Автор Тема: Защо българинът е против еднополовите бракове?  (Прочетена 65079 пъти)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #45 -: Август 07, 2015, 01:37:57 am »
Абе в крайна сметка посланието към гейовете е:
Шибайте се и тихичко!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #46 -: Август 07, 2015, 07:47:53 am »
По принцип и жените в много общества по света все още ги третират по този начин. В някои арабски страни например на жените е забранено да карат кола без разрешението на мъжа си. Същото се отнася и ако някоя жена има нужда от операция - пак мъжът трябва да даде разрешение, защото жената е негова собственост. Това означава ли, че те имат страхотни арабски ценности и трябва да си ги запазят такива? Това са изостанали общества. За тях е извращение, че жените на запад могат да имат равни права с мъжете и това ги възмущава...Това е горе долу същото ... ;) ;)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #47 -: Август 11, 2015, 02:48:45 pm »
За мен бракът не е свещен, защото аз не съм религиозен. Приемам го по-скоро като документ, който олеснява някакви бюрократични формалности. Аз например обмислям да се оженя не поради друга причина, а защото приятелката ми е от друга страна и това ще ни улесни в редица отношения.

По отношение на възпроизводството какво да кажем за хората, които избират да нямат деца? Това означава ли, че не трябва да се женят и да имат до себе си партньор заради това, че нямат намерение да имат деца. А ако не могат? Тогава губи ли се смисъла от това, че са женени? По тази логика ако един мъж или жена са стерилни означава ли, че бракът е безсмислен?

А що се отнася до децата и как ще им обясним - много е просто. Ако някой ден имам син или дъщеря и той/тя ме попита защо тея лелки/чичковци или каквито са там се целуват, аз ще кажа на детето, че някои хора просто са такива и харесват хора от своя пол. Не виждам каква толкова драма ще изживее това дете да види такова нещо. Детето гледа емоциите и така си създава представа за света.

А оправданието, че сме българи не струва нищо - откровено казано не чувствам някаква национална принадлежност. Хората са хора навсякъде. В края на краищата мисля, че всичко, което ограничава личния избор на хората е неуспешна практика и няма бъдеще.

Мамка му! Защо наистина не можем да даваме репутации в този форум? :)

Иво отново го е казал перфектно! Бих допълнила само: А как ще обясниш на детето си защо тия двама чичковци се бият? Не е ли по-гадно децата да гледат как двама се млатят до кръв, отколкото да гледат как се целуват? Всъщност, гейовете не си позволяват да правят това на обществено място - не и у нас. Но за сметка на това всеки автентичен простак, т.е. източно правослвен българин си позволява да ми натрапва своята чалга и да ми реве с мотор под прозореца в 1 часа през нощта. Ние сме най-толерантната нация, но сме толерантни само към простотията. Това искам да се промени, за да мога да уважавам и обичам страната си.


Хора дали сте религиозни или не си е ваша работа и мен много слабо ме интересува. Аз съм православна християнка и НИКОГА НЯМА ДА МЕ Е СРАМ ОТ РЕЛИГИЯТА СИ!!!! Следователно за мен бракът е свещен и поставя начало на съвместен живот между двама човека - мъж и жена. Това е, няма друга алтернатива. Не двама мъже или две жени, това не е брак и никога няма да бъде. Едно дете има нужда от майка и баща, за да израсне пълноценен човек. Нали всички сте чували изразите " ами той е дете на разведени родители" или "горкия семейството му е разбито" и това оправдава до някъде поведение извън нормите. Обществото ни е така устроено. Как ще израстна децата в еднополовите бракове? Дали няма да се добави още едно клише към гореизброените - "дете на гейове/лесбийки."
Колкото до хората, които са стерилни или не искат да имат деца мнението ми е същото като за хомосексуалистите. Все пак, за да съществуваме трябва да се възпроизвеждаме, а тези, които не могат или не искат според мен не трябва! Естествен подбор се нарича това, колкото и жестоко да звучи. Гени, които няма да нося никаква полза за в бъдеще и по-добре да бъдат заличени.
А това дали сме българи - ДА има огромно значение. Бита, културата, ценностите, в който сме възпитавани, семейната среда, историята всичко това определят самосъзнанието на един народ и на един човек. Много е жалко да чуеш някой, независимо дали е българин, или не, да ти каже че няма никаква национална принадлежност..... Това за мен определено говори, си имам работа с емоционално празен човек, човек без ясна представя какъв е и определено много объркан - изгубен...
Но да се върнем към темата все пак. Кажете ми няколко основателни причини да съществуват еднополовите бракове? 

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #48 -: Август 11, 2015, 07:04:40 pm »
Много е жалко да чуеш някой, независимо дали е българин, или не, да ти каже че няма никаква национална принадлежност..... Това за мен определено говори, си имам работа с емоционално празен човек, човек без ясна представя какъв е и определено много объркан - изгубен...
Но да се върнем към темата все пак. Кажете ми няколко основателни причини да съществуват еднополовите бракове?

На последния ти въпрос съм дала отговор в първия си пост, с който открих темата, а и в няколко други, след него.

Сега за националната принадлежност и мнението ти за хората без такава: Няма как един човек да бъде емоционално празен, само защото не го раздава патриот. Хора, не вярвам да сте чак толкова тесногръди и ограничени, че да забравяте, че ние сме на първо място и преди всичко човеци и чак после всичко останало - българи, патагонци, шлосери, адвентисти от седмия ден и мормони. Загубиш ли човешкото в себе си - ебем ти и религия и възгледи и история! Сори, ама такива обобщения ме изкарват от обувките и езика ми отива много далеч от маниерите на дама. :)

Относно гените и естествения подбор: Не съм съгласна, че тези на сър Елтън Джон трябва да бъдат заличени, понеже няма да носят никаква полза в бъдеще. Чии гени ще носят полза - тези на Гошо-прасето, понеже си има жена, която пребива редовно?
Да, за мен не всеки хетеро човек е пропаднал пияница и не всеки гей е цвете за мирисане, затова предпочитам да разглеждам хората, като личности, а не като членове на определена нация, религия и сексуална ориентация.
За мен всеки човек е личност и има право на щастие.
« Последна редакция: Август 11, 2015, 07:06:22 pm от Nani »

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #49 -: Август 12, 2015, 01:12:43 pm »
Ама нека са си щастливи, да си живуркат по тяхно усмотрение. Защо трябва да имат брак? Да не би церемонията да ги направи по-хомосексуални. И въпреки щастието си те пак няма да имате свой деца, осиновени да, но не и родни. Което потвърждава моята теория и не мисля повече да я коментирам.
Против съм защото не мисля трябва да демонстрират показно ориентацията си. Това е!!!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #50 -: Август 12, 2015, 02:26:33 pm »
Ама нека са си щастливи, да си живуркат по тяхно усмотрение. Защо трябва да имат брак? Да не би церемонията да ги направи по-хомосексуални. И въпреки щастието си те пак няма да имате свой деца, осиновени да, но не и родни. Което потвърждава моята теория и не мисля повече да я коментирам.
Против съм защото не мисля трябва да демонстрират показно ориентацията си. Това е!!!
А щяха ли да я демострират показно ако не съществуваха хора, които настояват тя да се крие?
Замисляте ли се, че именно вие ги подтиквате към демонстрации, като им казвате ''не сте нормални, не ни харесвате, крийте се? И на мен не ми харесват обезобразените кифльоци с напомпани джуки, ама какво да им кажа: Стойте си вкъщи и не се показвайте?

Бракът, като церемония не е необходим на никого, но като институция регламентира отношенията между двама човека и касае тяхната обща собственост, пък и дава някои привилегии. След като една двойка е семейство, така или иначе, защо да я лишаваме от един прост лист хартия, който за любовта няма никаква стойност, но в живота понякога е необходим?
Колкото до децата - всеки гей може да има свой собствен генетичен наследник, просто наследникът ще носи гените само на единия родител, а не на двамата.
Какви ще бъдат последствията за децата на гейовете? За мен най-страшно е едно дете да расте в институция или във враждабна ''семейна'' среда. Пред домовете за изоставени и семействата на отрепки, гей-семейството е песен, пък вие го смятайте за най-лошото нещо на света.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #51 -: Август 12, 2015, 07:55:12 pm »
Така е, бракът е само един документ, който регламентира отношенията между хората. Това е нещо, което просто показва, че някой човек е много близък с теб, а не е първият случаен минувач на улицата. Това ми звучи като нещо от сорта на "обратните не могат да сключват, примерно, договор с мобилен оператор. Всичко си е договор и в края на краищата, когато се абстрахираме от чувствата, в основата стои юридическата осн ова на нещата. Казвате "нека си живеят заедно щом искат". Ок, нека тогава и да се знае пред закона, че живеят заедно. Нали всичко трябва да е ясно, точно и регламентирано?

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #52 -: Август 17, 2015, 06:03:42 pm »
Българина е против еднополовите бракове защото е старомоден и мрази различното, това много добре е насадено в народо психологията. Също така той е и страхлив и ценичен, това не е от днес а е от много години и едва ли ще се промени!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #53 -: Август 17, 2015, 08:25:20 pm »
Българина е против еднополовите бракове защото е старомоден и мрази различното, това много добре е насадено в народо психологията. Също така той е и страхлив и ценичен, това не е от днес а е от много години и едва ли ще се промени!

Много точно казано, миличка! :)
Ще допълня само - българинът обича да се меси в чуждия живот и да дава акъл кое е редно и кое не. Той обича забраните - боже как ги обича... но само, когато се отнасят за другите. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #54 -: Август 19, 2015, 07:53:51 am »
Така си е това за лицемерието... Всички много скромни, много консервативни, с дълбоки морални и религиозни ценности и стабилни семейни устои. Всеки се вайка и се тюхка "ах децата ми ще видят това, децата ми ще видят онова, ах какво ще обясня на клетите деца, че тези какички се гушкат, а онези батковци се хванали за ръка", а в същото време статистиките показват, че всяка трета жена яде бой в къщи. Къде са тогава тея устои и морални норми, къде е тая култура и уважение? Или я има само гогато мислим какво става под чаршафите на хората?

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #55 -: Август 19, 2015, 11:50:24 am »
Много интересна тема!
Аз мисля, че българинът е много консервативен, но пък и аз не харесвам гейовете и лесбийките и не мисля, че трябва да се женят и да отглеждат деца.
Те са толкова развратни и непостоянни... изобщо не виждам кога ще намерят време да се грижат за семейство и дете. И на какво ще го научат? На разврат?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #56 -: Август 19, 2015, 12:55:33 pm »
Много интересна тема!
Аз мисля, че българинът е много консервативен, но пък и аз не харесвам гейовете и лесбийките и не мисля, че трябва да се женят и да отглеждат деца.
Те са толкова развратни и непостоянни... изобщо не виждам кога ще намерят време да се грижат за семейство и дете. И на какво ще го научат? На разврат?

Големи предразсъдъци, голямо чудо!
Хетеро семействата, като гледам как са възпитали децата си... да ти е кеф да ги спукаш от бой, лекенцата малки.

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #57 -: Август 19, 2015, 05:23:36 pm »
Ас мисла, че на пенделите много права се дадоха! Сега па и да се женат и да имат деца. Не съм съгласен! Бог е създал мъжа за да уважава жената а не комшията!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #58 -: Август 20, 2015, 07:47:15 pm »
Много интересна тема!
Аз мисля, че българинът е много консервативен, но пък и аз не харесвам гейовете и лесбийките и не мисля, че трябва да се женят и да отглеждат деца.
Те са толкова развратни и непостоянни... изобщо не виждам кога ще намерят време да се грижат за семейство и дете. И на какво ще го научат? На разврат?

Големи предразсъдъци, голямо чудо!
Хетеро семействата, като гледам как са възпитали децата си... да ти е кеф да ги спукаш от бой, лекенцата малки.

Това че са извратени и непостоянни не е черта нито на мъжете, нито на жените, нито на гейовете, нито на лесбийките. Това е черта на някои типове хора, които просто са си извратени.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #59 -: Август 21, 2015, 11:55:36 am »
Гейовете и лесбийките имат много права и не виждам защо продължават да искат още. Виж ако бяхме в Русия, където е забранено да си гей и ги преследват, разбирам, ама тук няма какво повече да искат.
И сега могат да си направят един договор за наследство или каквото там им трябва ако живеят на семейни начала.