Автор Тема: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !  (Прочетена 104560 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #15 -: Август 13, 2015, 08:29:20 pm »
То пък тогава почват едни битки между свекървата и снахата, та няма отърване. :D Колко мъже прибират жените си в дома на майките си, не е истина и после как няма да има скандали? :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #16 -: Август 13, 2015, 08:40:32 pm »
Да, скандалите започват винаги, когато има две жени в кухнята, затова по-младата трябва да ходи на работа, за да не си пречат. ;)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #17 -: Август 14, 2015, 11:14:53 am »
Този българин пак жени го раждат и възпитават, така се замислете малко... :D

Именно! Аз от години натяквам на всички мъжки майки, които познавам,  че възпитават безполезни хрантутници. Тичат им по задника цял живот, примък-отмък и накрая се молят да ги вземе някоя, та да им се махнат от ръцете.
Някои мъже си намират майстора, като се оженят и влизат в правия път, ама доста си остават разглезени от мама тирани.

Кофти познати имаш. При мен мама не е тичала по мен и за това мога да се изключа от твоето определение " хрантутник ". Много обидно е това за цялото мъжко съсловие. Иначе кой не обича да му донесат яденето на масата, да му почистят , да му изперат дрехите и той да не мисли за това ?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #18 -: Август 14, 2015, 11:28:57 am »
Кофти познати имаш. При мен мама не е тичала по мен и за това мога да се изключа от твоето определение " хрантутник ". Много обидно е това за цялото мъжко съсловие. Иначе кой не обича да му донесат яденето на масата, да му почистят , да му изперат дрехите и той да не мисли за това ?

Не, не са кофти хората, просто са представителна извадка, а ти си рядко изключение. :)

Радвам се, че ти си оправно момче, но да искаш жената да бъде безправен добитък и придадък на мъжа си, не е правилно.
Жената има много по-добри организаторски качества, много по-способна е да се концентрира над няколко неща едновременно. Умее да изслушва по-добре, има по-силно развита интуиция и действа много по-адекватно под напрежение, въпреки своята вродена емоционалност.
Жената е много по-организирана и подредена... Изобщо, мястото на жената не е в кухнята! Защо да се хаби толкова много потенциал?

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #19 -: Август 14, 2015, 12:26:35 pm »
Този българин пак жени го раждат и възпитават, така се замислете малко... :D
Ама не само жени го възпитават. Защо прехвърляш цялата отговорност на майката все пак в семейството има и баща нали така?

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #20 -: Август 14, 2015, 01:20:29 pm »
Този българин пак жени го раждат и възпитават, така се замислете малко... :D
Ама не само жени го възпитават. Защо прехвърляш цялата отговорност на майката все пак в семейството има и баща нали така?
В повечето случаи бащата работи до късно и понеже не се грижи за къщата няма право на мнение ( поне така е в нашето семейство )

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #21 -: Август 14, 2015, 07:41:21 pm »
И у нас беше така - майка ми се занимаваше с възпитанието със сестра ми, на баща ми не му позволено да се бърка, макар че и доста време и при баба ми прекарвахме. :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #22 -: Август 14, 2015, 08:32:25 pm »
А моят баща не се прибираше с месеци. Майка ми ни гледаше, възпитаваше и ходеше на работа. Съответно беше третирана, като слугиня от дерибея. Не искам такъв живот! Нито за себе си, нито за която и да е уважаваща се жена. Добитъкът, на който това му харесва да си рупа и преживя в обора при господаря.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #23 -: Август 17, 2015, 02:48:25 am »
"Жените в България работят седем пъти повече от мъжете в грижа за дома, три пъти повече от мъжете по отношение на грижа за деца. Това е т. нар. неплатен труд." - това са данни от министъра на труда и социалната политика. Действително жените се трудят повече от мъжете и то в България.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #24 -: Август 17, 2015, 02:01:56 pm »
"Жените в България работят седем пъти повече от мъжете в грижа за дома, три пъти повече от мъжете по отношение на грижа за деца. Това е т. нар. неплатен труд." - това са данни от министъра на труда и социалната политика. Действително жените се трудят повече от мъжете и то в България.

Именно и най-много се трудят у дома, а там трудът им най-малко се цени от мъжете. Затова жената трябва да гради кариера и да бъде равноправна на мъжа си, за да бъде уважавана! :)

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #25 -: Август 17, 2015, 04:41:46 pm »
"Жените в България работят седем пъти повече от мъжете в грижа за дома, три пъти повече от мъжете по отношение на грижа за деца. Това е т. нар. неплатен труд." - това са данни от министъра на труда и социалната политика. Действително жените се трудят повече от мъжете и то в България.

Именно и най-много се трудят у дома, а там трудът им най-малко се цени от мъжете. Затова жената трябва да гради кариера и да бъде равноправна на мъжа си, за да бъде уважавана! :)

Ето виж има статистика и тя си казва най-важното.
Жената е най-добра в къщата да гледа деца та значи щом сме най-добри в това защо да не го правим?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #26 -: Август 17, 2015, 04:49:11 pm »
Ми прави го, бе Софи, кой те спира?
Идеята е да не се отнемат правата на тези, които искат да бъдат пълноценни личности, а не кухненски робот с пеньоар и ролки на главата.

Мястото на жената е където тя иска да бъде, а не където я вижда някой потомък на Осман Паша.

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #27 -: Август 18, 2015, 05:56:53 pm »
Ми прави го, бе Софи, кой те спира?
Идеята е да не се отнемат правата на тези, които искат да бъдат пълноценни личности, а не кухненски робот с пеньоар и ролки на главата.

Мястото на жената е където тя иска да бъде, а не където я вижда някой потомък на Осман Паша.
Много ясно където си искам там ще ходя, но пък и принципно семейството е създадено от двама та всеки трябва да върши това в което е добър за да подпомага цялостното благо!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #28 -: Август 18, 2015, 11:26:44 pm »
Ми прави го, бе Софи, кой те спира?
Идеята е да не се отнемат правата на тези, които искат да бъдат пълноценни личности, а не кухненски робот с пеньоар и ролки на главата.

Мястото на жената е където тя иска да бъде, а не където я вижда някой потомък на Осман Паша.
Много ясно където си искам там ще ходя, но пък и принципно семейството е създадено от двама та всеки трябва да върши това в което е добър за да подпомага цялостното благо!
И в какво е добър мъжът, що се отнася до семейството, че нещо ми се губи ценната му роля? Освен, като осеменител, с какво е полезен за общото благо?

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #29 -: Август 19, 2015, 12:32:35 pm »
И аз съм на мнение, че жената не трябва да бъде собственост на мъжа и да стои до печката.
Жената трябва да има равни права, а не да се подчинява на мъжа. Изобщо не мисля, че жената трябва да готви, а мъжът само да яде. Мъжете също могат да готвят... ако искат да ядат. :)