Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Как почиствате дома си?Какво мислите за препаратите за почистване?

(1/6) > >>

Fiore:
Как почиствате дома си? Какви и колко препарати използвате и нужни ли са ни изобщо? Как се отразяват на здравето ни?

Plamen Popov:
Аз лично предпочитам някакви алтернативни методи. Просто не мога да понасям силните препарати, става ми лошо от тях и отделно, че ми се засилва алергията :(

ivan_ivanov:
Аз чистя много рядко у нас, но днес го направих, последния път беше в края на юни, и използвах вода и оцет за пода. Утре смятам да си купя етерично масло от чаено дърво, за да ароматизирам. Определено не мисля да използвам битова химия, защото всички съединения от нея остават в помещението и по повърхностите и после ги дишам, а прекарвам доста време вкъщи. Според мен е дори недопустимо да се използват препарати за почистване, поради неизвестните съединения в тях.

Nani:
Чистя всеки ден и използвам препарати, защото само те вършат работа.  Имам колекция, на която могат да завидят някои магазини. Може да са вредни, но пък чистят. Наскоро ме изненада приятно един препарат на Медикс - това чудо сваля котлен камък и дори ръжда от крановете и мивките, а струва 1.70. Виж скъпите препарати против мухъл ме разочароваха - не махат мухъла в ъглите в банята. Ще трябва да се маже с нов пласт латекс. Взех някакъв с йони, който ''дишал''- хммм.
 Тва с оцета го забравете, освен ако не правите туршия.

Mimeto:
Аз използвам само Eco Friendly препарати за почистване. Не миришат и не вредят на здравето.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия