Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Има ли живот след смъртта?

(1/8) > >>

ivan_ivanov:
Аз, честно казано, не знам какво да мисля.  ;D

brian_888:
Човек като се замисли, атомите от които сме изградени, са същите онези атоми, с които е била създадена вселената. От тази гледна точка сме вечни :) ...

Nani:
Нека не разсъждаваме толкова материалистично. :) Атомите са си атоми, но душата не е материална субстанция - колкото и да се мъчат да я измерят. За да отговорим на въпроса има ли живот след смъртта, трябва първо да сме сигурни в наличието на човешката душа. Много материалисти я отричат и приписват нейните функции на мозъка, което е практически глупост - неземна.
За мен: Душата съществува! Преражда се и продължава да съществува, след смъртта на физическото тяло. Фактите в защита на тази теза са повече, отколкото предполагаме. Трябва само да се поинтересуваме и да потърсим информация.

ivan_ivanov:
Да, така е, все пак този материалистичен подход в медицината може би е причината да няма лечение на хроничните заболявания. Но ми прави впечатление и традиционните лекари вече признават, че множество заболявания имат психосоматичен произход, особено това се отнася за кожните като псориазис,  дерматити и т.н. Например има данни, че при 10% от хората, страдащи от диабет, причината за възникването на заболяването е психологическа.  :)

Nani:

--- Цитат на: ivan_ivanov в Май 18, 2015, 08:53:48 pm ---Да, така е, все пак този материалистичен подход в медицината може би е причината да няма лечение на хроничните заболявания. Но ми прави впечатление и традиционните лекари вече признават, че множество заболявания имат психосоматичен произход, особено това се отнася за кожните като псориазис,  дерматити и т.н. Например има данни, че при 10% от хората, страдащи от диабет, причината за възникването на заболяването е психологическа.  :)

--- Край на цитат ---
Бягаш от темата. ;)
Лекарите, като не могат да лекуват нещо или да поставят точна диагноза винаги го отдават на психоматичността. Само, че те говорят за психика, което признават, а не за душата, която често отричат.

Душата ни е отговорна за нашите емоции и за мен това е доказателство, че я има. Колкото и химикали да произвежда мозъкът, той не може да ни направи емоционални, нормални хора, понеже има функция само на главен компютър - разпределител на нервни импулси и химикали.
Сънищата също са продукт на душата или по-точно нейно пътуване в пространството на варианти. Който е чел Вадим Зеланд ще ме разбере. ;)
Душата е безсмъртна и идва в материалния свят, за да се учи и усъвършенства. За мен това е единственото логично обяснение на шибания, нелогичен живот, иначе не виждам никакъв смисъл от всичкото това страдание.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия