Автор Тема: За или против раждането в домашни условия?  (Прочетена 24693 пъти)

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #15 -: Август 17, 2015, 04:40:24 pm »
Против съм раждането в домашни условия . Според мен не във всеки дом  има подходящи условия за  раждане на бебе, просто  средата не достатъчно стерилна.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #16 -: Август 17, 2015, 06:13:40 pm »
Здравейте. Преди 4 години майка ми роди в  къщи по малката ми сестра , не беше планувано да се роди така но се случи , в момента сестра ми е жива и здрава. Според мен няма проблем дасе роди в къщи или в болницата .

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #17 -: Август 17, 2015, 09:15:02 pm »
Здравейте. Преди 4 години майка ми роди в  къщи по малката ми сестра , не беше планувано да се роди така но се случи , в момента сестра ми е жива и здрава. Според мен няма проблем дасе роди в къщи или в болницата .
То, когато е писано да възникне проблем - ще се случи. Когато не е - лекарите ще се погрижат. ;)

Аз съм за раждане в болница, но не и при сегашните условия в родните болници. Или те изтезават физически или финансово. Това е един естествен процес, а не сърдечна трансплантация, мамка му.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #18 -: Август 18, 2015, 04:51:49 pm »
Здравейте. Преди 4 години майка ми роди в  къщи по малката ми сестра , не беше планувано да се роди така но се случи , в момента сестра ми е жива и здрава. Според мен няма проблем дасе роди в къщи или в болницата .
То, когато е писано да възникне проблем - ще се случи. Когато не е - лекарите ще се погрижат. ;)

Аз съм за раждане в болница, но не и при сегашните условия в родните болници. Или те изтезават физически или финансово. Това е един естествен процес, а не сърдечна трансплантация, мамка му.

Да е но е по-хубаво да си платим и да получим нещо хубаво. * да знам че ще ме линчувате, че искам да си плащам за всичко и не съм от нормалните *

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #19 -: Август 18, 2015, 05:24:34 pm »
За линчуване си, защото по този начин вредиш на тези, които не могат да извадят 2-3 бона, за да направят това, което бабите и майките ни са правили безплатно.
Сестра ми е родена в местната здравна служба, като при израждането е присъствала само акушерката. Раждането е било първо за майка ми и е минало безпроблемно и безплатно.

Защо сега същото трябва да бъде травмиращо за родилката и за семейния ѝ бюджет? Тези грешни пари ще са нужни за отглеждането на детето, защо да ги хвърляш на вятъра, като ги даваш на някой, който така или иначе получава заплата за това?

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #20 -: Август 24, 2015, 03:07:21 pm »
Категорично против - много усложнения могат да се развият, ако има лекарски екип може да се реагира и да се спасят животът и на майката, и на бебето.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #21 -: Август 24, 2015, 05:14:41 pm »
За линчуване си, защото по този начин вредиш на тези, които не могат да извадят 2-3 бона, за да направят това, което бабите и майките ни са правили безплатно.
Сестра ми е родена в местната здравна служба, като при израждането е присъствала само акушерката. Раждането е било първо за майка ми и е минало безпроблемно и безплатно.

Защо сега същото трябва да бъде травмиращо за родилката и за семейния ѝ бюджет? Тези грешни пари ще са нужни за отглеждането на детето, защо да ги хвърляш на вятъра, като ги даваш на някой, който така или иначе получава заплата за това?
[/quote

КАКВИ 2 - 3 бона бълнуваш бе мацка? На приятелско семейство им се наложи на скоро и платиха 500 лева за раждането и по 50тина лева на ден за престоя.  И всичко е минало перфектно!

Иначе да може да се роди в къщи, не е чак такъв огромен проблем, но все пак като стане нещо " гаф " и гледай какво става тогава ;)


ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #22 -: Август 25, 2015, 06:57:52 am »
И все пак, въпреки рисковете, на жените трябва да се предостави избор сами да решат. И някои ваксини срещу животозастрашаващи болести също трябва да се правят на всеки човек, но на много майки не можеш да обясниш, че ваксините са нужни и те ги пропускат уж за доброто на децата си.

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #23 -: Август 25, 2015, 05:41:08 pm »
И все пак, въпреки рисковете, на жените трябва да се предостави избор сами да решат. И някои ваксини срещу животозастрашаващи болести също трябва да се правят на всеки човек, но на много майки не можеш да обясниш, че ваксините са нужни и те ги пропускат уж за доброто на децата си.

Това с ваксините е голяма глупост. Ако не сложат ваксините може да направят голям проблем на всички около тях!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #24 -: Септември 05, 2015, 01:21:33 am »
И все пак, въпреки рисковете, на жените трябва да се предостави избор сами да решат. И някои ваксини срещу животозастрашаващи болести също трябва да се правят на всеки човек, но на много майки не можеш да обясниш, че ваксините са нужни и те ги пропускат уж за доброто на децата си.

Това с ваксините е голяма глупост. Ако не сложат ваксините може да направят голям проблем на всички около тях!

Има хора, които не се имунизират по здравословни причини - живет си кротко и не застрашават никой, за разлика от всикчи имунизирани паразитоносители.

Балеринка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #25 -: Септември 07, 2015, 05:49:30 pm »
Относно темата аз съм против да се ражда в домашни условия ,  обстановката в домашни условия не достатъчно добра за раждане на дете .

alena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #26 -: Септември 08, 2015, 05:49:26 pm »
Аз съм за, но стига родилката да знае какви рискове крие това и да е подготвена все пак три усложнения да извика лекарски екип за всеки случай

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #27 -: Септември 09, 2015, 11:45:06 am »
Има една странна закономерност... Когато бременността е нежелана се ражда без проблем навсякъде - в обществени тоалетни, у дома, в рейсове, по гари... на детето и родилката им няма нищо. Когато, обаче се трепери над здравето на бебето и родилката и се избира най-модерната болница, най-добрия екип, най-яките условия, най-големите кинти - тогава винаги нещо се усложнява.

Та, къде е гаранцията тогава, питам?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #28 -: Септември 09, 2015, 02:50:03 pm »
И все пак, въпреки рисковете, на жените трябва да се предостави избор сами да решат. И някои ваксини срещу животозастрашаващи болести също трябва да се правят на всеки човек, но на много майки не можеш да обясниш, че ваксините са нужни и те ги пропускат уж за доброто на децата си.

Това с ваксините е голяма глупост. Ако не сложат ваксините може да направят голям проблем на всички около тях!

Има хора, които не се имунизират по здравословни причини - живет си кротко и не застрашават никой, за разлика от всикчи имунизирани паразитоносители.
Паразитите имат в определени граници положителна функция върху организма, неслучайно децата, които живеят по селата по-рядко страдат от алергии от градските, защото са изложени на всякакви микроорганизми и от ранна възраст придобиват имунитет.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против раждането в домашни условия?
« Отговор #29 -: Септември 09, 2015, 04:17:29 pm »
Всички се водят по някакви безумни моди през 21 век - понякога се хващам за главата. То не беше движение срещу ваксини, то не беше модата (много далеч у нас от благотворителност) Ice Bucket Challange, то не бяха вегани и всякви други кукуригута.

Това е поредния опит либералните фашисти да си избиват комплексите - хипарството умря хора, пораснете моля ви. Като животни ли искате да раждате? А ако настъпи усложнение и се наложи спешна лекарска намеса при раждането? Да не мислите, че трябва да ви домъкнат половината клиника щото вие сте егоисти и сте решили да се правете на модерни и да рискувате нечий чужд живот като този на собственото си дете...

Стегнете се и раждайте в болници - има си ШИБАНА УЖАСНО ДОБРА ПРИЧИНА човечеството да стигне до тоя извод и да спре да ражда на къра...

п.с. Понякога се изумявам до къде я е докарала модерната попкултура и как хората са готови да рискуват живота на децата си в името на простотии и комплекси...сектанти - по никакъв друг начин не мога да нарека тези родители...