Автор Тема: Подобряване на здравето чрез самовнушение - възможно ли е?  (Прочетена 8189 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Според вас възможно ли е подобряването на здравето чрез самовнушение. Аз смятам, че в действителност е възможно и дори тези възможности на тялото само да се възстановява не са изобщо добре проучени.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
И аз съм на мнение, че е възможно. Има хиляди примери за Плацебо ефекта, а той си е точно това. Силата на самовнушението никак не е за подценяване, но много малко хора са способни да се възползват от нея, особено прагматиците.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
И аз смятам, че е напълно възможно, но не става толкова лесно, колкото хората смятат. Трябва си добра концентрация и силна енергетика, за да го направиш. Много важно е чакрите да са максимално отворени, за да може праната да протича свободно. Логично е, щом чрез самовнушение можеш да се разболееш, да можеш и да се лекуваш. :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Не мисля, че здравето може да се подобри чрез самовнушение, защото то представлява по-скоро промяна в начина на живот, която рефлектира пряко върху здравето т.е. самовнушението представлява просто мерки в правилната посока, а не само начин на мислене.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Да си мислиш, че ще станеш готин като Джони Деп, без да правиш нищо по въпроса, няма как да стане. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Тук не става въпрос да си мислиш, че си готин като Джони Деп. Става въпрос за сила на духа, а тя определено има значение. Има толкова истории за хора болни от рак, които са се излекували и то не с традиционна медицина. Да, трябва да има комбинация от правилните лечебни средства и силна вяра, че те ще доведат до съответния резултат - оздравяване. Самовнушението осигурява тази силна вяра. Това е според мен :)

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Естествено, че всичко може да се оправи със самовнушение. Но все пак зависи и какъв е проблема защото ако е нещо много много голямо няма как да стана, но ако е някои проблем или нещо психическо няма кой друг да ти помогне само самовнушението!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Естествено, че всичко може да се оправи със самовнушение. Но все пак зависи и какъв е проблема защото ако е нещо много много голямо няма как да стана, но ако е някои проблем или нещо психическо няма кой друг да ти помогне само самовнушението!

Ако е нещо психическо, няма да имаш здрава психика, за да си въздействаш положително. Ако е обикновено паническо разстройство, обаче силата на мисълта и правилната литература могат много да помогнат. Изпробвано! :)