Автор Тема: Какво да ям срещу разстройство?  (Прочетена 11195 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Какво да ям срещу разстройство?
« -: Август 30, 2015, 10:31:59 pm »
Ядох днес презрели банани с къпини, но изядох доста за кратко време, та ме хвана някакво разстройство? Какво да ям за стабилизиране на положението, че не ми се пият хапчета, в които Бог знае какво има.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #1 -: Август 30, 2015, 11:21:47 pm »
Според мен е добре да оставиш организма да се изчисти, като само наблягаш на течностите, за да не се дехидратираш. Може някакъв хубав билков чай с лимон да си направиш. Ментата облекчава болките, а имаше една и специална билка при диария, но не ѝ помня името. Виж в инернет.

Препечена филийка с обезсолено сиренце и солетки е диетата, която изписват на децата при разстройство.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #2 -: Август 31, 2015, 08:27:14 am »
Може да хапваш ориз. Това ще ти помогне и няма да дразни стомаха, а и има въглехидрати в него, така че ще имаш енергия. И аз така съ понякога, но не ми става от плодове, а от боб, леща и грах. Знам че тези храни са много полезни, но ги избягвам доста. :)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #3 -: Август 31, 2015, 11:42:17 am »
Аз мога да ти предложа да намалиш водата и да добавиш печенки филийки защото активният въглен ще те запечата

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #4 -: Август 31, 2015, 11:44:48 am »
Може да хапваш ориз. Това ще ти помогне и няма да дразни стомаха, а и има въглехидрати в него, така че ще имаш енергия. И аз така съ понякога, но не ми става от плодове, а от боб, леща и грах. Знам че тези храни са много полезни, но ги избягвам доста. :)

Подкрепям. Даже често се препоръчва оризовата вода да се пие при диария. Не прекалявай, обаче. Нека стомахът се изчисти първо. Ако след 2-3 дни не спира вече можеш да потърсиш и други решения. И най-важното - течности, като не пропускаш да прибавяш малко сол или лимонов сок, за да възстановиш електролитния баланс в организма.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #5 -: Август 31, 2015, 11:59:47 am »
Може да хапваш ориз. Това ще ти помогне и няма да дразни стомаха, а и има въглехидрати в него, така че ще имаш енергия. И аз така съ понякога, но не ми става от плодове, а от боб, леща и грах. Знам че тези храни са много полезни, но ги избягвам доста. :)

Подкрепям. Даже често се препоръчва оризовата вода да се пие при диария. Не прекалявай, обаче. Нека стомахът се изчисти първо. Ако след 2-3 дни не спира вече можеш да потърсиш и други решения. И най-важното - течности, като не пропускаш да прибавяш малко сол или лимонов сок, за да възстановиш електролитния баланс в организма.
Засега стабилизирахме работата, на мен картофите ми помагат, но най-добре ми се отразява по-продължително гладуване около 12-13 часа и след това леко захранване, да не раздразня стомаха. През този период разбира се пия течности. Шоколадът също има запичащо действие, поне според мен, но е много сладък, затова се въздържам. :)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #6 -: Август 31, 2015, 12:33:03 pm »
Може да хапваш ориз. Това ще ти помогне и няма да дразни стомаха, а и има въглехидрати в него, така че ще имаш енергия. И аз така съ понякога, но не ми става от плодове, а от боб, леща и грах. Знам че тези храни са много полезни, но ги избягвам доста. :)

Подкрепям. Даже често се препоръчва оризовата вода да се пие при диария. Не прекалявай, обаче. Нека стомахът се изчисти първо. Ако след 2-3 дни не спира вече можеш да потърсиш и други решения. И най-важното - течности, като не пропускаш да прибавяш малко сол или лимонов сок, за да възстановиш електролитния баланс в организма.

Да и оризовата вода помага, тук съм съгласен с Мимето!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #7 -: Август 31, 2015, 02:43:50 pm »
Благодаря за съветите, да се надявам, че ще стабилизирам положението и няма да има проблеми.

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #8 -: Август 31, 2015, 04:16:49 pm »
Иванееее, що се осра, бре?
Така е като мааш банани и капини. Да беше ял сланина, немаше да се одрискаш. :)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #9 -: Август 31, 2015, 04:24:42 pm »
Иванееее, що се осра, бре?
Така е като мааш банани и капини. Да беше ял сланина, немаше да се одрискаш. :)

От сланината ще се запечеш и ще имаш много проблеми със сърцето ! ( да си знаеш )

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #10 -: Август 31, 2015, 08:09:08 pm »
Може да хапваш ориз. Това ще ти помогне и няма да дразни стомаха, а и има въглехидрати в него, така че ще имаш енергия. И аз така съ понякога, но не ми става от плодове, а от боб, леща и грах. Знам че тези храни са много полезни, но ги избягвам доста. :)

Подкрепям. Даже често се препоръчва оризовата вода да се пие при диария. Не прекалявай, обаче. Нека стомахът се изчисти първо. Ако след 2-3 дни не спира вече можеш да потърсиш и други решения. И най-важното - течности, като не пропускаш да прибавяш малко сол или лимонов сок, за да възстановиш електролитния баланс в организма.

Да, верно, пропуснах и обезводняването. Веднъж лекарка ми каза, че всъщност това е най-опасно при разстройство - обезводняването.

Вени80

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #11 -: Септември 04, 2015, 04:21:50 pm »
Дам печените филийки и ориза помагат срещу разстройство . Пробвала съм ги и двата варианта и помагат ,а и повечето ми познати са на също мнение. :-)

krissy

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Какво да ям срещу разстройство?
« Отговор #12 -: Септември 05, 2015, 01:46:34 pm »
Аз пия кафе с индийско орехче и хапвам много малко но много пъти, нещо от сорта 6-8 пъти за ден. Така минава за ден или два