Автор Тема: Защо българинът е против еднополовите бракове?  (Прочетена 65272 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Мерси :) ... Ами отворила си сериозна тема и има доста за разсъждаване върху нея :) . Аз като цяло още от малък виждам това около себе си и по някакъв начин съм го приел за съвсем нормално нещо. Първо в класа, в който учих имаше 30 души, от които 1 момче и 2 момичета към пубертета се оказаха с нетрадиционна сексуална ориентация. Освен това в блока, в апартамента до нас живее една учителка по английски и немски, която цял живот си е била с нетрадиционна сексуалност. Същото се отнася и за някои хора от по-близкото ми обкражение (момичето за което споменах по-горе). Единственото странно е, че повечето са жени, може би защото са по-смели в това отношение, докато мъжете изглежда повече се притесняват. Вероятно защото хората реагират по-изострено към тях. Мисълта ми е, че когато виждаш това от по-ранна възраст просто не ти прави никакво впечатление и го приемаш като най-естественото нещо.

Най-сериозното е всъщност, че българското тесногръдие, относно различните се дължи на ниска култура и на провинциален манталитет. Прословутата мачовщина на българина, пък няма да я коментирам изобщо. :)

Колко малко е необходимо, всъщност да осъзнаеш, че светът е шарен и хората в него са различни и че не можеш да го подреждаш, както на теб ти харесва? Трябва просто всички да схванем, че сме гости тук, а не домакини - под ''тук'' имам предвид живота. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Ооо тесногръдието е сериозен проблем. В наши дни все още има хора, които реагират странно дори когато българи се женят за чужденци. Приемат го като нещо твърде неестествено, все едно да се ожениш за стол.  ???

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Ооо тесногръдието е сериозен проблем. В наши дни все още има хора, които реагират странно дори когато българи се женят за чужденци. Приемат го като нещо твърде неестествено, все едно да се ожениш за стол.  ???

Може би не са толкова тесногръди относно браковете с чужденци, освен ако не са с хора от различна раса и религия. Брак между чернокожи и бели е табу у нас, както и брак между мюсюлмани и християни. Винаги съм се чудила защо забравяме, че сме преди всичко хора и чак после.... всичко останало?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #33 -: Август 01, 2015, 09:44:00 am »
Да, аз точно за различна раса имах предвид ... Особено възрастните хора как говорят... майко мила  :o

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #34 -: Август 01, 2015, 08:08:33 pm »
Ооо тесногръдието е сериозен проблем. В наши дни все още има хора, които реагират странно дори когато българи се женят за чужденци. Приемат го като нещо твърде неестествено, все едно да се ожениш за стол.  ???

Може би не са толкова тесногръди относно браковете с чужденци, освен ако не са с хора от различна раса и религия. Брак между чернокожи и бели е табу у нас, както и брак между мюсюлмани и християни. Винаги съм се чудила защо забравяме, че сме преди всичко хора и чак после.... всичко останало?
Моя братовчедка се омъжи за чернокож, но вярно, че беше в Кипър и имат прекрасна дъщеря, не мисля, че е кой знае какъв проблем. Роднините си го възприемат нормално и няма проблеми. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #35 -: Август 02, 2015, 06:42:58 am »
И моя братовчедка също се омъжи за чернокож. Омъжиха се в САЩ още през 90-те. Роднините са ок с това, но от странични хора се чуват много неприятни коментари от време на време...

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #36 -: Август 05, 2015, 01:15:44 pm »
Да се омъжиш за чернокож не е същото като да искаш еднополов брак, нали се сещате :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #37 -: Август 05, 2015, 05:42:14 pm »
Да се омъжиш за чернокож не е същото като да искаш еднополов брак, нали се сещате :)
Вече не е същото, но до не много отдавна идеята е била също толкова еретична!
Много скоро и другото ще бъде прието за нещо нормално.
Моя позната е лесбийка и си води гаджето на всички семейни сбирки и почивки - родителите и са го приели за нормално - само обществото се дърпа и не го приема. Както се казва: Царят дава - пъдарят не дава.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #38 -: Август 05, 2015, 07:37:07 pm »
Хайде моля ви се стига с тея псевдо европейски ценности. Ние си имаме наши и за това сме българи. Достатъчно е, че със всеки изминал ден моралът спада и обществото ни деградира. Защо трябва насила да подкрепяме този процес. Защо трябва да има еднополови бракове? Хората били шарени, ами нека са си шарени кой ги е спрял? Били различни, е и аз съм различна по своему? Дили дискриминирани, а бе кой ще им обърне внимание при всички тези проблеми, които хората си имат на главата.
Проблемът е че искат постоянно да демонстрират и навират в очите на обществото своята различност и о, милите те колко са онеправдани. Ако си живеят живота без да привличат цялото това обществено внимание, ще им е много по-добре и омразата към тях няма да е толкова голяма.
А колкото до брака - той е свещен. Все пак българите са християни, а в библията е описано, че брака е съчетание на мъж и жена! Бракът поставя началото на семейния живот, а той от своя страна създава предпоставки за продължение на поколението - раждат се деца! Еднополовите двойки какво ще възпроизведат, всъщност е по-добре да не се възпроизвеждат, че иначе човечеството ще загине.
Аз по никакъв начин не изпитвам ненавист или омраза към хомосексуалните изобщо не ми пречат стига да не парадират със своята сексуалност. Някак си не ми се струва нормално утре детето ми да ме пита "мамо, тези чичковци защо се целуват".
Пък и аз гледам на тях по съвсем друг начин. За мен тяхното съществуване е начинът на природата да се отърве от сгрешени ДНК по съвсем нормален и напълно хуманен начин. Все пак те не могат да създават поколение, следователно техните гени няма да се възпроизведат.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #39 -: Август 05, 2015, 08:52:06 pm »
Да. Ето го и отговора - ''Ние сме българи'', т.е. тесногръди селяндури, които не приемат нещо и следователно не го позволяват на никого.

Колкото до православното християнство - то забранява и контрацепцията и ин витро оплождането, а вчера научих, че обявява източните лечебни практики Рейки и Йога за идолопоклоничество и опасни за здравето. Слава богу, че не съм от православните християни, че щеше да ме е срам да го призная публично. ;)

В библията не пише, че можем да караме и коли, но ние го правим - да се разкайваме ли, да искаме разрешение от патриаршията ли...
« Последна редакция: Август 06, 2015, 11:00:19 am от Nani »

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #40 -: Август 06, 2015, 10:01:06 am »
За мен бракът не е свещен, защото аз не съм религиозен. Приемам го по-скоро като документ, който олеснява някакви бюрократични формалности. Аз например обмислям да се оженя не поради друга причина, а защото приятелката ми е от друга страна и това ще ни улесни в редица отношения.

По отношение на възпроизводството какво да кажем за хората, които избират да нямат деца? Това означава ли, че не трябва да се женят и да имат до себе си партньор заради това, че нямат намерение да имат деца. А ако не могат? Тогава губи ли се смисъла от това, че са женени? По тази логика ако един мъж или жена са стерилни означава ли, че бракът е безсмислен?

А що се отнася до децата и как ще им обясним - много е просто. Ако някой ден имам син или дъщеря и той/тя ме попита защо тея лелки/чичковци или каквито са там се целуват, аз ще кажа на детето, че някои хора просто са такива и харесват хора от своя пол. Не виждам каква толкова драма ще изживее това дете да види такова нещо. Детето гледа емоциите и така си създава представа за света.

А оправданието, че сме българи не струва нищо - откровено казано не чувствам някаква национална принадлежност. Хората са хора навсякъде. В края на краищата мисля, че всичко, което ограничава личния избор на хората е неуспешна практика и няма бъдеще.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #41 -: Август 06, 2015, 11:10:12 am »
За мен бракът не е свещен, защото аз не съм религиозен. Приемам го по-скоро като документ, който олеснява някакви бюрократични формалности. Аз например обмислям да се оженя не поради друга причина, а защото приятелката ми е от друга страна и това ще ни улесни в редица отношения.

По отношение на възпроизводството какво да кажем за хората, които избират да нямат деца? Това означава ли, че не трябва да се женят и да имат до себе си партньор заради това, че нямат намерение да имат деца. А ако не могат? Тогава губи ли се смисъла от това, че са женени? По тази логика ако един мъж или жена са стерилни означава ли, че бракът е безсмислен?

А що се отнася до децата и как ще им обясним - много е просто. Ако някой ден имам син или дъщеря и той/тя ме попита защо тея лелки/чичковци или каквито са там се целуват, аз ще кажа на детето, че някои хора просто са такива и харесват хора от своя пол. Не виждам каква толкова драма ще изживее това дете да види такова нещо. Детето гледа емоциите и така си създава представа за света.

А оправданието, че сме българи не струва нищо - откровено казано не чувствам някаква национална принадлежност. Хората са хора навсякъде. В края на краищата мисля, че всичко, което ограничава личния избор на хората е неуспешна практика и няма бъдеще.

Мамка му! Защо наистина не можем да даваме репутации в този форум? :)

Иво отново го е казал перфектно! Бих допълнила само: А как ще обясниш на детето си защо тия двама чичковци се бият? Не е ли по-гадно децата да гледат как двама се млатят до кръв, отколкото да гледат как се целуват? Всъщност, гейовете не си позволяват да правят това на обществено място - не и у нас. Но за сметка на това всеки автентичен простак, т.е. източно правослвен българин си позволява да ми натрапва своята чалга и да ми реве с мотор под прозореца в 1 часа през нощта. Ние сме най-толерантната нация, но сме толерантни само към простотията. Това искам да се промени, за да мога да уважавам и обичам страната си.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #42 -: Август 06, 2015, 02:05:43 pm »
Да. Ето го и отговора - ''Ние сме българи'', т.е. тесногръди селяндури, които не приемат нещо и следователно не го позволяват на никого.

Колкото до православното християнство - то забранява и контрацепцията и ин витро оплождането, а вчера научих, че обявява източните лечебни практики Рейки и Йога за идолопоклоничество и опасни за здравето. Слава богу, че не съм от православните християни, че щеше да ме е срам да го призная публично. ;)

В библията не пише, че можем да караме и коли, но ние го правим - да се разкайваме ли, да искаме разрешение от патриаршията ли...
Да, рейкито и йогата действително са опасни за здравето на европейците, те са полезни за източните народи, а на нас не ни се отразяват благоприятно и това е потвърдено научно. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #43 -: Август 06, 2015, 02:26:21 pm »
Да, рейкито и йогата действително са опасни за здравето на европейците, те са полезни за източните народи, а на нас не ни се отразяват благоприятно и това е потвърдено научно. ;)
Може ли линк към това научно потвърждение? Сигурно е потвърдено от магаданските учени...

Ако това беше вярно, тези източни практики нямаше да навлизат все по-широко в живота на европеидната раса. Няма начин нещо опасно да става все по-вайръл в последните години, а хората, практикуващи йога да се заблуждават, че усещат реални ползи. Поне един да се беше гътнал от йога, та да потвърди, ама май няма такъв?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #44 -: Август 06, 2015, 07:22:54 pm »
По принцип има една малка особеност при медитацията. Тя отпуска тялото много силно, а ако човекът страда от паническо разстройство обикновено пристъпите се случват когато е най-отпуснат. Това обаче не прави медитацията вредна, защото в дългосрочен план наистина може човек да се освободи от нервнното напрежение и да настъпи известно подобрение :) ... Тоест това е нещо като мускулната треска след спорт - малко те стягат мускулите, но после стават по-силни и здрави :) ....

Nani и аз изкам да те рейтна много високо, но за сега няма как, така че е само на думи :) :) ...