Автор Тема: Зъбната хигиена при възрастните  (Прочетена 15262 пъти)

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Зъбната хигиена при възрастните
« -: Август 14, 2015, 11:52:01 am »
При вас как е ?
Аз се четкам поне 3 пъти на ден. Сутрин и вечер с паста, а на обед просто да махна боклуците от между зъбите.
Ходя на зъболекар поне един път на 3 месеца и все нещо намира, а като знам че имам приятели които не са ходили от 10-15 години не ми се мисли какво ще стане с тях когато идат.

А вие как сте?
Страх ли ви е от зъбомъчителя?

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #1 -: Август 14, 2015, 12:28:29 pm »
Кой няма лоши спомени от зъболекаря? Кой не е ходил там и да не го е боляло адски много?
Но е по-добре 20тина минути мъчение при него от колкото безкрайно неудобство ... или се бъркам ?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #2 -: Август 14, 2015, 06:31:20 pm »
Някои хора просто имат имунитет срещу зъбни заболявания и на тях кариес просто не ги хваща, но са рядкост. Аз мисля да си закупя зъбен душ, около 150 лева е и почиства пространството между зъбите напълно, тъй като водата под душа е под налягане и има въздушни мехури, които разкъсват веригите на бактериите, но нещо се ослушвам още. :D
« Последна редакция: Август 14, 2015, 06:33:09 pm от ivan_ivanov »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #3 -: Август 14, 2015, 06:35:08 pm »
Кой няма лоши спомени от зъболекаря? Кой не е ходил там и да не го е боляло адски много?
Но е по-добре 20тина минути мъчение при него от колкото безкрайно неудобство ... или се бъркам ?
Сега вече има добро обезболяване и не се налага на хората да изпитват болка. Но мисля, че консумацията на млечни продукти осигурява здрави зъби и ако не се прекалява със сладките както и с плодовете. 

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #4 -: Август 14, 2015, 06:35:46 pm »
Някои хора просто имат имунитет срещу зъбни заболявания и на тях кариес просто не ги хваща, но са рядкост. Аз мисля да си закупя зъбен душ, около 150 лева е и почиства пространството между зъбите напълно, тъй като водата под душа е под налягане и има въздушни мехури, които разкъсват веригите на бактериите, но нещо се ослушвам още. :D

Интересно ... даде ми нещо за което да прочета и да разгледам, може да се окаже нещо много добро !
Благодаря :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #5 -: Август 15, 2015, 07:16:40 pm »
Сутрин и вечер задължително четкане, понякога и през деня, но рядко, понеже не се храня на обяд. Почистването с конец е добро решение за междузъбното пространство, понеже душът може да предизвика отдръпване на венеца и поява на шиечни кариеси.

Страх от зъболекар - фобия, но ходя, понеже страхът от изваждане на зъб е още по-голям. За щастие съм от късметлиите със сравнително здрави зъби, но оралната хигиена е важна.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #6 -: Август 24, 2015, 05:59:02 pm »
Здрави са ми зъбите поне засега . Не ходя често на зъболекар, но си мия редовно зъбите сутрин обет и вечер. :-)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #7 -: Август 24, 2015, 06:09:38 pm »
Аз си ги четкам когато ми скимне и чак когато ме заболи на умиране отивам при лекаря!

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #8 -: Август 25, 2015, 05:05:00 pm »
Рано или късно ако не се грижиш за тях ще паднат и ще ти липсват много!

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #9 -: Август 25, 2015, 06:42:10 pm »
Аз ги мия що годе редовно - сутрин, вечер, понякога, ако излизам вечер и по 2 пъти, ако ходя на среща някъде и преди това съм ял месо, от което устата започва да мирише на ла*на или мляко.

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #10 -: Август 26, 2015, 04:46:58 pm »
Аз ги мия що годе редовно - сутрин, вечер, понякога, ако излизам вечер и по 2 пъти, ако ходя на среща някъде и преди това съм ял месо, от което устата започва да мирише на ла*на или мляко.

Ан тай примерен мъж! Продължавай така и ги научи другите неандерталци

Evelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #11 -: Септември 04, 2015, 02:30:26 pm »
Аз съм от тези които нямат толкова много проблеми със зъбите но и поддържам висока хигиена като ги мия, имам си вода за оста и конец и а усетя нещо веднага на зъболекар докато е време!

Lisichka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #12 -: Септември 04, 2015, 05:48:07 pm »
Не ме е страх от зъболекаря ми , по скоро обстановката неми харесва (лампите,  инструментите и тн.) . Мия си зъбките често  , но не прекалявам и аз така ходя веднъж на 3 месеца горе долу на преглед.

pepinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #13 -: Септември 05, 2015, 04:16:40 pm »
За мен е много грозно мъж да не се поддържа защото когато се приближи до теб и ти дъхне на пепелник / лошо колкото и красив да е няма начин да станат нещата!

Росица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Зъбната хигиена при възрастните
« Отговор #14 -: Септември 10, 2015, 06:36:20 pm »
Мия си ги сутрин след ядене и след вечеря , на обяд няма как да ги мия понеже съм на работа. Здрависа и не ходя често на зъболекар.:-)