Автор Тема: Какъв ел-карнитин да си взема ?  (Прочетена 14589 пъти)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Какъв ел-карнитин да си взема ?
« -: Август 14, 2015, 05:41:33 pm »
Здравейте,
някой от вас взимал ли е тази хранителна добавка и ако да може ли да препоръчате някоя фирма и начин / време на употреба. Също ако добавите и една диета ще съм ви много благодарен!

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #1 -: Август 17, 2015, 03:55:29 pm »
Аз не съм взимал ел-карнитин но познати който са ползвали препоръчват да е на прах, а не таблетки или нещо друго, също така имай в предвид, че това има много кофти мириз / вкис. Ако ще го ползваш за отслабване просто бих ти препоръчал една олекотена диета и повече кафе или зелен чай  / вода  :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #2 -: Август 20, 2015, 01:15:35 pm »
Здравейте,
някой от вас взимал ли е тази хранителна добавка и ако да може ли да препоръчате някоя фирма и начин / време на употреба. Също ако добавите и една диета ще съм ви много благодарен!
По-добре никакъв не взимай. ;)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #3 -: Август 20, 2015, 04:37:57 pm »
Ако искаш да отслабнеш има няколко начина:
1. Пушиш

2. Спортуваш

3. Спираш тестените храни, безалкохолното и сладкото

4. Храниш се бавно (трябва да ти отнема поне 40 минути) - организма ти има време да усети засищането и не се тъпчеш

5. Храниш се 3 пъти на ден по часовник пак, без да се тъпчеш (намали с 25% количествата храна при всяко хранен от досегашните) - например в 8:00, в 13:00, в 19:00 - никакви други хранения след 19 часа

6. Намаляваш водата, но това ще ти докара Йо-йо ефект, тествал съм го, не е здравословно, но почни да се потиш 7 дни като прасе и да пиеш само по 0.5 литра вода на ден и да видиш ефекта (при мен стигна 6 килограма за седмица), но това наистина не го препоръчвам, ако не знаете какво правите или имате каквито и да било здравни проблеми. Всички казват пийте много вода, аз казвам другото - вие не сте храна, а вода в по-голямата си част ;) Пак казвам, това не е препоръчително, ако не знаете какво точно правите, та гледайте да не си прецакате здравето, че при мен е малко по-различно като цяло, защото организма ми е свикнал на гърч.

Тези съм ги тествал и знам, че работят. Не са точно диета, но просто дават резултат без да се побъркваш да следваш някакви специални режими и да си купуваш безумно скъпи храни.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #4 -: Август 21, 2015, 12:54:56 am »
Това с водата не е продуктивно, защото така не гориш мазнини, а на практика се обезводняваш, не виждам смисъл от подобно отслабване, а и в жегата е изключително опасно подлагането на такива изтезания, може и бъбречна недостатъчност да си докараш. ;) Освен това като количествата храна започва едно забавяне на метаболизма, което на практика ти обезсмисля диетата. И трябва да се има предвид, че тялото ни не е за един ден, с него ще трябва да изкараме до края на дните. Всички останали неща са преходни - пари, коли, деца, жени, но тялото си ни остава. И такава агресия спрямо него никога не е полезна.
« Последна редакция: Август 21, 2015, 04:06:27 am от ivan_ivanov »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #5 -: Август 21, 2015, 03:35:33 am »
Освен това с тези хранения по часовник, през такива големи интервали от време, ако човек е с интензивен график и с намалените количества храна, знаеш ли как в 16 часа ще се чувства точно като парцал и ще иска да ходи да спи. ;) Големите интервали предполагат и силен глад, който пък прави невъзможна нормална концентрацията, дори и да се насили някак да се съсредоточи, няма да е пак в кондиция.
« Последна редакция: Август 21, 2015, 04:03:45 am от ivan_ivanov »

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #6 -: Август 21, 2015, 06:29:04 pm »
Освен това с тези хранения по часовник, през такива големи интервали от време, ако човек е с интензивен график и с намалените количества храна, знаеш ли как в 16 часа ще се чувства точно като парцал и ще иска да ходи да спи. ;) Големите интервали предполагат и силен глад, който пък прави невъзможна нормална концентрацията, дори и да се насили някак да се съсредоточи, няма да е пак в кондиция.

Общо взето аз свалих 10тина килограма за 3месеца и нямам проблеми просто яж на 4 часа с задължителна закуска и упражнение, то тогава всичко ще дойде с времето!

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #7 -: Август 21, 2015, 06:58:34 pm »
Убедихте ме !
Няма да си вземам, а ще започна една хубава диета и ще си хаправм така на по-малки интервали към 4-5 часа!

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #8 -: Август 25, 2015, 05:27:55 pm »
И има ли подобрение в това след като прие нашите съвети, а не си прави твоите мъгариИ?

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #9 -: Август 25, 2015, 05:33:06 pm »
И има ли подобрение в това след като прие нашите съвети, а не си прави твоите мъгариИ?

Честно да ти кажа, още чакам новите резултати всяка сутрин до кантара, но май ще трябват още 2-3 седмици да видя какво е станало !

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #10 -: Август 25, 2015, 06:44:15 pm »
Аз ям на 2 часа принципно, но вечер към 8-9 ми е последното хранене, защото сега слънцето залязва късно.

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #11 -: Август 27, 2015, 07:04:13 pm »
На два часа ми се струва прекалено често но след 8-9 може само някоя зелена ябълка да си позволя но наистина започвам да чувствам ефекта на правилно подбраният начин за сваляне на килограми, а не на изкуственият прах!

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #12 -: Август 31, 2015, 03:08:35 pm »
На два часа ми се струва прекалено често но след 8-9 може само някоя зелена ябълка да си позволя но наистина започвам да чувствам ефекта на правилно подбраният начин за сваляне на килограми, а не на изкуственият прах!

Много правилно, на два часа е прекалено прекалено често, но виж 4-5 хранения на ден са абсолютно достатъчни !

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Какъв ел-карнитин да си взема ?
« Отговор #13 -: Септември 10, 2022, 12:09:48 am »
Ето ви да разгледате L-karnitin, ако искате - то си пише кое какво прави, та можете да тествате с някой вид -> https://workout.bg/izgaryane-maznini-ceni/l-karnitin-cena

Аз лично препоръчвам течните видове, защото са по-лесни за усвояване и дават топ ефект. Признавам, че не съм виждал нищо по-добро от течния l karnitin за отслабване и сваляне на килограмите - ефекта е направо WOW, на който съм препоръчал всички са много доволни. Ако ме питате какво - това - > https://workout.bg/now-foods-l-carnitine-liquid-1000-mg-473-ml-cena
« Последна редакция: Септември 10, 2022, 12:29:51 am от Biko »