Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Жената е в кухнята, а не някъде другаде !

(1/33) > >>

Maji92:
Колкото и клиширано / банално и " сексистко " да звучи, жената си е най-добре в къщи и главно в кухнята да готви, а когато не е там да чисти, да оправя, да пере и най-вече да не мрънка.
Работил съм с жени, с жени преки началници и с жена началник, колкото и да са професионалистки винаги идва онзи момент в който отговора на всичко е " Щот така " , а мъжете са " The root of all evil ". Ням как да ми кажете, че това е нещо нормално, нещо присъщо за един професионалист.... следователно в къщи да не пречи на никого :)

Nani:
Оффф, тия 5 века турско робство докога ще ни мъчат, се питам?

Това безкрайно его и комплексарщина на балканеца са ми писнали ужасно. Значи ако шефът е мъж и отговори с ''Щот така'' - може, ама ако е жена - ауууу, какъв непрофесионализъм.
Мъжът началник може да мисли с оная си работа и да назначава и уволнява с нея, но няма проблем - той е мъж, всичко му е позволено. Ако жената, обаче не угоди на всички, значи трябва да си ходи в кухнята и да стои боса и бременна до печката, без да мрънка.

Проблемът на българския мъж е, че вечно някой друг му е виновен за некадърността и понеже знае, че жената е много по-подготвена за отговорен пост от него, иска да елиминира конкуренцията. Елементарно Уотсън, колкото мохамеднските възгледи на балканците. ;)

ivan_ivanov:
Жената може да е щастлива и без да има кариера като има добър мъж до себе си и няколко деца, докато обратното не е вярно. Затова природата си казва думата - може жена да е много успешна в кариерата си, но на 30 ще страда, че не се е омъжила и не е родила деца. Може би е природа.  :)

Nani:
Абе що за ограничени възгледи имате, бе хора?
Жената не е добитък, за да се задоволява само с възпроизводство? Умната жена иска много повече, жената-добитък е проста и не знае кога е щастлива, пък и не тръси щастие - тя е добитък.

Умната жена може и семейство да гледа и кариера да гради и това е известно на Ганьо Балкански и не му харесва, защото жената го засенчва. Мъжът ако е добър в работата, го няма никакъв, като съпруг и баща, а жената, особено българката може да носи по 5 дини и се справя перфектно, затова ви вади очите, ама няма да спрете прогреса. Като искате готвачка - наемете си. ;)

Maji92:

--- Цитат на: Nani в Август 13, 2015, 03:50:53 pm ---Абе що за ограничени възгледи имате, бе хора?
Жената не е добитък, за да се задоволява само с възпроизводство? Умната жена иска много повече, жената-добитък е проста и не знае кога е щастлива, пък и не тръси щастие - тя е добитък.

Умната жена може и семейство да гледа и кариера да гради и това е известно на Ганьо Балкански и не му харесва, защото жената го засенчва. Мъжът ако е добър в работата, го няма никакъв, като съпруг и баща, а жената, особено българката може да носи по 5 дини и се справя перфектно, затова ви вади очите, ама няма да спрете прогреса. Като искате готвачка - наемете си. ;)

--- Край на цитат ---

Виж, не мога да се съглася с теб. Жената която не гони кариера е много по-различен вид от " добитака " . Добитъкът са онез кифли който нищо не знаят имам под нищо имам предвид нищо! Как да те засенчи такава жена ? С какво може да ме засенчи, повече лайкове в фейсбоок?

А жена която има по-добра кариера от мен няма да ме засенчи,а ще ме стимулира НО тази жена как ще се грижи за деца, а къща? а да не говорим за домакинството ... ще си наемем жена да го върши това и какво става на края? Ганьо работи, жената работи децата ги гледат и ги възпитават чуждите хора и това защото разбираш ли някой има кариера. Но лично мен не ме бърка в такава ситуация да си остана и да върша тези работи тя а ме издържа, мен това няма да ме бърка мога да върша всичко в къщата!

А пък да не говорим за наемането на готвачка, че една жена не мога да намеря да готви по-добре от мен ...!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия