Автор Тема: Защо българинът е против еднополовите бракове?  (Прочетена 65159 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
От какво точно са лишени хомотата, че много клиширано ми звучи - аз не виждам кой къде и по какъв начин им отнема правата. Дори напротив - вчера осъдиха Андрей Слабаков за това, че казал, че пренасят СПИН  - ми да видят статистиката малко и да кажат друго де...само да е истина :)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Аз съм съгласен с казаното от Бико.
От какво по-точно са лишени?
Да се шибат вкъщи колкото си искат и да пренасят СПИН?
Никой не им е отнел правото да се шибат като животни.
Проблемът се корени в това, че те искат да сключват бракове и да осиновяват деца.
Извинявай, но това няма как да го приема за нормално.
Защо им е брак на двама педали?
Ако осиновят детето, какви ценности ще му бъдат заложени в процеса на възпитание?
Че двамата татковци се шибат?
След време това дете какво семейство ще има?
Нормално?
Надали!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Написала съм в началото на темата от какво са лишени - от легитимност, като семейна двойка.

Това, че за вас е ненормално тези хора да отглеждат деца не може да ги спре, нали знаете? Те много лесно могат да се сдобият с дете и поне единият родител ще бъде биологичен. Просто пред обществото няма да могат и двамата да минават за родители, а това е техническа пречка само - не спира действието на практика.

В какви ценности ще бъдат възпитани децата на гей двойките? Ми като гледам в какви са възпитани децата на хетеродвойките, едва ли ще е по-лошо положението. :)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Със сигурност ще е по-зле положението. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз не съм против еднополовите бракове и всъщност дори доста ги подкрепям. Аз лично познавам доста доре едно момиче, което е лесбийка. Тя ужасно се притеснява от този факт, защото смята, че хората биха я отхвърлили заради нейната нестандартна сексуалност. За да не излиза от стереотипа (момичето е доста консервативно) тя е омъжена. Има и деца. Живее като хетеросексуална, но това я измъчва адски много всеки ден. Мъжът и си мисли, че тя го харесва, но момичета каза, че не изпитва никакво привличане към него и винаги се преструва. Около 1 от всеки десет - двайсет мъже и жени има нестандартна сексуална ориентация. Ако не отворим умовете си за тези неща утре или вдруги ден всеки един от нас може да се окаже обвързан с човек, който не ни харесва, а просто ни използва като параван за да скрие нещо, в което няма нищо срамно.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз не съм против еднополовите бракове и всъщност дори доста ги подкрепям. Аз лично познавам доста доре едно момиче, което е лесбийка. Тя ужасно се притеснява от този факт, защото смята, че хората биха я отхвърлили заради нейната нестандартна сексуалност. За да не излиза от стереотипа (момичето е доста консервативно) тя е омъжена. Има и деца. Живее като хетеросексуална, но това я измъчва адски много всеки ден. Мъжът и си мисли, че тя го харесва, но момичета каза, че не изпитва никакво привличане към него и винаги се преструва. Около 1 от всеки десет - двайсет мъже и жени има нестандартна сексуална ориентация. Ако не отворим умовете си за тези неща утре или вдруги ден всеки един от нас може да се окаже обвързан с човек, който не ни харесва, а просто ни използва като параван за да скрие нещо, в което няма нищо срамно.

Това не очаквах да го видя и съм много приятно изненадана - най-вече, защото мнението е изказано от мъж. Има надежда, значи. Браво Иво! :)

Постепенно всички трябва да се отървем от натрапените стереотипи и да заживеем, като модерно мислещи хора, а не като някакви провинциалисти, които се сбутват и хихикат на нещо, което хората отдавна са приели за нормално.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Добре, тва не е ли тъпо спрямо тоя мъж, с когото живее?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Проблемът в стереотипите е, че вредят на всички, понякога дори и на хора, които сами не знаят в какво положение са. Този случай ми е пред очите вече близо 10 години и всеки път когато видя въпросното момиче повдигаме тази тема. Близки сме и тя се отпуска пред мен. Понякога плаче и казва, че не е искала да се роди така. Когато заговорим за мъжа ѝ казва, че го обича, но по друг начин, като приятел. Като чуя това ми става тъжно и за него. Ако аз съм на негово място бих се чувствал много засегнат (ако знам за какво става дума, разбира се). Казвам ѝ, че не бива да и пука кой какво казва и, че трябва да си живее живота както на нея и харесва без да мисли за никой. Тя казва, че не може да причини това на близките си и на себе си и че си е избрала как да бъде. Казва че не иска навсякъде да я приемат като странна и извратена жена. Питам я как възприема себе си, а тя казва, че се чувства мъж от вътре, но когато се изправи пред огледалото вижда жена. Работата е там, че ако тя не го каже, никой не би се замислил, че е такава. Изглжда красива и женствена. Когато познаваш отблизо такъв човек се замисляш за много неща и се питаш не бъркаме ли като общество някъде и къде?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Стереотипите се дължат на нежеланието да се поставим на мястото на другия. Мислим си, че щом ние сме така, значи всички са така и имат различни предпочитания от лигавщина или извратеност. Всъщност извратено е да подтискаш истинската си същност и да се самолишаваш от щастие.

В крайна сметка, какво ни влиза в работата кой как и с кого прави секс, за да съдим хората?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, но напоследък ми се струва, че се прекалява, може би и медиите имат вина за това. Например вчера съдът в Страсбург осъдил Италия, затова, че не е променила Семейния кодекс, включвайки в него и възможност за сключване на еднополови бракове.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Стереотипите се дължат на нежеланието да се поставим на мястото на другия. Мислим си, че щом ние сме така, значи всички са така и имат различни предпочитания от лигавщина или извратеност. Всъщност извратено е да подтискаш истинската си същност и да се самолишаваш от щастие.

В крайна сметка, какво ни влиза в работата кой как и с кого прави секс, за да съдим хората?

Да, реално погледнато точно това е извращение - да се саморепресираш. Повечето психически проблеми и разстройства се коренят в това, че много хора не са склонни да дават воля на собствеите си желания.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Добре, а щом се чувства мъж и като се погледне в огледалото, вижда жена, това не е ли психичен проблем?
Защо трябва да смятате всичко ненормално за нормално и толерантно?
П.С. Ако аз почна да се чувствам като дракон, вероятно ще ме вкарат в психиатрията, не мислите ли?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Има известна разлика. Ако се възприемаш като дракон, но знаеш, че си човек, тогава ти си нормален човек и трябва да намериш хора (приятели и гадже), които да споделят твоето възприятие. В това няма нищо лошо. Лошо е ако си мислиш и си уверен, че си дракон, а не човек и никой не мое да те разуеди, че не си, включително и образа в огледалото. Разликата е тънка, но я има и точно тя е разликата между здравия човек и психично болния. Реално, в основата си жената има проблем със себе си, но ако се беше родила в Холандия да речем, този проблем нямаше да съществува. Ако имаш грип, ще се чувстваш зле и в България, и в Италия, и в САЩ. Но ако проблема ти е в стереотипите, той може да се реши по друг начин. В случая жената се е родила такава, но тя е част от стереотипа и не желае да бъде такава.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Има известна разлика. Ако се възприемаш като дракон, но знаеш, че си човек, тогава ти си нормален човек и трябва да намериш хора (приятели и гадже), които да споделят твоето възприятие. В това няма нищо лошо. Лошо е ако си мислиш и си уверен, че си дракон, а не човек и никой не мое да те разуеди, че не си, включително и образа в огледалото. Разликата е тънка, но я има и точно тя е разликата между здравия човек и психично болния. Реално, в основата си жената има проблем със себе си, но ако се беше родила в Холандия да речем, този проблем нямаше да съществува. Ако имаш грип, ще се чувстваш зле и в България, и в Италия, и в САЩ. Но ако проблема ти е в стереотипите, той може да се реши по друг начин. В случая жената се е родила такава, но тя е част от стереотипа и не желае да бъде такава.

Жалко, че тук не могат да се дават репуртации - веднага давах за това мнение. По-точно не би могло да се каже. Браво Иво!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Жалко, че тук не могат да се дават репуртации - веднага давах за това мнение. По-точно не би могло да се каже. Браво Иво!
[/quote]

Мерси :) ... Ами отворила си сериозна тема и има доста за разсъждаване върху нея :) . Аз като цяло още от малък виждам това около себе си и по някакъв начин съм го приел за съвсем нормално нещо. Първо в класа, в който учих имаше 30 души, от които 1 момче и 2 момичета към пубертета се оказаха с нетрадиционна сексуална ориентация. Освен това в блока, в апартамента до нас живее една учителка по английски и немски, която цял живот си е била с нетрадиционна сексуалност. Същото се отнася и за някои хора от по-близкото ми обкражение (момичето за което споменах по-горе). Единственото странно е, че повечето са жени, може би защото са по-смели в това отношение, докато мъжете изглежда повече се притесняват. Вероятно защото хората реагират по-изострено към тях. Мисълта ми е, че когато виждаш това от по-ранна възраст просто не ти прави никакво впечатление и го приемаш като най-естественото нещо.