Автор Тема: Има ли живот след смъртта?  (Прочетена 30589 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Има ли живот след смъртта?
« -: Май 01, 2015, 02:04:34 am »
Аз, честно казано, не знам какво да мисля.  ;D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #1 -: Май 07, 2015, 08:20:20 am »
Човек като се замисли, атомите от които сме изградени, са същите онези атоми, с които е била създадена вселената. От тази гледна точка сме вечни :) ...

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #2 -: Май 18, 2015, 07:19:27 pm »
Нека не разсъждаваме толкова материалистично. :) Атомите са си атоми, но душата не е материална субстанция - колкото и да се мъчат да я измерят. За да отговорим на въпроса има ли живот след смъртта, трябва първо да сме сигурни в наличието на човешката душа. Много материалисти я отричат и приписват нейните функции на мозъка, което е практически глупост - неземна.
За мен: Душата съществува! Преражда се и продължава да съществува, след смъртта на физическото тяло. Фактите в защита на тази теза са повече, отколкото предполагаме. Трябва само да се поинтересуваме и да потърсим информация.
« Последна редакция: Май 18, 2015, 07:43:47 pm от Nani »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #3 -: Май 18, 2015, 08:53:48 pm »
Да, така е, все пак този материалистичен подход в медицината може би е причината да няма лечение на хроничните заболявания. Но ми прави впечатление и традиционните лекари вече признават, че множество заболявания имат психосоматичен произход, особено това се отнася за кожните като псориазис,  дерматити и т.н. Например има данни, че при 10% от хората, страдащи от диабет, причината за възникването на заболяването е психологическа.  :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #4 -: Май 19, 2015, 01:29:33 am »
Да, така е, все пак този материалистичен подход в медицината може би е причината да няма лечение на хроничните заболявания. Но ми прави впечатление и традиционните лекари вече признават, че множество заболявания имат психосоматичен произход, особено това се отнася за кожните като псориазис,  дерматити и т.н. Например има данни, че при 10% от хората, страдащи от диабет, причината за възникването на заболяването е психологическа.  :)
Бягаш от темата. ;)
Лекарите, като не могат да лекуват нещо или да поставят точна диагноза винаги го отдават на психоматичността. Само, че те говорят за психика, което признават, а не за душата, която често отричат.

Душата ни е отговорна за нашите емоции и за мен това е доказателство, че я има. Колкото и химикали да произвежда мозъкът, той не може да ни направи емоционални, нормални хора, понеже има функция само на главен компютър - разпределител на нервни импулси и химикали.
Сънищата също са продукт на душата или по-точно нейно пътуване в пространството на варианти. Който е чел Вадим Зеланд ще ме разбере. ;)
Душата е безсмъртна и идва в материалния свят, за да се учи и усъвършенства. За мен това е единственото логично обяснение на шибания, нелогичен живот, иначе не виждам никакъв смисъл от всичкото това страдание.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #5 -: Май 19, 2015, 08:02:58 am »
Нали на някои психически разстройства им казва душевни разстройства? А душата за мен са основно емоциите. не виждам как моите емоции ще съществуват без мен.  :o

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #6 -: Май 19, 2015, 11:01:40 am »
Нали на някои психически разстройства им казва душевни разстройства? А душата за мен са основно емоциите. не виждам как моите емоции ще съществуват без мен.  :o

Какво имаш предвид под ''мен''???
Материалната си обвивка? Че това не си ти. Това е само обвивка, която обитаваш за известен период от време и после напускаш... и после влизаш в друга обвивка ... и така, докато еволюираш достатъчно и се извисиш духовно.
Твоите емоции и мисли (да, мислите също са плод на душата, просто понякога разумът ги трансформира) могат да съществуват без материалната ти обвивка - това, че сънуваш го доказва. В сънищата тялото не участва, но ти изпитваш емоции и мислиш, нали? ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #7 -: Май 19, 2015, 06:51:16 pm »
Да, все пак в човешкото тяло има повече бактерии, отколкото клетки, така е интересно за изследване какво всъщност представляваме.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #8 -: Август 14, 2015, 11:24:26 am »
Да, все пак в човешкото тяло има повече бактерии, отколкото клетки, така е интересно за изследване какво всъщност представляваме.

Ако броим това за " живот след смъртта ", то има такъв и той трае поне 5-6 месеца :) :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #9 -: Август 14, 2015, 01:07:02 pm »
Никой ли тук не се интересува от душата и нейната съдба след смъртта на физическото тяло?

Не сте ли си задавали въпроси? Нямате ли някакво собствено обяснение за нещата?

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #10 -: Август 14, 2015, 01:18:04 pm »
Моето лично обяснение е, че няма живот след смъртта. Просто не мога да си представя свети Петър и всичките там му глупости

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #11 -: Август 14, 2015, 03:15:51 pm »
Моето лично обяснение е, че няма живот след смъртта. Просто не мога да си представя свети Петър и всичките там му глупости
Че кой нормален си предствя свети Петър?

Но пък няма никаква логика да сме тук, за да изживеем само един безсмислен физически живот. Трябва да има по-дълбок смисъл и съм сигурна, че го има. :)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #12 -: Август 17, 2015, 05:24:50 pm »
Моето лично обяснение е, че няма живот след смъртта. Просто не мога да си представя свети Петър и всичките там му глупости
Че кой нормален си предствя свети Петър?

Но пък няма никаква логика да сме тук, за да изживеем само един безсмислен физически живот. Трябва да има по-дълбок смисъл и съм сигурна, че го има. :)

Отиди във Ватикана и го кажи това за свети Петър и гледай как ще те изядът жива!
А ти сама можеш да си направиш животът по-смислен. Може да има прераждане но това е друго нещо!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #13 -: Август 18, 2015, 01:56:06 am »
Отиди във Ватикана и го кажи това за свети Петър и гледай как ще те изядът жива!
А ти сама можеш да си направиш животът по-смислен. Може да има прераждане но това е друго нещо!

Аз не казвам, че моят сегашен живот (прераждане) е безсмислен, а че няма смисъл да съществуваме само по веднъж в това материално измерение. Това, което за мен е логично е, да има друг много по-задълбчен начин на съществуване и земният, материален свят да е просто част от учебната програма, заради която съществуваме.

Иначе Ватикана и свети Петър могат да го духат. :)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #14 -: Август 18, 2015, 06:02:16 pm »
Отиди във Ватикана и го кажи това за свети Петър и гледай как ще те изядът жива!
А ти сама можеш да си направиш животът по-смислен. Може да има прераждане но това е друго нещо!

Аз не казвам, че моят сегашен живот (прераждане) е безсмислен, а че няма смисъл да съществуваме само по веднъж в това материално измерение. Това, което за мен е логично е, да има друг много по-задълбчен начин на съществуване и земният, материален свят да е просто част от учебната програма, заради която съществуваме.

Иначе Ватикана и свети Петър могат да го духат. :)

Как може да говориш така за свети Петър и за папта ? А какви са тези глупости за прераждания? В библията не пише за такива работи, как може да си ги измислите така ? Това е като глупостите за динозаврите който били обикаляли земята преди хората!
Господ създаде Адам и Ева и всичко се започна !