Автор Тема: Диетите могат ли да помагат за нещо друго освен сваляне на килограми?  (Прочетена 10314 пъти)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Според мен с диета може да се ограничиш от ядене на определени групи храни, да свалиш килограми и да подобриш здравето си но не и нещо друго.
Ако не съм прав се чувствайте добре дошли да ме убедите друго яче!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Че за какво друго да ти помогне една диета? Да спечелиш нобелова награда???
Най-много да ти помогне да си хванеш гадже. Друго, освен изброеното е свръхочакване! :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Всъщност докато провеждаме една диета тя ни помага и за доста други неща, вместо само да свалим килограми, ето няколко такива:
1. Подобрява дисциплината
2. Стимулира планирането на деня по отношение на ангажименти
3. Създава полезни навици за хранене
4. Повишава нивото на отговорност в индивида
...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
За съжаление, това е в идеалния случай и то само теоретичен, но както винаги дяволът е в детайлите, действителността съществено се различава от това как нещо са го написали. Обикновено диетата се свързва с редица странични ефекти, тъй като организмът се излага се стрес, като се променят обичайните му хранителни дажби, това обикновено предизвиква липса на концентрация, умора, сънливост и прочие симптоми.
« Последна редакция: Август 18, 2015, 09:36:49 pm от ivan_ivanov »

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
За съжаление, това е в идеалния случай, но както винаги дяволът е в детайлите, обикновено диетата се свързва с редица странични ефекти, тъй като организмът се излага се стрес, като се променят обичайните му хранителни дажби, това обикновено предизвиква липса на концентрация, умора, сънливост и прочие симптоми.
Да не пропускаме и озлобяване и озверяване от глад :)
Една приятелка днес ми сподели, че след провеждане на последната модна диета, която е направила заедно с дъщеря си и двете страдат от ужасен косопад. Това продължава вече няколко месеца и при двете. Да, свалили са килограми, но са си докарали друг проблем.
Май накрая ще трябва да избираме: Дебели или плешиви.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Причините за косопада може да са невероятно много, затова и не смея да предполагам - може и някой нутриент да е липсвал в диетата им, който да е предизвикал този неприятен страничен ефект.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Причините за косопада може да са невероятно много, затова и не смея да предполагам - може и някой нутриент да е липсвал в диетата им, който да е предизвикал този неприятен страничен ефект.
Друга позната беше спряла хляба (всякакъв) за повече от година и си докара хронично ендокринно заболяване.
Лошото на диетите е, че забраняват тотално определени храни, а се оказва, че всичко е нужно на организма. Просто трябва да се намалят количествата, според мен.
Спомняте ли си преди няколко години диетата на Дюкан? Колко хора увреди тая глупост!

Елена_А

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Според мене диетите освен че помагат да се свалят  нежелани килограми ни учи на постоянство.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Причините за косопада може да са невероятно много, затова и не смея да предполагам - може и някой нутриент да е липсвал в диетата им, който да е предизвикал този неприятен страничен ефект.
Друга позната беше спряла хляба (всякакъв) за повече от година и си докара хронично ендокринно заболяване.
Лошото на диетите е, че забраняват тотално определени храни, а се оказва, че всичко е нужно на организма. Просто трябва да се намалят количествата, според мен.
Спомняте ли си преди няколко години диетата на Дюкан? Колко хора увреди тая глупост!
Да, докато лекарите алармират за проблема и беше станало късно.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Причините за косопада може да са невероятно много, затова и не смея да предполагам - може и някой нутриент да е липсвал в диетата им, който да е предизвикал този неприятен страничен ефект.
Друга позната беше спряла хляба (всякакъв) за повече от година и си докара хронично ендокринно заболяване.
Лошото на диетите е, че забраняват тотално определени храни, а се оказва, че всичко е нужно на организма. Просто трябва да се намалят количествата, според мен.
Спомняте ли си преди няколко години диетата на Дюкан? Колко хора увреди тая глупост!
Да, докато лекарите алармират за проблема и беше станало късно.
За това мили мои дечица, когато искате диета отивате при кой? При чичко доктор, прави ви изследвания на тялото и проверявате кой показател в какво ниво ви е и така всеки 2-3 месеца докато сте на диетка!