Автор Тема: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?  (Прочетена 10978 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Здравейте. От няколко дни приятелката ми ми предлага да отидем на т.нар. ескейп рум или mind room (не знам как точно се казват този тип стаи със загадки). Никога не съм ходил на подобно място и като цяло концепцията на идеята ми е малко странна, та искам да питам дали сте посещавали подобни места и ако да - беше ли ви забавно и интересно.

Не знам защо, но си мисля, че съм някак тъпичък за подобен род игри и се притеснявам да не се изложа нещо. Ще се радвам да споделите инфо и опит по темата с тези стаи, които така и не мога да разбера как точно се наричат (ако някой ми каже и това ще съм ужасно благодарен :D ).
Благодаря предварително.

p.s. Стаята, която мислим да посетим е тази, та ако някой е ходил конкретно в нея още по-добре http://gameline.bg

https://www.youtube.com/watch?v=9_gAhO33tdA
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 11:29:01 pm от Biko »

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #1 -: Декември 17, 2015, 10:33:01 pm »
Ходих в нея с моя отбор(същински юнаци  ;D) още на откриването и мога да ти дам само хубави отзиви за там.
Една от малкото стаи със загадки, която ми хареса, понеже съм обиколил доста такива в София.
Декорът е много добър... все едно не си в България ами някъде на друга планета.
Но да се върна на въпроса ти, понеже спомена, че се притесняваш да не се изложиш.
Аз също бях така в началото, мислех, че ще ми е трудно и ще ме помислят за тъп, ама пък пробвах и се оказа, че съм грешал.
Интересно е да подложиш себе си на тест и то не само да го направиш, но и да го направиш пред другите.
После разбираш, че не си чак толкова тъп.  ;D ;D ;D
Иначе за стаята... трудничка е(а не очаквах да е трудна), но е интересна и развлекателна.
Както вече споменах декорът е много добър, а загадките са интересни, предизвикват те да си размърдаш мозъка, тестват ти интуицията и логическото мислене.
Пробвай, от опит глава не боли. :)
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 10:36:37 pm от dampe »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #2 -: Декември 17, 2015, 10:56:54 pm »
Мои познати доста говорят за тези стаи със загадки. Ходили са вече в няколко ескейп руумс в София и си имат фаворити - тази, за която говориш е една от тях. Оказва се, че не е необходимо да имаш кой знае какви умения и познания, а само бърза мисъл и реакции, което е логично, защото ако се спечеш - язък за знанията и всичко.:)

Много ме навиват да отида с тях някой път, и мисля да приема, въпреки че не си падам по екстремните изживявания. От друга страна, една ескейп руум е тръпка, която ще те откъсне от ежедневието и ще ти вдигне адреналина. Казват, че след излизане от стаята отборът е сплотен и усещането е като след спечелена купа, дори когато не са успели да избягат в определеното време. Звучи интересно. Непременно дай отзиви ако отидете с приятелката! :)
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 11:14:55 pm от Mimeto »

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #3 -: Декември 17, 2015, 11:13:22 pm »
Ами тази GameLine до колкото видях е някаква нова. Мислихме и някакви други стаи игри, но нещо това май ще е стаята. По празниците се чудя дали да е или след това, че сега голяма лудница :)

п.с Еми то не е много екстремно - не е като да ти дадат моторна резачка и да те вържат за парното в стаята :D :D

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #4 -: Декември 17, 2015, 11:19:01 pm »
п.с Еми то не е много екстремно - не е като да ти дадат моторна резачка и да те вържат за парното в стаята :D :D

За хора, като мен, които се спичат, когато трябва да се мисли и действа бързо си е доста екстремно.
mind rooms, в които си заключен и трябва да избягаш в определен срок си е напрежение, но пък казват, че е супер кеф. Фантастичният сюжет на стаята, която си избрал изглежда доста инетересен. Определено трябва да опиташ.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #5 -: Декември 17, 2015, 11:25:36 pm »
Ами всъщност сайта на стаята изглежда доста добре и ме грабна със sci-fi мотивите (може и да е професионално изкривяване :D ), та ...наречете ме старомоден, но по дрехите посрещам, а по акъла изпращам...та ще се тества. Мерси за отговорите на всички, че наистина тея стаи със загадки са ми меко казано тъмна Индия :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #6 -: Декември 18, 2015, 12:47:53 am »
На мен почти насила ме заведоха  :D в една от тези стаи със загадки миналата седмица и останах доста очарован често казано, макар и да не си падам по подобни "фантатистични" преживявания, но успях да си размърдах мозъка в почивния ден и се чувстват след това някак удовлетворен, все едно съм свършил нещо полезно, а не съм си пропилял напразно деня. Смятам да повторя, дори след празниците, защото сега предполагам ще е някаква лудница.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #7 -: Декември 18, 2015, 08:06:10 am »
Аз съм ходил веднъж с компания. Бяхме четири човека. Според мен лично е доста интересно като цяло, макар че на един от хората в групичката не му направи много впечатление. Останалите обаче си прекарахме страхотно. На кратко, затварят те в една стая и имаш един час за да решиш дадена загадка за да ти отворят и за да те пуснат  :D. Ние успяхме да си решим загадката и излязохме, но съм чувал, че доста хора не успяват и се мъчат до край, след което ги пускат на 60-тата минута. Доста ще ти направи впечатление ако си падаш по футуристични декори. Гледай обаче да си запазите час достатъчно време преди това, че става голяма навалица на моменти. Предполагам по празниците като почиват повече хора ще е доста наоварено. Аз лично те съветвам да отидеш и да видиш :). Почти съм сигурен , че ще те изкефи, а ако не, то поне ще има да разказваш като се съберете в компания :)  :P ...

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #8 -: Декември 18, 2015, 08:14:25 am »
И между другото, не знам до колко е вярно, но мисля, че сте избрали най-натоварения ескейп рум... Все пак моя опит се простира до едно място, но поне така съм чувал...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #9 -: Декември 19, 2015, 04:13:59 pm »
Ами не мисля, че това е най-натоварената, защото отзивите са, че никак не се излиза лесно явно от нея(то за това се притеснявам де :D )...а хората обичат да побеждават някак, та ако нещо е прекалено трудно и трудно се справят с него - вероятно не им е по вкуса. Това май не е само, когато говорим за стаи със загадки/mind rooms де :)  btw още никой обаче не е казал как точно е правилно да се наричат тези места, че само ескейп рум или нещо подобно ми звучи някак странно, а предполагам има по-точен превод на български :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #10 -: Януари 23, 2016, 08:35:57 am »
Най-много съм чувал да им казват ескейп румс, но не знам кое е най- правилното... Може би майнд румс е по-правилно, защото за да избягаш първо трябва да измислиш как хехех... Ами самите загадки може и да не са толкова сложни, но сложно става това, че като си с компания и всеки нещо говори и те разсейва :) ... Аз като цяло мисля, че с по-малко хора бо било по-добре, отколкото с голяма компания, защото лесно се разсейвам... Уж се опитваме да си помагаме, а накрая се забаламосваме и се бавим :)

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Mind Rooms в София - ходили ли сте на подобно място?
« Отговор #11 -: Април 13, 2017, 05:01:42 pm »
При ескейп руумовете има ограничения май до 5 човека максимум...
А и в зависимост от сценария понякога е добре да сте повече, понякога не. Всичко е относително.

Но 100% си заслужава експириънса.  ;)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...