Автор Тема: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !  (Прочетена 103769 пъти)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #75 -: Ноември 06, 2015, 07:50:00 pm »
И сега след всичко казано до тук искам учтиво да те попитам? Е, ли възможно, базирайки се на солидни фундаменти, мистифицирайки асимптотите на провинциалната теория,  да допуснем че ти си една екстравагантна дама, която се опитва да внесе пост-постмодернизъм, в моите ренесансово-абстрактни тенденции.
Точно така! Само с лееееката уговорка, че тенденциите ти не са ренесансово-абстрактни, а феодално-невъзможни. Определено е забавно да се общува с теб във виртуала, но не искам да срещам алфа-омега-бета-гама мъжкари, като теб в реалния живот. Да пази господ да мислиш наистина това, което говориш...:)

п.с. Аз съм много чувствителна екстравагантна дама и във всяка реалност и измерение съм способна да изпитам физическа болка. Може да е инфантилност, а може да е просто човечност - who knows? ;)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #76 -: Ноември 09, 2015, 11:50:50 am »
И сега след всичко казано до тук искам учтиво да те попитам? Е, ли възможно, базирайки се на солидни фундаменти, мистифицирайки асимптотите на провинциалната теория,  да допуснем че ти си една екстравагантна дама, която се опитва да внесе пост-постмодернизъм, в моите ренесансово-абстрактни тенденции.
Точно така! Само с лееееката уговорка, че тенденциите ти не са ренесансово-абстрактни, а феодално-невъзможни. Определено е забавно да се общува с теб във виртуала, но не искам да срещам алфа-омега-бета-гама мъжкари, като теб в реалния живот. Да пази господ да мислиш наистина това, което говориш...:)



Здрасти Миме! Ако моите тенденции ги намираш за феодално невъзможни, как ще коментираш това?
http://www.front.bg/world/europe/futbolist-musulmanin-otkaza-rykostiskane
Мислиш ли че само по религиозни съображения този е отказал ръкостискане с жена. Аз мисля че официално приветствие или поздрав от жена за него е голямо унижение, защото по нисшия пол се изявява като с равен. Футболистът може да го изтълкува като целенасочено унижение и обида от страна на журналистиката, а за такова нещо в ислямския сват ще последва смъртно наказание за жената. Точно за такова отношение към жените имам предвид, че ще настъпи, след ислямизирането на Европа и света. Сигурно няма да мине много време, и женският пол ще си плати прескъпо за присвоените права, привилегии и равенство с мъжете, което не е природосъобразно. В модерния демократичен свят, обхванат от женски идеологии и просмукан с демагогии (популизъм) мъжете се изпедерастиха и отказаха да творят по мъжки. За да властват жените не стига само да имат вагина, от която мъжете имат нужда, и заради нея вършат всички глупости на света. Трябва и сила, която да охранява тази власт, а женският пол не я притежава, за да се защитава сам. Моли се на Господ да има повече алфа-омега-бета-гама мъжкари, като мен, защото само ние ще можем да те опазим от прииждащите джамбурлии. Ако разчиташ само на властта, съмнително ще е оцеляването ти. Дори и без още да е настъпил исляма при нас, виж какво става с жените и с техните равни права. Колят ги , заливат ги с боя бият ги и се гаврят с тях мъжете, като  реванш от женската наглост относно равните права. Жената не може и не трябва да е над мъжа, или равна с него.  При такова насилствено равенство, обществото което си го е наложило, или са му го наложили, загива. :)
Цитат
Аз съм много чувствителна екстравагантна дама и във всяка реалност и измерение съм способна да изпитам физическа болка. Може да е инфантилност, а може да е просто човечност - who knows? ;)

О, Миме, ти да не мислиш, че аз съм някой изверг и мисля да причинявам зло на жените? :-[ Грешиш! Аз имам три жени у дома, и се грижа нищо да не им липсва. А това твое откровение с физическата болка във всяко измерение и реалност толкова ме разнежи, че чак ми се прииска да те гушна. Да, аз може да съм физически много по-силен от повечето люде, но съм си много добричък и все се боря със злото, както намеря за добре. Не вярвам това твоето мислене да е от инфантилност, защото те намирам за доста зряла. По скоро е човечност, но влиянието на феми-идеите ти пречат да видиш истинското лице на феминизма - I know  ;)


Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #77 -: Ноември 09, 2015, 11:37:05 pm »
Еееех херку, по-друго си е, като спря да говориш за насинени от бой женски очи, убити тъщи, резервати за жени т.н.
Разбирам какво ми казваш и донякъде го приемам - мъжете станаха по-слаби, защото жените станаха силни и иззеха голяма част от мъжките функции. Не мога да приема, обаче сценарий, при който жената е закотвена в кухнята и живее само като придатък на своя господар/стопанин, демек съпруг. Аз съм от жените, които си обичат свободата и искат да се изявяват, развивайки и показвайки своите знания и умения. За мен домакинската работа не може да бъде единствена дейност за един нормален човек. Поне не за човек с мъничко мозъчна дейност.

Колкото до ислямизцията на Европа - дано алфа-доминиращите мъжкари, като теб ни опазят, но наблюдавайки, колко са смели мъжете и как се изтрепват да защитават правдата, не съм голям оптимист.

п.с. Много мило, че се разнежи от признанията за ранимостта на душата ми - имало, все значи човещинка и в теб? Сигурно, защото и теб майка те е раждала и отглеждала, а не инкубатор. ;)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #78 -: Ноември 10, 2015, 12:40:06 pm »
Еееех херку, по-друго си е, като спря да говориш за насинени от бой женски очи, убити тъщи, резервати за жени т.н.
Разбирам какво ми казваш и донякъде го приемам - мъжете станаха по-слаби, защото жените станаха силни и иззеха голяма част от мъжките функции. Не мога да приема, обаче сценарий, при който жената е закотвена в кухнята и живее само като придатък на своя господар/стопанин, демек съпруг. Аз съм от жените, които си обичат свободата и искат да се изявяват, развивайки и показвайки своите знания и умения. За мен домакинската работа не може да бъде единствена дейност за един нормален човек. Поне не за човек с мъничко мозъчна дейност.

Колкото до ислямизцията на Европа - дано алфа-доминиращите мъжкари, като теб ни опазят, но наблюдавайки, колко са смели мъжете и как се изтрепват да защитават правдата, не съм голям оптимист.

Здравей Миме! Това че съм спрял да говоря за насинени от бой женски очи, убити тъщи и въобще насилието над жени, не променя действителността. Просто си ми симпатична и не искам да те разстройвам. Когато говоря за тези неща, показвам и причината, която според мен се състои в женските претенции за равенство. "Не убивайте вестоносеца"! Мъжете не са станали по-слаби, нито пък жените по силни. Изземането на част от мъжките функции от представителките на слабия пол се дължи по скоро на натрапеност на една идея, която няма как да успее. Закотвенето на жената в кухнята не е сценарий, а най-правилното решение за човечеството, имайки предвид оцеляването му. Жената трябва да е зад печката в кухнята по собствено убеждение, а не насилствено, както при някои народи това е факт. Йерархията е градивната съставна за напредъка и развитието на цивилизацията, което днес наричаме еволюция. Йерархия съществува навсякъде в живата природа. Между половете също има йерархия и единият пол природно е подчинен на другия. Сама се сещаш, че няма как по-силният да се подчинява на по-слабия, освен ако това не е някаква форма на мазохизъм при някои индивиди. С идеята за феминизма се роди една утопия, която намери почва при някои общности, където свободата възприемана като "слободия" е мото на некадърните, за безгрижен и охолен живот, на гърба на другите, а феминизмът има за цел да обезсили влиянието на мъжете и да ги направи икономически зависими от жените, кооето практически е невъзможно. Единствената стойност на жените е способността им да раждат. Поради тази тяхна способност те злоупотребяват с мъжете и се приемат закони с които да се държи мъжката част в подчинение,  женската има право по презумпция на волеилияния, които накърняват мъжкото достойнство. И това се толерира дори и насърчава от феми-законите. Факт е известната женска заплаха: - Искаш ли да не видиш повече децата си, ако не изпълняваш това, което аз кажа?........ И съответно мъжкият отговор е: - А, ти искаш ли ей сега да си строша кокалите и да ти разбия мръсната уста, за да разбереш, че никога няма да е това което ти кажеш? За това изкуствената утроба и мъжките яйцеклетки са изход и решение на този проблем.
Ето това е резултатът от натрапената идея за феминизма, който отрича главата на семейството и обещава на жените неизпълними неща. Кораб с двама капитана, даващи ралични команди ще потъне. Двама главни готвача, ще развалят яденето. Семейство с две глави на семейството се разпада., а основната градивна клетка на обществото с изградена ценностна система е семейството, което е една малка държава, управлявана от най-силния в нея. Идеята за равнопоставеност и налагането на закони поставящи мъжете в подчинено положение на жените ще засили още повече мъжката агресия спрямо тях. Просто законите няма да се спазват, както и това става в момента. Свидетелка си на случващото си, как 28 годишен мъж закла 15 годишна ученичка, полицай застреля жена си в Своге и се самоуби, след което две деца останаха сираци, и мнооого много събития от подобен характер. Всеки ден у нас, а и по света, жените си плащат за безумието да се правят на мъже, и да налагат женското си мнение. Възможно е, ислямизацията да сложи край на тази простотия с равноправието, а такива мъже като мен, ако не могат, то поне ще се опитат да защитят жените от отмъщението на други мъже, защото слабият винаги трябва да се защитава, ако е нападнат несправедливо.
Цитат
Много мило, че се разнежи от признанията за ранимостта на душата ми - имало, все значи човещинка и в теб? Сигурно, защото и теб майка те е раждала и отглеждала, а не инкубатор. ;)

Аз съм си такъв Миме. Не знам как да ти го кажа, но по някога се просълзявам от несправедлива обида или неблагодарност, от от носталгия по миналото, оставило скъп спомен в душата ми. Така си е. И мен майка ме е раждала и отгладала, а човещинката всеки носи у себе си. Ние мъжете не трябва да плачем, макар че го правим по някога скрито, но никога не си признаваме, защото тогава ще заприличаме на жените.  :)
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 01:44:57 pm от herkules 3 »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #79 -: Ноември 10, 2015, 11:40:33 pm »
Здравей и ти, Херку. Много искам да ти отговоря така изчерпателно и пространно, както ти си го направил, но за съжаление вече не ми се пише/говори много, а и няма смисъл... Когато истината е на твоя страна няма нужда да привеждаш много аргументи :)


Реалните факти показват, че няма по-силен и по-слаб пол, що се отнася до характерите. Относно физиката, познавам няколко яки женки, които могат да спукат от бой една дивизия метросексуални мъже, но това не решава нито един проблем на човечеството. Проблемите се решават с компромиси и обединени усилия на двата пола, а не с доминация от страна на единия върху другия. Глупаво е да обвиняваш еманципацията на жените за днешните криминални събития. В миналото, когато жената е била само кухненски робот положението е било много по-тежко, така че... тук не ти се получи много аргументацията.

Тъпо е да свеждаш полезността на жената до възпроизводителните ѝ функции, защото тя може много повече - много повече от един мъж. Ако мъжът може да ръководи компания, то жената може да го прави перфектно и същевременно да ражда и отглежда деца, да развива благотворителна дейност, да се занимава с изкуство..... а, да и да намира време да се погрижи за визията си. Мъжът може да прави първото и максимум да чука нещо чуждо - за повече от тия две дейности не го търси.

Въпрос на време е еманципацията да се настани трайно и в ислямизираните общества. Мечтая за деня, в който това ще се случи.

Не съм съгласна и че всеки носи човещинка в себе си. Хората стават зверове в сстремежа си да доминират, а не осъзнават, че са тук за малко и със съвсем друга цел... :)

Лека нощ, Херку, корави ми приятелю ;)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #80 -: Ноември 11, 2015, 01:39:27 pm »
Здравей и ти, Херку. Много искам да ти отговоря така изчерпателно и пространно, както ти си го направил, но за съжаление вече не ми се пише/говори много, а и няма смисъл... Когато истината е на твоя страна няма нужда да привеждаш много аргументи :)

Привет Миме! Да се пише и говори за неща касаещи бъдещето винаги има смисъл. Истината е многолика и всеки защитава своята истина, където много зависи от гледната точка.
Цитат
Реалните факти показват, че няма по-силен и по-слаб пол, що се отнася до характерите. Относно физиката, познавам няколко яки женки, които могат да спукат от бой една дивизия метросексуални мъже, но това не решава нито един проблем на човечеството.

Днес фактите са изфабрикувани от една псевдо-наука (джендър-наука), която ползва всички средства (включително и медиите) за да наложи мислене у хората, по поръчка на една друга малка група мъже, чиято цел е световно господство с налагането на нов световен ред. По-слаб и по-силен пол е имало от възникването на човечеството и винаги ще има, а доказателства за силен характер и мъжество относно силния пол колкото щеш. Ясно е че много холивудски филми гледаш, и то с феминистична насоченост, където жените са представени по-силни физически, по-умни и са ПО и НАЙ що се отнася за всичко, в сравнение с мъжете. Аз съм вече над 40-те и не познавам, по-точно не съм виждал в действителност, толкова яки физически жени, които да спукат от бой дори един двама мъже, камо ли цяла дивизия. Бях свидетел и то наскоро, как една много яка кака, тренирала бойни изкуства, беше спукана от бой, и то от едно 14 годишно момче-циганче, и ако не бях наблизо да се намеся, бойната кака сега сигурно щеше да е в инвалидна количка. И тя си е помислила, като всички жени мислейки се за по-силни от мъжете, че ще раздава правосъдие, защото циганчето беше закачило по-малката и сестра, която пък се била обидила, и за това решила да накара циганчето да и се извини. Естроген и прогестерон нямат никакъв шанс срещу тестостерон. В момента с моята физика и на годините на които съм в директен двубой срещу мен ще трябва да излязат 4-5 жени като Станка Златева, и пак нямат голям шанс да ме победят, освен ако съдиите не ми вържат дясната ръка за тялото. За това твърдя, че не се е родила още тази, която да може да ме победи (подчини физически), а над 10% от всисчки мъже сигурно са по-силни и от мен.
Цитат
Проблемите се решават с компромиси и обединени усилия на двата пола, а не с доминация от страна на единия върху другия. Глупаво е да обвиняваш еманципацията на жените за днешните криминални събития. В миналото, когато жената е била само кухненски робот положението е било много по-тежко, така че... тук не ти се получи много аргументацията.

Проблемите се решават с обединени усилия и на двата пола, но компромисите се правят от по-силния. Няма как противоречиви мнения да бъдат еднакво уважавани, за това доминацията на по-силния пол е от голямо значение, и е определяща при вземането на решения. За еманципацията аз не обвинявам жените а мъжете, които разрешиха право на глас на жените, от където днес произтичат всички неразбории по света. Ти твърдиш, че в миналото, когато жената е била само кухненски робот положението е било много тежко. Интересно! Ти свидетел ли си на това минало, или си убедена от джендър науката, че това е било така? Защото аз съм от това поколение, което е живяло в това минало и лесно може да направи сравнение с днешната реалност. С носталгия си спомням за някогашното време, когато бях малко момче. Баща ми и дядо ми се грижеха за средствата, а майка ми и баба ми се грижеха за нас децата. Имаше и един лозунг "Тати носи, мама меси, да живей труда!" :) Отгледаха ни и ни възпитаха в патриархалност и уважение към по-възрастните съблюдавайки морала и ценностната система, защото тогава ги имаше. Макар и не толкова материално богати, всички бяхме щастливи, и не съм видял никъде насилие над жените, каквото има днес.
Цитат
Тъпо е да свеждаш полезността на жената до възпроизводителните ѝ функции, защото тя може много повече - много повече от един мъж. Ако мъжът може да ръководи компания, то жената може да го прави перфектно и същевременно да ражда и отглежда деца, да развива благотворителна дейност, да се занимава с изкуство..... а, да и да намира време да се погрижи за визията си. Мъжът може да прави първото и максимум да чука нещо чуждо - за повече от тия две дейности не го търси.

Това е през твоя поглед и е резултат от въздействието на феминистичната идея за равенство с мъжете. Жената можела много повече от мъжа!?! Ако това е вярно, тогава защо все се бори за равни права с мъжа, че и за по-равни даже от тези на мъжете, понеже по конституция е равна на мъжа, но никъде не я искат на работа, защото по природа е по неможеща от него. Народна мъдрост е че: "Две дини под една мишница не се носят", а жените си фантазират, че могат да носят повече и от две. Няма как жените да раждат отглаждат и възпитават деца, и същевременно с това да градят кариера, като се занимават с изкуство, да ръководят компании, да развиват благотворителна дейност и прочее, че и го правели по-добре от мъжете!? Колкото и кривогледство да притежават някои жени, налага им се да избират  семейство или кариера. Добрите жени-домакини са и добри майки и са стожер на семейството, създаващи уют у дома. Мъжете винаги ще ги ценят и предпочитат пред кариеристките, които обикновено (над 70% от тях) остават стари моми. Един стар човек ми беше казал нещо, което няма да забравя. Говорехме за политика и ставаше въпрос за жените в съвременния живот, и той ми отговори: "Пази боже, кокошка да пропее". Тези жени (каза той) ще си останат, като "кобили без история".
Цитат
Въпрос на време е еманципацията да се настани трайно и в ислямизираните общества. Мечтая за деня, в който това ще се случи.

Днешната реалност показва друго. Ислямизираните общества са имунизирани срещу женска еманципациа и феминизъм. Тази болест няма почва (хлебна среда) в ислямския свят. А той, ислямът, застрашително завзема територии и е с тенденция в най-скоро време целият свят да се ислямизира, така че мечтата ти може да се окаже само мечта. Чужденците имигранти вече бият и гонят женските лекари в болниците, и не разрешават да ги лекуват, защото не им вярват. http://sosnovini.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-16761.html
Цитат
Не съм съгласна и че всеки носи човещинка в себе си. Хората стават зверове в сстремежа си да доминират, а не осъзнават, че са тук за малко и със съвсем друга цел... :)

Аз имам други убеждения. Дори и най-големият престъпник-убиец носи човещинка в себе си, но съм напълно съгласен с теб, че сме тук за малко на тоя свят, и всеки има мисия. Възниква вечният въпрос, на който няма точен отговор! Кои сме ние? Коя е причината за нашето съществуване? И, каква е ролята ни в еволюцията на планетата? До "виждане" приятелко, и не ми се сърди. Към теб изпитвам приятелски чувства и уважение!

 


« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 01:59:39 pm от herkules 3 »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #81 -: Ноември 11, 2015, 08:43:49 pm »
Възниква вечният въпрос, на който няма точен отговор! Кои сме ние? Коя е причината за нашето съществуване? И, каква е ролята ни в еволюцията на планетата?

Ей на тоя въпрос ако успееш да си отговориш ще спреш да мислиш, че един от половете превъзхожда другия и че единия трябва да има по-малко права от другия.
Виж сега - аз не апелирам да натирим жените извън кухнята. Която иска да е домакинка, носачка, инкубатор за човеци - да си бъде, трябва да има и такива. Но! Не може да се отнема свободата на жените да се развиват кариерно, когато това е тяхното изконно желание. Това, че биологично ни е заложено да бъдем майки, по никакъв начин не ни задължава да бъдем ако не искаме и съответно - това че някой си мисли, че жената трябва да стои наказана до печката не значи, че ѝ идва отвътре да го прави.
Тук сме за малко и сме тук, за да се учим да бъдем добри, да осъзнаем кои сме и защо сме такива и наред с това сме тук, за да бъдем щастливи. Един ограничаван човек не може да бъде щастлив. Един тиранин - също!
Не ти се сърдя за нищо, приятелю Херку. И аз изпитвам към теб само приятелски чувства и уважение. :)

Това сбогуване ли беше???

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #82 -: Ноември 12, 2015, 12:05:40 pm »
Възниква вечният въпрос, на който няма точен отговор! Кои сме ние? Коя е причината за нашето съществуване? И, каква е ролята ни в еволюцията на планетата?

Ей на тоя въпрос ако успееш да си отговориш ще спреш да мислиш, че един от половете превъзхожда другия и че единия трябва да има по-малко права от другия.
Виж сега - аз не апелирам да натирим жените извън кухнята. Която иска да е домакинка, носачка, инкубатор за човеци - да си бъде, трябва да има и такива. Но! Не може да се отнема свободата на жените да се развиват кариерно, когато това е тяхното изконно желание. Това, че биологично ни е заложено да бъдем майки, по никакъв начин не ни задължава да бъдем ако не искаме и съответно - това че някой си мисли, че жената трябва да стои наказана до печката не значи, че ѝ идва отвътре да го прави.
Тук сме за малко и сме тук, за да се учим да бъдем добри, да осъзнаем кои сме и защо сме такива и наред с това сме тук, за да бъдем щастливи. Един ограничаван човек не може да бъде щастлив. Един тиранин - също!
Не ти се сърдя за нищо, приятелю Херку. И аз изпитвам към теб само приятелски чувства и уважение. :)

Това сбогуване ли беше???

Здравей отново Миме! Останах с впечатление, че ти досаждам с разсъжденията си имайки предвид това :(
Цитат
Здравей и ти, Херку. Много искам да ти отговоря така изчерпателно и пространно, както ти си го направил, но за съжаление вече не ми се пише/говори много, а и няма смисъл...
Но днес като прегледах пощата си и видях че си ми писала отново, което ме зарадва. Може би нямаш много време, също както и аз нямам, но когато имам работа в нета (това е почти всеки ден, получавам заявки (оферти) материали и др.) през паузите просто за развлечение си говоря с някого, както сега с теб. Та за това си помислих, че не е редно да те ангажирам с тези неща, които за мен са някак си особено интересни, и са във фокуса на ежедневието ни. Все пак ти ще решиш кога да се сбогуваме! :)
Цитат
Цитат на: herkules 3 в Ноември 11, 2015, 01:39:27 pm

    Възниква вечният въпрос, на който няма точен отговор! Кои сме ние? Коя е причината за нашето съществуване? И, каква е ролята ни в еволюцията на планетата?


Ей на тоя въпрос ако успееш да си отговориш ще спреш да мислиш, че един от половете превъзхожда другия и че единия трябва да има по-малко права от другия.
На този въпрос Миме, още никой не може да даде точен отговор. Според изследователите научно има доказателства за съществуването на цивилизации преди нашата, които по незнайни причини са изчезнали. Формулата за съществуването на всяка цивилизация е подчинението на вечните природни закони, в които ясно е подчертана йерархията. Природна интелигентност + физическа сила определят върховенство по природа. Не напразно човешкият род се е изкачил на върха на хранителната пирамида и е господар на планетата. Но и при човеците също съществува йерархия, която налага механизма на съществуването. Двата пола са с доста различия, относно физика и от там с функционални възможности. По-силният пол се е наложил като по-силен и определя правилата по които човечеството се ръководи за да съществува още от възникването му. За това, след като двата пола не са еднакви, няма как да са равнопоставени, от където следва, че не са равностойни, и за това няма как (по природа) да са равноправни. Днешните правила се определят от гражданските закони, които не са съобразени с природните, и за това много често гражданските закони се нарушават и то точно от тези, които ги създават. Честата им промяна говори за несъвършенството им, докато природните закони са вечни. Съвременното човечество се е изродило, подчинявайки се на новия световен ред, като е в пряко подчинение на власт имащите.  С честата промяна на гражданските закони хората по презумпция са престъпници, защото следващият закон, отменил предишния, а всеки човек не може да е юрист за да знае за тази честа промяна, която дори и юристите не знаят по някога. Когато говорим за щастие Миме, ще трябва да се обосновем, за кое точно щастие говорим? Щастлив може да е престъпника-крадец, който е откраднал достатъчно, за 3-4 поколения след него и не са го хванали. Щастлив може да е и този който си е отмъстил на някй, който му е причинил някаква щета, или е накърнил достойнството му. За да е щастлив някой, преди това трябва да е изпитал нещастието. Щастието на едни, се гради върху нещастието на други. 
Цитат
Един ограничаван човек не може да бъде щастлив. Един тиранин - също!

Да допуснем че си права Миме. :) Сега нека да погледнем абстрактно на нещата! Според теб родителите които ограничават децата си от към вредните неща, алкохол, цигари, наркотици, и всичко считащо се вредно за здравето на децата си тирани ли са? Ясно е, че на децата тези ограничения няма да им харесат, защото "забраненият плод е най-сладък". ;D По-голямата част от жените не искат да избягат от природата си да бъдат добри майки, но се ръководят от статуквото и са объркани от утопични идеологии за равенство. И след като по природа равенство няма, намесва се идеологията. Само че женският пол не може да подчини мъжкия, само със способността си да ражда, защото това е единственото нещо, с което може да спекулира. Правото на по-силния да определя правилата не може да бъде отменено с никакви граждански закони. Днес жените са еманципирани и освободени от предишните им задължения. По конституция са равноправни и могат да гласуват. Но, това не им е достатъчно! С правото си на глас искат да бъдат приемани насила от работодателите на работа, и да получават колкото мъжете, с претенции за равнопоставеност. Което значи, че работодателя е длъжен да ги приема на работа, според квотния принцип, да търпи загуби, или да понесе репресии от страна на административния апарат. Кой луд работодател ще се съобразява с това, и да работи на загуба? За това голяма част от работодателите плащат глоби, и пак не назначават жени , защото това ще е за сметка на работещите мъже, които пък от своя страна няма да дават максимума от себе си, заради уравниловката. При интервюто за работа жените срещат редовния въпрос. Омъжена ли си? Имаш ли малки деца? Планираш ли да имаш и ред други неща. Миме, превъзходството на мъжкия пол над женския е доказано и в исторически план. При патриархално устройство, женската свобода зависи от главата на семейството, а това е мъжът. Всяка умна жена, има неограничена свобода, предоставена и от нейния съпруг. Без глава на семейството, няма семейство, а това води до изчезването на дадено общество. Жената е най-полезна когато е в кухнята зад печката, защото тогава няма как да е вредна. :) Добрата домакиня е господарка на дома, когато мъжът го няма в къщи. ;D А, характера на мъжа, и отношението му към жената, зависи само от жената, което я прави до някъде управляваща без доминация. ;D
Радвам се, че не ми се сърдиш и ще продължим да си говорим, докато това е възможно.
Поздрави и приятен ден!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #83 -: Ноември 12, 2015, 09:05:06 pm »
Здравей отново Миме! Останах с впечатление, че ти досаждам с разсъжденията си имайки предвид това :(
Цитат
Здравей и ти, Херку. Много искам да ти отговоря така изчерпателно и пространно, както ти си го направил, но за съжаление вече не ми се пише/говори много, а и няма смисъл...

О, Херку, Херку... това се отнасяше само за конкретната вечер - бях уморена. Все пак съм от работещите феминистки. Ако бях от отчаяните съпруги сигурно щях да имам енергия да дудна с часове. :)

Ти, обаче пак си написал ферман и няма да мога да ти насмогна на количеството.

Относно изчезването на древните цивилизации - на бас, че причина за това е вечната борба за доминация - на една раса над друга, на един пол над друг... Виждаш ли, борбата за надмощие не води до нищо добро. Значи не сме тук, за да се побеждаваме.

Ограниченията! Ти смесваш две съвсем различни неща. Не може да сравняваш ограничаването на децата да се отдадат на пороци с отнемането на правото на едно разумно човешко същество да се утвърждава и развива, като личност. Факт, жената е полезна в кухнята, но това не значи, че не е полезна никъде другаде. Представяш ли си общество, в което всички важни и престижни професии ще се упражняват само от мъже? Баси ужаса!

Освен това, пропускаш един много сериозен момент - днешните икономически условия принуждават жените да работят. Някои не искат да го правят, но се налага, понеже мъжът не може сам да издържа семейството. И едната и другата категория жени са ощетени, така че не бъди толкова суров към феминизма. Жените са напълно равностойни на мъжете и като интелект и като трудоспособност, а в някои отношения дори ги превъзхождат - умението да вършат 100 неща едновременно и то чудесно, например. ;) По-силно равитата емоционалност и сензитивност също смятам за важно предимство.

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #84 -: Ноември 13, 2015, 02:50:58 pm »
О, Херку, Херку... това се отнасяше само за конкретната вечер - бях уморена. Все пак съм от работещите феминистки. Ако бях от отчаяните съпруги сигурно щях да имам енергия да дудна с часове. :)

Миме, много се радвам че не си от отчаяните съпруги, а от работещите. Е, чак феминистка не е много обнадеждаващо, но аз приемам предпочитанията ти, каквито и да са те.
Цитат
Ти, обаче пак си написал ферман и няма да мога да ти насмогна на количеството.

Е, чак пък ферман е малко пресилено, но приемам ласкателството. ;D

Цитат
Относно изчезването на древните цивилизации - на бас, че причина за това е вечната борба за доминация - на една раса над друга, на един пол над друг... Виждаш ли, борбата за надмощие не води до нищо добро. Значи не сме тук, за да се побеждаваме.

Ако се хванем на бас, има вероятност да изгубиш. По някога действаме на принципа "Ако аз не го убия, той ще ме убие"! Така че борбата за надмощие ще си остане вечна и е продиктувана от инстинкта за самосъхранение при животинските видове. А, доминацията на по-силния пол, над по-слабия е природна условност и е част от алгоритъма осъществяващ съществуването на човечеството. Ако следваме природата, няма да има безсмислена война м/у половете, в която по-силният винаги ще е победител. От тази гледна точка можем да допуснем, че ние човеците не сме тук на тази земя, за да се побеждаваме, а за нещо друго, при положение че половете изпълняват своето природно предназначение.

Цитат
Ограниченията! Ти смесваш две съвсем различни неща. Не може да сравняваш ограничаването на децата да се отдадат на пороци с отнемането на правото на едно разумно човешко същество да се утвърждава и развива, като личност. Факт, жената е полезна в кухнята, но това не значи, че не е полезна никъде другаде. Представяш ли си общество, в което всички важни и престижни професии ще се упражняват само от мъже? Баси ужаса!

Това е доста относително, ако буквално го приемем на практика. Много зависи това разумно човешко същество, като каква личност иска да се утвърди и развие. Природното право е определящо за развитието на видовете, а не гражданските закони при човешкия вид. Жената освен в кухнята може да бъде полезна и някъде другаде, но това не е гаранция, че няма да е и много вредна, както това се случва в момента. Като пример ти посочвам Меркел, Могерини, баба Вивиан Рединг, и още много други жени, на които мястото им не е в политиката, още по-малко пък на ръководни постове, и то ръководейки мъже. При патриархална система на управление, всички важни и престижни професии се упражняват само от мъже. Не е необходимо да си го представям, защото съм живял по това време. Единствената професия за жените, която могат да упражняват е най-древната професия. ;D

Цитат
Освен това, пропускаш един много сериозен момент - днешните икономически условия принуждават жените да работят. Някои не искат да го правят, но се налага, понеже мъжът не може сам да издържа семейството. И едната и другата категория жени са ощетени, така че не бъди толкова суров към феминизма.

Вярно е! Днес жените са принудени да работят за да се изхранват, и то благодарение на феминизмът, който освободи мъжете от тази отговорност. Истинският мъж винаги може да издържа семейство, но защо да го прави за сметка на свободата си, осигурена му от феминизма? Мъжката функционалност винаги ще превъзхожда женската благодарение на физиологията, и мъжете ще си живуркат, защото винаги могат да се задоволят с изкараното от тях за прехрана и развлечения, за разлика от жените, които ще бъхтят и пак няма да могат всички да се самоосигуряват, а ако имат и деца като самотни майки, тогаз ще мизеруват цял живот. За това винаги съм казвал, че феминизмът е много по-голямо зло за жените, отколкото за мъжете. За мъжете-шапка на тояга! ;D

Цитат
Жените са напълно равностойни на мъжете и като интелект и като трудоспособност, а в някои отношения дори ги превъзхождат - умението да вършат 100 неща едновременно и то чудесно, например. ;) По-силно равитата емоционалност и сензитивност също смятам за важно предимство.

Жените никога не са били равностойни на мъжете и никога няма да бъдат, камо ли да ги превъзхождат. Единственото нещо с което природата ги е дарила, е способността им да раждат, но благодарение на феминистичната утопия, с граденето на кариери и непосилното съревнование с мъжете, ще загубят и тази си способност.  Глупаците са легион, те живеят с това, което виждат тук и сега, и нито виждат последиците от действията и бездействията си, нито мислят за цената, която ще трябва да платят, а още по-малко разбират "проектите" и "сънищата" в които едни утописти ги улавят…
Това си е мое мнение, просто го споделям.
Аз не съм женомразец, а и не е нужно да съм женомразец, че да смятам, че жените са по-малко интелигентни. В действителност не е нужно каквито и да е изследвания да се правят, че да се стигне до този извод, защото който поръчва и плаща за изследването, той поръчва и резултата. Я погледни кои са най-големите учени на човечеството, най-големите математици, физици, астрономи, историци, географи, каквато и област да вземеш мъжете са тези достигнали до най-великите научни открития. Погледни колко мъже са лауреати на нобеловите награди и колко жени. Човешката цивилизация се движи напред заради мъжете. Това е неоспорим факт и е тясно свързан с умствените способности. Да разгледаме периода в последните 100 години? Да не се окаже, че от както имат равни права положението е абсолютно същото. Освен това навремето им е било забранено да гласуват не случайно. Не защото просто ей така им е скимнало на мъжете. Сигурно е имало някаква причина, не мислиш ли? Забранено им е било да гласуват, точно защото мъдрите хора от миналото са разбрали, че жените не са от най-умните и е по-добре да не гласуват. Остана само да изживеем и последиците на утопията, и разбира се да платим цената…
Безплатни експерименти и безплатен обяд няма. Знам че Наполеон е бил велик пълководец и съм сигурен, че и ти го знаеш. Той е имал способността да върши "100 неща" едновременно, но не съм чул да е от женски пол. ;D Емоционалността никога не е била преимущество, а недостатък, при вземането на важни решения, и е женско качество, което лишава от обестивност всеки казус. Ето ти още една причина за женско несъвършенство, и не допускане на жените в управлението на каквото и да е. За това и днешната ни съдебна система е на този хал.
Хайде приятен ден Миме, и до скоро!




Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #85 -: Ноември 13, 2015, 08:13:19 pm »
Цитат
Ако се хванем на бас, има вероятност да изгубиш. По някога действаме на принципа "Ако аз не го убия, той ще ме убие"! Така че борбата за надмощие ще си остане вечна и е продиктувана от инстинкта за самосъхранение при животинските видове.

Привет, Херку!

В една моя много любима песен се пее:
Tell me would you kill to save a life?
Tell me would you kill to prove you're right?

Точно тук се корени проблемът - болшинството жени биха отговорили положително на първия въпрос и отрицателно на втория, докато мъжете биха отговорили положително и на двата въпроса. Точно затова под тяхно управление се водят безсмислени войни, които водят човечеството до глад, мизерия и разруха - за човешките жертви да не говорим... Не ми обяснявай как мъжете са по-добрите и умни управници, приятелю Херку. Ако бяха по-умни щяхме да сме на по-високо еволюционно ниво и по-хуманни, като социум. Реално жените все още не управляват света, защото и леля Меркел и другите лелки са само марионетки в голямата политика на мъжете. Те нямат пълната и реална власт, а само слушкат, папкат и изпълняват.

Колкото до самотните майки - историята е доказала, че едно дете, отгледано от самотна майка става много по-стойностен човек от дете, отгледано от самотен баща или от двама родители, които не се разбират или от стандартно семейство, в което бащата е отрепка. Имам приятелка, която по ужасно стечение на обстоятелствата остана самотна майка - справя се отлично с изхранването и отглеждането на детето, но само защото е адвокат. Ако беше кухненски робот, дали щеше да може да се справя така добре, след като мъжът ѝ почина?

Еманципираната жена е полезна на всички, не само на себе си. И на мъжа си и на децата си  и на обществото. Колкото до жените нобелови лауреати - вероятно скоро ще срещаме такива и то не само в областта на литературата и хуманитарните дейности. Липсата на награди не доказва, че няма успели жени-учени, а само че в научните среди на жените по-трудно се дава поле за изява. Все пак, до всеки успял мъж стои една жена, която го е направила такъв. Нали знаеш, че Толстой нямаше да бъде такъв велиг драматург ако не беше женен за ужасно властната си жена, а великият Сократ нямаше да е толкова мъдър без сприхавата и свадлива Ксантипа. ;)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #86 -: Ноември 16, 2015, 03:49:26 pm »

Привет, Херку!

В една моя много любима песен се пее:
Tell me would you kill to save a life?
Tell me would you kill to prove you're right?

Цитат
Точно тук се корени проблемът - болшинството жени биха отговорили положително на първия въпрос и отрицателно на втория, докато мъжете биха отговорили положително и на двата въпроса. Точно затова под тяхно управление се водят безсмислени войни, които водят човечеството до глад, мизерия и разруха - за човешките жертви да не говорим.

Ех Миме, много си сладка със своята наивност, и някак си все повече ми харесваш, а би трябвало според убежденията ми да е обратното. Случилото се във Франция е доказателство за истинността на втория ред от песента която много харесваш.

Цитат
Реално жените все още не управляват света,

Жените никога няма да управляват света Миме.  По-големият процент разумни мъже, никога няма да го допуснат. И за кой точно свят говориш? Защото в ислямския сват, който е вече повече от 2/3 от територията на света, жените не смеят да гъкнат, камо ли да управляват. А прогнозите днес са почти целият свят да се ислямизира.

Цитат
Колкото до самотните майки - историята е доказала, че едно дете, отгледано от самотна майка става много по-стойностен човек

Нищо такова не е доказала историята, а по скоро е обратното. Самотната майка няма възможностите на патриархалното семейство, при отглеждането и възпитанието на децата. Процентът на самотните адвокатки или с друг вид професии жени не е много голям . Много по-голям е процентът на самотните майки без работа, които чакат на помощи и държавни подаяния за оцеляването си, а децата при тях нямат икономическа възможност за образованост и реализация след това, за да станат стойностни хора.

Цитат
Еманципираната жена е полезна на всички, не само на себе си. И на мъжа си и на децата си  и на обществото. Колкото до жените нобелови лауреати - вероятно скоро ще срещаме такива и то не само в областта на литературата и хуманитарните дейности. Липсата на награди не доказва, че няма успели жени-учени, а само че в научните среди на жените по-трудно се дава поле за изява. Все пак, до всеки успял мъж стои една жена, която го е направила такъв. Нали знаеш, че Толстой нямаше да бъде такъв велиг драматург ако не беше женен за ужасно властната си жена, а великият Сократ нямаше да е толкова мъдър без сприхавата и свадлива Ксантипа. ;)

Миме пак ме разсмя! Сега вече те заобичах много да знаеш! Има нещо много чисто и детско у теб в разсъжденията ти, но не съответства на днешната реалност.  Еманципираната жена не е полезна никому, а е най-вредна за себе си. Феминизмът я разкъсва с утопията си и я поставя да избира м/у женската и природа и лъжливата свобода, която ще и осигуряла власт над по-силния пол. Това ще си остане неосъществима женска мечта. Мъжете са по-съвършения пол, който винаги ще определя правилата, при всякакви измислени закони, сътворени от по-големия женски електорат.  Успелите жени са голяма рядкост, и то пак са успели благодарение на мъже, които ги покровителстват и лансират.  Успехите им не са кой-знае какви и не са от съществено дначение подпомагащо техническият прогрес. А клишето  "До всеки успял мъж, стои една жена, която го е направила такъв" не отговаря на действителността. Много успели мъже са успели точно за това, защото до тях е нямало жени, кито да им пречат и спъват действията им, в стремежа им към успеха.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #87 -: Ноември 16, 2015, 10:27:13 pm »
Еххххх Херку, какъв си ми чаровник ти! Твърд, суров, но справедлив и най-вече, склонен да изпадне в умиление пред наивността на една еманципантка. ;) И ти ми харесваш, особено когато си противоречиш и така ме улесняваш, като ми даваш на тепсия аргументи, с които да ти опонирам - нали не го правиш нарочно? Моята душа на феминистка би се засегнала ако снизходително ме оставяш да взема някоя и друга точка, затова поне не си признавай ако е така, моля те. :)

Ето го и противоречието: Казваш, че самотните майки се провалят, защото болшинството нямат нужния ценз, за да издържат сами децата си, заради което пък се налага да чакат на социални помощи и да тънат в мизерия. Да, ама в същото време казваш, че жените не трябва да бъдат образовани и с кариера, защото мястото им е до печката. Хайде сега ми кажи, как да оцелее жената и да възпита и отгледа децата си, когато мъжът си обере такъмите и се изнесе при любовницата или си отиде от света? Ти сам, с допотопните си патриархални възгледи обричаш милиони жени на мизерия, защото им отказваш правото да бъдат силни. Историята, статистиката и личните ми наблюдения са доказали, че в болшинството случаи жените остават самотни майки не по своя вина, затова те трябва да могат да оцелеят. За да оцелеят в жестокия свят, жените трябва да бъдат колкото се може по-малко зависими от мъжете - не само от съпрузи, но и от бащи, братя, чичовци, дядовци..., защото един мъж никога не помага безкористно. Той го прави, за да контролира, господства и командори този, на когото помага.

Жените трябва да бъдат феминистки, дори когато просто искат да си стоят до печката. В 21-ви век жената не трябва да знае само готварски рецепти. Жената трябва да бъде образована и да има умения, които ще ѝ помогнат да се справи, когато мъжът си тръгне, защото те го правят, гадните копелета! Дори тук във форума имаме тема, показваща статистика, от която става ясно, че много голям процент мъже напускат жените си, когато заболеят от тежко и нелечимо заболяване.

п.с. Събитията в Париж са точно показател, че мъжете не трябва да имат власт - жените нямат нищо общо със случая.Иначе си прав - атентатът беше най-яркият пример, че мъжете винаги ще отговорят положително на въпроса: Tell me would you kill to prove you're right?

Затова: Girl Power Forever! :)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #88 -: Ноември 17, 2015, 12:44:29 pm »
Еххххх Херку, какъв си ми чаровник ти! Твърд, суров, но справедлив и най-вече, склонен да изпадне в умиление пред наивността на една еманципантка. ;) И ти ми харесваш, особено когато си противоречиш и така ме улесняваш, като ми даваш на тепсия аргументи, с които да ти опонирам - нали не го правиш нарочно? Моята душа на феминистка би се засегнала ако снизходително ме оставяш да взема някоя и друга точка, затова поне не си признавай ако е така, моля те. :)

Здрасти Миме! Никак не искам да ти давам на тепсия аргументи, с които да ми опонираш. А, че съм твърд, твърд съм си, ама само като погледна аватара ти и ми иде направо да ти се предам. Ако и в действителност изглеждаш така, значи със сигурност ще загубя в спора. То по тази причина май всички мъже губим. Природа! Какво да се пправи? Срещу това женско оръжие, все още няма защита до сега. Но в никакъв случай, няма да си призная. Не, никога! Жените всячески са по-слаби от мъжете и толкоз! КазЪх!

Цитат
Ето го и противоречието: Казваш, че самотните майки се провалят, защото болшинството нямат нужния ценз, за да издържат сами децата си, заради което пък се налага да чакат на социални помощи и да тънат в мизерия. Да, ама в същото време казваш, че жените не трябва да бъдат образовани и с кариера, защото мястото им е до печката. Хайде сега ми кажи, как да оцелее жената и да възпита и отгледа децата си, когато мъжът си обере такъмите и се изнесе при любовницата или си отиде от света? Ти сам, с допотопните си патриархални възгледи обричаш милиони жени на мизерия, защото им отказваш правото да бъдат силни. Историята, статистиката и личните ми наблюдения са доказали, че в болшинството случаи жените остават самотни майки не по своя вина, затова те трябва да могат да оцелеят. За да оцелеят в жестокия свят, жените трябва да бъдат колкото се може по-малко зависими от мъжете - не само от съпрузи, но и от бащи, братя, чичовци, дядовци..., защото един мъж никога не помага безкористно. Той го прави, за да контролира, господства и командори този, на когото помага.

Сега ако направим подробен анализ на цитираното тук от теб, и ще видим че е пълно с противоречия. Какво ще рече жените независими от мъже, бащи, чичовци, вуйчовци, дядовци и прочее? Точно това е най-голямата вреда от феминизма. Бащите да не са глава на семейството и да не могат да влияят на децата си, в случая на дъщерите си. И как е възможно това да стане в идеалния случай? Жените трябва да бъдат образовани до определено ниво, за да се вместят в технологичния свят но не за сметка на природните си задължения. Няма как да станат добри колкото мъжете колкото и да се образоват, защото е въпрос на физиология и умствени способности м/у половете. Има народна поговорка: "От всяко дърво свирка не става"! Жените консумират ресурси напразно за образоването си, за сметка на мъжката половина, която може ефективно (за разлика от жените) да даде максимума след образоването си, за общото благо. Жените остават самотни майки пак поради ината си, повлияни от утопията за равенство, и в стремежа си да отмъстят на мъжете, без да подозират, че им правят услуга. Няма как жените да бъдат силни колкото мъжете физически и психически, и винаги ще са зависими от мъжете. А, мъжете, те никога няма да зависят от женското благоволение, освен от нуждата за репродукция. Но като вземем предвид техническия прогрес, скоро време и тази зависимост ще отпадне. Феминизмът се стреми да направи мъжете икономически зависими от жените чрез законовата уредба, но това е невъзможно, защото както вече казах, мъжът е всячески независим от жената, докато жената винаги ще зависи от мъжа. Няма как да се осигури счетоводна работа , или работа с компютър на всички жени, защото някой трябва и да работи, като строи и произвежда блага. Жизнено важни отрасли се обслужват изцяло от мъже. Дори и охраната на жените във властта пак се гарантира от мъжете. Представи си че напрежението между половете нарастне до такава степен (благодарение на феминизма), че мъжете вместо да охраняват жените вземат че ги арестуват или се саморазправят по малко по особен начин. Както се вижда, днес динамиката на събитията е огромна. Моите допотопни патриархални възгледи може в най-скоро време да се окажат необходима реалност и феминизмът да отиде на бунището. През патриархата в близкото минало е нямало въобще самотни майки, изнемогващи и чакащи на социални помощи, защото помощи е нямало и е правилно да няма. Тогава мъжете са правели по много деца и пак са ги отглеждали (осигурявали материално), без да бягат от жените си.  Ако справедливостта е удобна за едни то тя за други е несправедливост. Който мъж иска да има много деца, трябва сам да може да ги изхрани, заедно с жената, която пък ще му ги роди. Феминизмът освободи мъжете от това им задължение и е ясно че жените пак го отнесоха.

Цитат
Жените трябва да бъдат феминистки, дори когато просто искат да си стоят до печката. В 21-ви век жената не трябва да знае само готварски рецепти. Жената трябва да бъде образована и да има умения, които ще ѝ помогнат да се справи, когато мъжът си тръгне, защото те го правят, гадните копелета! Дори тук във форума имаме тема, показваща статистика, от която става ясно, че много голям процент мъже напускат жените си, когато заболеят от тежко и нелечимо заболяване.

Ето виждаш ли с каква ненавист говориш за мъжете.   Ами замисли се защо го правят "гадните копелета"? Защото жената сама демонстрира своята независимост, и гадните копелета си тръгват, след като жените нямат нужда от тях. Колкото и да е образована жената има само теоретически (зубрачески) познания, които на практика не може да приложи, освен в кухнята. Там са нейните умения, на други места умения тя няма, макар че най-добрите готвачи в света пак са мъже. Има доста трудоемка и нископлатена работа, която и жените могат да работят, ама нали са феминистки, искат равно заплащане с мъжете. Е, няма да стане. Разни шивачки, козметички, продавачки и фризьорки няма как да получават колкото мъжете в силовите професии. Все едно шивачка или продавачка да получава наравно колкото мъж в строителството. Вярно е, че голям процент мъже напускат жените заради разни женски заболявания. Питаш ли се защо жените са заболели?  Нали се напъват да работят наравно с мъжете, щото да им плащат колкото на тях. Ей за това се разболяват. Виновен е пак феминизмът.  В миналото мъжете пак ли така са напускали болните си жени? При патриархално устройство, жената и децата са собственост на мъжа, а никой не си захвърля собствеността на боклука, освен ако не е истински собственик.

Цитат
п.с. Събитията в Париж са точно показател, че мъжете не трябва да имат власт - жените нямат нищо общо със случая.Иначе си прав - атентатът беше най-яркият пример, че мъжете винаги ще отговорят положително на въпроса: Tell me would you kill to prove you're right?

Затова: Girl Power Forever! :)

Пак грешиш! Ако мъжете нямат власт, това означава че властта трябва да е у жените, защото иначе ще настъпи анархия. Проблемът е че и малкото власт, която жените имат е във вреда на всички, и събитията в Париж са пример за това. Прокламацията на феминизъм в арабския свят е дело пак на жените. Не може да налагаш чужди обичаи и правила като правиш жената равна с мъжа, там където са я възприели като по-нисшо същество и има стойност на една или най-много две кози. Не може култура, отрекла се от своите духовни ценности и мислеща се за по цивилизована с извратеностите си, да налага неприемливи правила и стандарти на друга култура, която уважава традициите и обичаите си. Сега това се връща като бумеранг на тези, които насилствено изравняват стойността на половете, където природата отдавна е установила правила, които днес с феминизма се нарушават. Даваш ли си сметка, какво ще стане с жените феминистки след като ислямът насели и Европа?  Мисля че се досещаш. И това ще е възмездието за тези жени, имащи неблагоразумието да се сравняват с мъжете и имащи претенции за равнопоставеност, че и власт над мъжете."Каквото повикало, такова се обадило"! Мъжът винаги е бил над жената и винаги ще бъде. Това повелява природният закон. Жената винаги ще свири втора цигулка, и трябва да е доволна за това, защото с многото си претенции може скоро да я изхвърлят от оркестъра.

women do not have man power and never have! ;D
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 12:52:11 pm от herkules 3 »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #89 -: Ноември 17, 2015, 08:55:47 pm »
Мили ми приятелю, Херку. Аз не съм визуален тип, но пък не пречи и ти да си сложиш някой хммм... разконцентриращ аватар. Ама не снимка на някой напомпан анаболен супер герой, а на някой очарователен интелектуалец, защото така си те предствям. :) Това ти беше любовната игра, сега да пристъпим към същинската работа... ;)

Обвиняваш ме, че съм мъжемразка, но те уверявам, че не съм. Та нали най-точната дефиниция за любов е: Когато обичаш не ''защото'', а ''въпреки''. Ето, аз знам, че мъжете са задници и въпреки това ги обичам. Не всички, разбира се и не едновременно, но когато някой успее да ми завърти главата го обичам, макар да знам, че е гадно копеле. :)

Сега за зависимостта от мъжете: Това е наистина голяма пречка за жените. Не говоря за бащата, когато жената е още дете, а за порасналата жена, която трябва да може да се оправя в живота съвсем сама, защото тати няма да е вечен, а мъжът много вероятно ще си тръгне и то не защото благоверната е станала еманципирана, а точно обратното - защото е станала скучен и сигурен кухненски робот. Като доказателство в края на поста ще те поздравя с една друга моя много любима песничка.

Жените трябва да бъдат образовани и да имат престижни професии. Жените трябва да градят кариера и чак след това да слушат биологичния си часовник и повикът на природата да се възпроизвеждат. По този начин ще имат нещо сигурно, към което да се върнат, когато мъжът по една или друга причина си тръгне. Успелите жени имат достойнство и самочувствие, което ги прави много по-силни и по-малко уязвими.

И последната заблуда, която не знам как да избия от главата ти, Херку: Аз не искам женска доминация над мъжете. Аз искам съвместно управление на света. Както в семейството, така и в живота изобщо, решенията трябва да се вземат заедно, след като всяка от двете страни си каже мнението, така че да няма подтиснат и подтисник. Аз съм борец за свобода по природа. Не знам защо точно с тази мисия съм натоварена в тоя живот, но се плаша от момента, в който всички ще бъдат свободни и няма да има за какво да се боря. Почти се радвам, че това никога няма да се случи. :)

В края на краищата всеки сам кове съдбата си и ако иска да бъде свободен нищо не може да го спре. За целта се иска само малко интелигентност и сега разбирам защо те е страх от образованите и успели жени.

Ето и поздравчето:
https://www.youtube.com/watch?v=JLAnzrDVgn0