,а само гледа да направи някоя врътка със здравната каса за пари.
« Последна редакция: Май 01, 2015, 02:21:56 am от Fiore »

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Аз се страхувам да ходя на лекар точно по тази причина. Може би повечето хора са така
...

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Сега на всяко нещо поставят диагноза... Медицината започва дори да си измисля нови диагнози и състояния за да плаши хората.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Аз лично все нямам време, но като цяло хората в България(а тя не е само София) просто нямат пари за лекарства, та и да се разболеят от някоя по-лека болест като настинка например, предпочитат да я изкарат на крак.

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Аз лично все нямам време, но като цяло хората в България(а тя не е само София) просто нямат пари за лекарства, та и да се разболеят от някоя по-лека болест като настинка например, предпочитат да я изкарат на крак.
Е да ама една настинка знаеш ли колко бързо се превръща в една бронхо плевмноя и место 10 левченца за обикновени лекарства отиваме на ХХХ, че ако е по-тежко и болница и така. Пък и нещо хронично може да ти остане та " За здраве трябва винаги да има време "

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Няколко варианта защо отказват да посетят личния лекар. Единия е просто защото не им се чакат опашките пред кабинетите , не им се ходи понеже мислят че сами могат да се справят с някаква настинка или друго , или че нямат доверие в него и не им харесва да ходят при лекаря си

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Няма нормален човек, на който му е приятно да ходи на лекар, защото се страхува, че ще му бъркат в ануса или да му преглеждат тестисите, за да видят дали са в изправност.

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Хората отказват да ги посещават защото много искрено ги е страх от някаква крайна диагноза!

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Според мен британците просто твърде ги мързи да идат при лекаря си , не защото ще им каже нещо лошо.хората и да ги е страх от някаква крайна диагноза ,тя може вече да е факт и така отказват да приемат реалността.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Не вярвам много аз на проучвания и статистики ,но хората може да Не ходят  при лекарите понеже самите те вече знаят това което ще им каже доктора.:-)

Evelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Защо хората отказват да посещават личните си лекари?
« Отговор #11 -: Септември 04, 2015, 02:02:18 pm »
Защото са страхливи стадни животни и ако на гошо му е станало нещо то ако и на мен ми се случи какво правим ?? я по-добре късно да ида когато ще се мъча по-малко от колкото да ида веднага и да се мъча с години!

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Защо хората отказват да посещават личните си лекари?
« Отговор #12 -: Септември 09, 2015, 09:03:55 pm »
Според мен на първо място българите не нямат тази здравна култура. Масата от хората отиват на лекар само, ако нещо сериозно ги притесни.  Другата причина, която може да ги отказва е безкрайното чакане пред кабинета или лошото отношение на личния лекар, но за това в крайна сметка си ма решение - сменяш го.
Да не забравим и битуващото мнение, че като идеш на лекар за едно ти намира 10 други болежки, но ако ходиш един път в годината на профилактичен преглед, може и да не се получава така. Въпрос на избор.
Колкото до парите, то е ясно, че да се разболееш в България излиза много скъпо, но в крайна сметка ако не се вземат мерки по-навреме ще ти излезе още по-скъпо.

Лорета

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Защо хората отказват да посещават личните си лекари?
« Отговор #13 -: Септември 10, 2015, 01:27:06 pm »
Не мисля че българите ги е страх от това да посещават личните си лекари просто не им се налага да ходят толкова често налекар .

Жанета

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Защо хората отказват да посещават личните си лекари?
« Отговор #14 -: Септември 14, 2015, 07:42:26 pm »
Аз имах проблем с личният, че не искаше да ми дава направления но бързо го смених и така избегнахме доста здравословни проблеми. Съответно ви съветвам и вие да направите така!