Автор Тема: Коя възраст е най-подходяща за започване на сексуален живот?  (Прочетена 35377 пъти)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Наскоро четох статия, в която пишеше, че много двойки изобщо не правят секс в първата брачна нощ, защото са много изморени и дори малко стресирани от големия ден :)

А вероятно и защото вече се чувстват обвързани с договор, който ги задължава да го правят?
Бракът е най-големият убиец на любовта и сексуалното привличане. Двойките, които живеят без брак остават много по-дълго време заедно от тези с подписа.
За мен ключът към успешния брак е компромиса, защото е важно да има с кого да остареете заедно. :)

Компромиса определено, но има и още нещо. Действително самата идеа да съм обвързан малко ми намалява желанието. Харесва ми от една страна да знам, че не съм сам, но от друга страна ми е най-приятно когато възприемам момичето като приятелка, с която правим секс. Дори и да искам да прекараме живота си заедно, самата идеа за договор ми влияе негативно.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
И аз така...Идеята за договор разваля магията :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Значи дотук сме трима. Двама мъже и половина!  :):):)

Бракът е за традиционалистите. Ние, явно не сме от тях.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Защо сте против брака, не мога да разбера? Толкова е романтчино да срещнеш своята половинка и тя да ти предложи брак и после да си булка....
Мисля, обаче, че не може да се чака до брака. Днес хората не се женят толкова лесно. Обикновено чакат да стане беля, за да се решат на тази стъпка.

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Mдааа, бракът се възприема от много хора, като край на свободата и нещо ограничаващо и за това действа на съпрузите, като анти афродизиак. Затова в идеята, сексът да започне чак след брака има резон.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Mдааа, бракът се възприема от много хора, като край на свободата и нещо ограничаващо и за това действа на съпрузите, като анти афродизиак. Затова в идеята, сексът да започне чак след брака има резон.

Не мога да си представя да се омъжа, без да знам дали мъжът ми ще може да ми достави удоволствие. Трябва да има поне едно-две пробни кръгчета. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
То нали знаеш, заради големите претенции и най-накрая стара мома може да си останеш.   :D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Значи дотук сме трима. Двама мъже и половина!  :):):)

Бракът е за традиционалистите. Ние, явно не сме от тях.

Май че да :) ... Мен лично традициите малко ме подтискат понякога. Може би свързвам тези неща със силно влияние от страна на семейството... нали се сещате, онези родове, където има куп хора дето ти се бутат в живота и следят зорко какво правиш...

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
То нали знаеш, заради големите претенции и най-накрая стара мома може да си останеш.   :D

Айде още един дълбоко вкоренен предразсъдък изплува на повърхността!

Кой е казал, че е много страшно никога да не се омъжиш??? За мен по-страшно е да пропилееш живота си в един нещастен брак. Да търпиш обиди и унижения, да изгубиш личното си достойнство и елементарната си свобода. Да се обезличиш и да бъдеш придатък на простак с мазен потник, който тъпче дивана по цял ден и те псува на всяко минаване покрай него.
Ние не сме родени, за да се женим. Раждаме се, за да живеем пълноценно и щастливо или поне да се опитваме да го правим. Ако за един щестието е брак, то не за всички е така. Нека не унифицираме нещата - хора сме, а не добитък.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
То нали знаеш, заради големите претенции и най-накрая стара мома може да си останеш.   :D
Да тук съм съгласен, колко познати ще останат стари моми заради това че искат прекрасният, перфектният мъж ама той не търси такива като тях но и тях не ги интересува това... та дърти мои бол :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Хората все по-малко са склонни на компромиси...Или са с някой, който им се вижда идеален, или следващия да заповяда :)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Въпросът не е дали един мъж е идеален, а дали не е отвратителна свиня. В някои случаи и такива мъже срещат жените, а това ги навежда на мисълта, че е по-добре да си останат стари моми.
Има и случаи, когато една жена си е самодостатъчна и не иска цял живот компромиси, заради нещо, което така или иначе не я прави щастлива.
И идеалните омръзват. ;)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Въпросът не е дали един мъж е идеален, а дали не е отвратителна свиня. В някои случаи и такива мъже срещат жените, а това ги навежда на мисълта, че е по-добре да си останат стари моми.
Има и случаи, когато една жена си е самодостатъчна и не иска цял живот компромиси, заради нещо, което така или иначе не я прави щастлива.
И идеалните омръзват. ;)

А има и жени, които правят много кофти избори. Сякаш нарочно се хващат с някой, който да ги тормози, а не обръщат внимание на свестните момчета дето тичат подире им...  :)

Монито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
моите приятелки започнаха на по 12-13, а аз изчаках малко и не не бързах като тях така на 15 започнах да правя секс и не съжалявам защото ако бях започнала от по-малка щеше да е не доубмислена глупост!

Анелия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
От 12-13 годишна възраст според мен е най-добре за започване на сексуален живот , за какво да се чака чак на 15+ години или по лошо на 20 +.